Quarks

IT продуктові
Київ
Перевірена
United in movement. Створюємо продукти у галузі Social Discovery & Dating для мільйонів людей по всьому світу.

Quarks — технологічна компанія, що допомагає людям з усього світу знайомитися та будувати важливі для життя стосунки. Флагманським продуктом Kismia скористались вже понад 60 мільйонів людей у більш ніж 20 країнах.

quarks
Quarks 1
11років на ринку
Quarks 2
1офіс у Києві
Quarks 3
180+співробітників
Quarks 4
51+млн користувачів у більш ніж 20 країнах

Спеціалісти Quarks створюють продукти й технології у сфері social discovery (онлайн-знайомства та спілкування). Також компанія розробляє сервіси для маркетингу, аналітики й модерації користувачів.

Quarks 5 Quarks 6

Назва компанії відображає принцип взаємодії всередині команди. У природі кварки — це елементарні частинки, які є фундаментальною складовою матерії Всесвіту. Вони можуть мати різні внутрішні властивості, але не спостерігаються у вільному стані — лише у складі чогось більшого. Так і в компанії Quarks кожен співробітник — це окремий кварк, який стає частиною великого колективу, і завдяки своєму досвіду та унікальним здібностям підсилює команду.

Флагманський продукт компанії — сервіс для онлайн-знайомств Kismia, яким скористались вже понад 51 мільйонів користувачів у 20+ країнах. За даними аналітичної компанії Sensor Tower, станом на вересень 2022 року Kismia увійшов у трійку лідерів серед додатків для знайомств в Україні.

Quarks 7 Quarks 8

Офіс площею у 2000 м² з окремими спейсами та sleep-room

Працює команда Quarks у просторому офісі біля станції метро «Тараса Шевченка». Тут кожен співробітник може вибирати, де йому зручніше зануритися в роботу: за столом в оупенспейсі, на диванчику у відкритій переговорці чи під ковдрою у зоні відпочинку.

Компанія турбується не лише про комфорт, а й про здоров’я працівників, тому облаштувала офіс сучасною системою вентиляції та очищення повітря, яка мінімізує рівень CO². Окремої уваги заслуговує дизайн офісу з яскравими неоновими підсвітками, різнобарвними чіл-зонами та великою кількістю живих рослин.

Спеціалісти Quarks надають перевагу роботі з офісу, адже в ньому є все необхідне для продуктивної праці та якісного відпочинку: сніданки, обіди на вибір, безлімітні напої, снеки, корпоративні заняття спортом та багато зон для зміни фокуса діяльності.

У Quarks кожен працює, де і коли йому зручно

Компанія пропонує гібридний формат роботи. Однак 60% часу спеціалісти працюють з офісу. У Quarks немає мікроменеджменту та бюрократії. З 11-ї до 17-ї години в командах прайм-тайм. Співробітники працюють на виконання цілей, тому контроль за тим, як, скільки і де ви працюєте — відсутній.

У роботі з офісу для мене є низка переваг. По-перше, це умови, що дозволяють краще концентруватися на завданнях, зокрема комфортне робоче місце. По-друге, можливість наживо спілкуватись з колегами та пропрацьовувати ідеї віч-на-віч. По-третє, дорога в офіс для мене — це інструмент перемикання між роботою та особистим життям.

З офісних бенефітів від компанії мені найбільше подобаються сніданки та обіди. Завдяки цій опції я економлю свій час вранці, а також можу не витрачати зайві ресурси на похід у кафе чи приготування обіду з собою.
Quarks 19
Козачок Андрій,
Head of User Acquisition

Quarks турбується про здоров’я, безпеку та відпочинок працівників

Після випробувального терміну кожному працівникові надається медичне страхування. Воно покриває чекап організму раз на рік, лікування хронічних захворювань у гострій стадії, стаціонарне лікування, послуги різних лікарів, зокрема стоматологів, офтальмологів та дерматологів. Компанія компенсує вартість абонемента на заняття спортом та послуги психолога або психотерапевта.

Співробітники можуть проконсультуватися з корпоративною лікаркою онлайн чи офлайн та взяти лікарняний на два дні. Якщо за цей час стан здоров’я не покращується, працівника просять звернутися до профільного спеціаліста, щоб не запустити хворобу. Корпоративна лікарка також допомагає розв'язувати різні питання зі страхуванням або замовити ліки.

Співробітники Quarks можуть брати 20 days off на рік у будь-який момент, коли дозволяє навантаження та є бажання відпочити.

Кожен спеціаліст може розраховувати на юридичні консультації та фінансовий супровід. Також в компанії є служба безпеки, яка допомагає вирішувати екстрені та нестандартні питання.

Quarks 20 Quarks 21

Професійне навчання — за рахунок компанії

Quarks усіляко заохочує працівників до професійного розвитку. Кожен співробітник може взяти участь у конкурсі та безкоштовно навчатися на одній із внутрішніх програм:

  • Soft Skills School — курс для тих, хто хоче розвивати soft skills та ефективно використовувати їх у кар'єрі й особистому житті.
  • Product School — курс для тих, хто хоче розуміти повний цикл розробки продукту без технічної частини (програмування) та дізнатися, які складнощі супроводжують процес управління бізнесом.
Quarks 22 Quarks 23

Співробітники, що переходять на менеджерську позицію також можуть розраховувати на підтримку та навчання управлінським навичкам:

  • Leadership Intensive — стартовий курс для молодих менеджерів без досвіду управління командою;
  • Management School — курс для менеджерів середньої ланки, які хочуть отримати прикладні знання з управління командами.

