Лабораторія законодавчих ініціатив — це незалежний український аналітичний центр, що працює для розвитку демократії та сильних державних інституцій з 2000 року. Організація понад 20 років аналізує роботу українського парламенту і виконання реформ, посилює державні інституції та громадянське суспільство, а також займається розвитком громадянської просвіти.
Діяльність Лабораторії законодавчих ініціатив (ЛЗІ) спрямована на посилення інституційної спроможності парламенту й уряду, продовження європейської та євроатлантичної інтеграції, підтримку стабілізації та відбудови України для подолання наслідків агресії з боку рф, моніторинг і підтримку реформ у сфері правосуддя та безпеки, політичну й громадянську просвіту.
Основні напрями роботи 👇
Парламентаризм — ЛЗІ моніторить роботу Верховної Ради як інституції, аналізує законодавчі ініціативи, долучається до розробки законопроєктів та досліджує кейси з української парламентської практики.
Належне врядування — команда оцінює результати реформ, допомагає розробляти якісні державні політики, пильнує європейський і євроатлантичний вектор розвитку та виконання вимог щодо вступу України до ЄС.
Демократизація — організація аналізує політичний процес, стежить за балансом, відкритістю і прозорістю влади на різних рівнях, посилює взаємодію між владою і суспільством та розробляє інструменти участі громадян.
Політична освіта — проводять тренінги для парламентарів, державних службовців і представників місцевого самоврядування та разом із Радою Європи втілюють найбільший освітньо-мережевий проєкт громадянської просвіти у країні — Українську школу політичних студій.
Історія створення та розвитку організації
У 2000 році Лабораторію заснували випускники «Києво-Могилянської академії» як один з перших незалежних аналітичних центрів в Україні. За понад 20 років діяльності експерти ЛЗІ стали співавторами численних законопроєктів та провели моніторингові дослідження державних політик у різних сферах. Наприклад, створили перше періодичне видання про український парламент — часопис «Парламент», розробили перший в Україні закон про фінансування політичних партій, створили Положення для проведення теледебатів, стали співавторами законопроєкту про етичний кодекс для парламентарів тощо.
У 2005 році Лабораторія почала активніше займатися громадянською просвітою. Разом з Радою Європи започаткували Українську школу політичних студій. УШПС з’явилася як демократичний здобуток Помаранчевої революції та з нагоди 10-річчя вступу України до Ради Європи. Це освітній проєкт, покликаний підвищити культуру публічної політики в Україні, базуючись на принципах справедливості, довіри та діалогу.
За понад 18 років існування УШПС, окрім основної програми Школи, ЛЗІ втілювала проєкти для представників місцевого самоврядування, парламентарів, журналістів, військових. На сьогодні УШПС — це понад 500 випускників та випускниць у спільноті та 18+ років досвіду створення освітніх програм.
З 2022 року організація активно працює з темою подолання наслідків війни та продовжує роботу в напрямі євроінтеграції, досліджує досвід відновлення інститутів публічної влади та надання соціальних послуг на деокупованих територіях. А з 2024 року почали поглиблено працювати з темою правосуддя.
Найбільшою перевагою Лабораторії законодавчих ініціатив завжди були люди. Так було 15 років тому, коли я тільки прийшов сюди працювати, так є і зараз, після стількох років. Тут працюють дуже цікаві непересічні люди, з якими приємно робити спільну справу, і яких, окрім професіоналізму, об’єднують цінності, що надзвичайно важливо для впровадження у нашій країні змін на краще.
Олександр Заславський, директор аналітичного напряму
Цінності організації
Повага до прав людини. Лабораторія відстоює необхідність утвердження в Україні основоположних прав і свобод людини як основи для демократичного розвитку держави.
Системність. Організація виступає за системні зміни, а не точкові заходи для розв'язання масштабних проблем.
Послідовність. ЛЗІ працює з органами законодавчої, виконавчої та судової гілок влади понад 20 років.
Незалежність. Можливість самостійно визначати свою діяльність та працювати поза будь-яким зовнішнім впливом є найважливішою цінністю організації.
Позапартійність. Лабораторія працює з інституціями, а тому не надає переваги жодній політичній силі та працює зі всіма скликаннями ВРУ (окрім проросійських партій).
Прозорість. Усі співробітники діють відповідно до Стамбульських принципів ефективності організацій громадянського суспільства та керівних принципів і політик OECD (Організації економічного співробітництва та розвитку).
Підзвітність.Щорічно організація проводить зовнішні та внутрішні аудити своєї діяльності.
Єдність у різноманітті. ЛЗІ об’єднує насамперед особистостей — людей з різних регіонів і різних середовищ, єдиних у ціннісному вимірі та прагненні працювати над розвитком України як сильної і незалежної держави.
У Лабораторії законодавчих ініціатив не працюють випадкові люди. Наша команда — це виняткові фахівці, які прийняли для себе рішення, що їм небайдужа Україна як держава. Вся наша команда залишається в Україні, і ми працюємо насамперед для того, щоб Україна вистояла у цій війні, зберегла демократичні процеси та інституції і продовжувала потрібні реформи на шляху до ЄС. Саме це нас і обʼєднує — спільні цінності, усвідомлення особистої відповідальності та бажання долучатися до змін.
Для ЛЗІ та для мене особисто люди — це найвища цінність. Ми як команда підтримуємо одне одного: разом святкуємо перемоги й переживаємо складні моменти. Ні під час пандемії COVID-19, ні після початку повномасштабного вторгнення ми не скоротили жодну посаду, навпаки — створення можливостей для зростання людей всередині команди та масштабування ЛЗІ як організації для нас пріоритет, попри будь-які зовнішні обставини.
Світлана Матвієнко, виконавча директорка
Як і де працює команда ЛЗІ
Команда працює в офісі на Подолі. У бізнес-центрі, де розташований офіс, є всі зручності, зокрема генератор, тому завжди є світло та інтернет, а отже і можливість працювати без перешкод.
Організація заохочує працівників працювати в офісі. Є опція змішаного формату роботи, однак все залежить від домовленостей в межах команди. Повністю віддалений формат роботи не вітається. Графік роботи зазвичай стандартний з 09:00 до 18:00 або з 10:00 до 19:00. Але за погодженням керівника можна сформувати індивідуальний робочий графік.
Галерея
В організації є декілька відділів: аналітичний, освітній, фінансовий та комунікаційний. Кожен з них автономний у своїй роботі. Щотижня кожен напрям проводить наради, де обговорюють поточні плани та завдання. Комунікаційників запрошують на наради аналітиків чи освітнього відділу, щоб тримати в курсі всього, що відбувається в організації. Всі завдання ставляться всередині команди керівником відділу. Загалом у межах команди всі зазвичай відкриті для допомоги, якщо вона потрібна. Ініціатива заохочується та створюються всі можливості для того, щоб працівники могли реалізовувати свої професійні амбіції.
Організація проводить загальні офлайн-зустрічі для команди, де обговорюють важливі новини та виклики, святкують перемоги чи підтримують одне одного. Також аналітичний відділ проводить внутрішні презентації своїх досліджень для всіх працівників ЛЗІ.
ЛЗІ пропонує ринкову зарплату та регулярно переглядає її відповідно до змін на ринку та інфляційних коливань.
Розвиток працівників та соціальні ініціативи
В організації цінують професійний та особистісний розвиток співробітників та зацікавлені в ньому. Багато керівників приходили на початкові позиції й згодом доростали до директорів напрямів. Найяскравіші приклади — виконавча директорка організації, яка починала з посади асистента, та директор аналітичного напряму, який починав з молодшого аналітика одразу після університету.
ЛЗІ спонукає співробітників проходити додаткове навчання коштом організації. Кожен сам може знаходити для себе цікаві та корисні курси. Також всі співробітники ЛЗІ мають доступ до закритих освітніх заходів у межах Української школи політичних студій. Швеція як інституційний партнер Лабораторії допомагає в організації навчальних активностей, зокрема сприяє проведенню курсів і тренінгів на запит команди.
Мені дуже імпонує, що в Лабораторії законодавчих ініціатив особистісний розвиток — це не про примус, а про особисту ініціативу та бажання. У нас немає обовʼязкових нудних тренінгів, кожен працівник чи працівниця може сам обрати курси, які йому або їй більше потрібні. Наприклад, я сама обрала і пройшла курс з маркетингової стратегії завдяки ЛЗІ. Та все ж найкориснішим для мене був тренінг з першої домедичної допомоги, який для нашої команди провела Маша Назарова. Бо це ті навички, які дуже потрібні зараз кожному українцю. І я щиро вдячна ЛЗІ за цю можливість, бо сама я б дуже довго збиралась на таке навчання.
Всередині команди ми теж регулярно обмінюємося досвідом. Зокрема, влаштовуємо внутрішні презентації аналітичних досліджень. Це дуже круто, бо є можливість більше заглибитися в якусь тему і краще зрозуміти, над чим так довго і клопітно працюють аналітики.
Марія Герелес, директорка комунікаційного напряму
З початком повномасштабного вторгнення рф команда ЛЗІ докладає чималих зусиль для допомоги ЗСУ та пришвидшення перемоги України. Лабораторія є партнером БФ «Повернись Живим» — всі реєстраційні внески на участь у головній програмі УШПС передають фонду. Окрім цього, проводять безкоштовні освітні програми для підтримки військових та запустили благодійний проєкт разом із ювелірним брендом Guzema Fine Jewelry. Прибуток від цієї колаборації спрямовується на менторську підтримку учасниць програми для військовослужбовиць та ветеранок «Ти — важлива».
Як проходить відбір кандидатів та адаптація в команді
Головні критерії відбору до команди ЛЗІ — збіг ваших цінностей з цінностями організації та бажання втілювати якісні зміни в країні. Інші якості та навички відрізняються залежно від напряму роботи й завжди вказуються в описі вакансії. Наприклад, для аналітиків це вміння працювати з великими масивами інформації, концентрація та уважність, а для комунікаційників — креативність та багатозадачність.
Відбір проходить в кілька етапів:
ознайомлення з резюме;
виконання тестового завдання;
співбесіда з керівником напряму;
за потреби можлива друга співбесіда;
пропозиція приєднатися до команди.
Мені відповіли в той же день, коли я відправила резюме та мотиваційний лист. Спираючись на мій попередній досвід, запропонували розглянути вакансію в іншому напрямі, але я все ж вирішила спробувати зробити тестове завдання на ту позицію, яка мені одразу сподобалася. За результатами тестового мене запросили на співбесіду. Тож я натхненна і вмотивована зібрала рюкзачок і на наступний день поїхала з Миколаєва в Київ. Не хотіла навіть пропонувати онлайн-інтерв'ю, бо була впевнена, що наживо все пройде набагато краще. Мабуть, 8 годин в поїзді були найскладнішим етапом відбору на роботу 🙂
Зустріч пройшла дуже позитивно, тож з офісу я виходила з передчуттям, що знайшла саме те, що так довго шукала. Згодом мене запросили на ще одну співбесіду, і через день я отримала пропозицію обійняти посаду. Від моменту подачі резюме до пропозиції роботи пройшов майже місяць. Але я вважаю, що це не мінус, а індикатор того, що ЛЗІ відповідально ставиться до відбору людей. Тому всі члени команди неймовірно круті та прекрасно доповнюють одне одного на своїх місцях. Щиро тішуся, що тоді натрапила на оголошення у фейсбуці та не побоялась витратити час на поїздку через пів країни.
Тетяна Гошко, асистентка освітнього напряму ЛЗІ
Перші два місяці триває оплачуваний випробний термін на умовах цивільно-правового договору. Протягом цього часу новачки адаптуються, знайомляться з людьми та офісом, опановують робочі інструменти та ознайомлюються з робочими матеріалами. При цьому перебувають у постійному контакті з керівником, який допомагає з адаптацією та виконанням перших робочих завдань, після чого дає детальний фідбек.
Після випробного терміну приймається рішення щодо подальшої співпраці.
Хочете приєднатися до команди, що втілює якісні зміни у державі?Надсилайте резюме на вакансії Лабораторії законодавчих ініціатив!
Якщо ви помітили у описі компанії на нашому сайті дискримінаційні або інші недоречні формулювання, отримали підозрілу відповідь від роботодавця, маєте негативний досвід взаємодії з ним, сумніваєтеся в існуванні такої компанії тощо — повідомте нам про це, заповнивши форму нижче.
Нам важливо знати, якщо якась компанія не відповідає нашим цінностям.
We use cookies to recognize visitors and remember your settings.
By tapping "Accept", you consent to the use of these methods fully described in our Terms of Use.
Functional
Always active
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistics
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes.The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Marketing
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.