Також можна долучитися до одного з професійних ком’юніті всередині компанії: рекрутерів, девопсів, аналітиків, бекенд розробників, фронтенд розробників, QA-спеціалістів, продактів, маркетологів, дизайнерів, піарників тощо. Кожна спільнота час від часу влаштовує зустрічі, на яких фахівці діляться одне з одним досвідом і професійними знаннями.

Зовнішнє навчання, ініційоване компанією, оплачується повністю. Ініційоване співробітником — у розмірі  50% від вартості. При виборі зовнішніх освітніх програм враховують поточні бізнес-потреби та бажання працівника.

Свого часу компанія частково оплатила мені курс із продуктового маркетингу від Projector. Завдяки цьому навчанню я змогла оцінити власну роботу, зрозуміти свої сильні й слабкі сторони та пропрацювати їх. Найкрутішим було те, що я одразу застосовувала отримані знання на практиці, адже ми якраз запускали ті процеси, про які розповідали на курсі.

На мою думку, коли компанія спонукає працівників до навчання, то виграють обидві сторони. Роботодавець отримує сильнішого спеціаліста, який не лише росте сам, а й розвиває продукт. Зі свого боку працівник стає більш лояльним до компанії, хоче розвиватись саме в ній, оскільки тут розуміють його потреби. Що мені подобається у Quarks: навіть якщо навчання напряму не повʼязане з твоєю роботою, компанія все одно покриває частину витрат, якщо ти обґрунтуєш свою потребу.
Quarks 24
Мар’яна Лопата,
Market Research Analyst

Ефективна система командних мітингів

У структурі компанії 5 департаментів: підтримки, адмінпроцесів, маркетингу, інженерної інфраструктури та розробки продуктів. Кожен функціонує за своєю ієрархією та принципами відповідно до завдань. Але всі працюють на досягнення глобальної мети, яку топменеджмент компанії визначає кожні пів року. Далі вже керівники відділів міркують, яким має бути внесок їхньої команди у спільний результат, та проговорюють проміжні цілі з кожним спеціалістом.

Quarks 25 Quarks 26

Аби відстежувати поточні успіхи у компанії проводять різні формати зустрічей:

  1. Квартальні презентації — проводяться двічі на рік (квітень, жовтень) для обговорення овервʼю за період.
  2. Піврічна презентація — проводиться в липні. На ній керівники департаментів обмінюються апдейтами в бізнесі.
  3. Річна презентація — проводиться в грудні для підбиття підсумків за рік та планування цілей на наступний.
  4. Зустріч менеджерів — проводиться три рази на рік, включає овервʼю бізнесу у форматі all-hands від хедів департаментів та менеджерів, нетворк всередині організації та ініціативи, спрямовані на розвиток менеджерів.
  5. Грумінги, ретроспективи та планінги в межах спринта по agile-техніці Scrum для розробників.

Тут менторять початківців та дозволяють самостійно визначати напрям розвитку

Органічному розвитку працівників сприяє внутрішня програма менторства. Працівники компанії можуть не лише поглиблювати свою експертизу чи рости вертикально, а й пробувати себе в інших професійних ролях.

Мій шлях у компанії почався з роботи в команді клієнтської підтримки. Пропрацювавши рік у сапорті, я зрозуміла, що хочу щось змінити. Випадково побачила рекламу курсів QA і вирішила спробувати. Спочатку не хотіла говорити своєму керівнику, однак десь за місяць довелось, бо я не завжди могла поєднувати роботу з навчанням. Мене дуже здивувала його реакція: я очікувала розчарування, а він, навпаки, підтримав моє прагнення розвитку.

Після навчання я почала шукати роботу за новою спеціальністю і попередила керівника, що звільнятимусь. Натомість він запропонував не шукати іншу компанію, а перейти на посаду QA-спеціаліста в інший відділ Quarks. Дав мені хорошу рекомендацію, і вже наступного дня я дізналась, що команда розробки додатків готова взяти мене до себе. За тиждень я почала нове життя. Дуже вдячна за це обом своїм керівникам: колишньому за розуміння та слушну пораду, теперішньому за довіру й підтримку в розвитку.
Quarks 27
Агата Авраменко,
Manual QA Engineer (App)

Під запит працівника у Quarks розробляють план персонального розвитку. За ним кожні пів року проводять моніторинг успішності та визначають, чи готова людина перейти на наступний рівень. Спеціалісти, які проходять кілька етапів росту всередині компанії, мають можливість взяти на себе роль тимліда та створити власну команду. Такому співробітникові допомагають прокачати лідерські навички й розвинути компетенції менеджера.

Я працюю у Quarks 7 років і пройшла шлях від маркетинг-аналітикині до COO. Перші пів року в компанії я присвятила адаптації та вивченню всього, що відбувалося в маркетингу Quarks, а потім, заручившись підтримкою колег, спрямувала свої зусилля на активні зміни. Мою ініціативність помітив керівник і запропонував мені роль Head of Direct Marketing з командою в 5 людей. Так, пропрацювавши лише рік в компанії, я стала менеджеркою та почала пізнавати всі складнощі менеджменту й роботи з людьми.

Другий рік роботи я присвятила навчанню в сфері менеджменту й розвитку своєї команди і вже наприкінці другого року перейшла на позицію Chief Marketing Officer, на якій працюю і досі. Сьогодні я займаю посаду Chief Operating Officer, активно беру участь у розвитку адмінблоку та максимально задіяна у вирішенні всіх стратегічних питань компанії.
Quarks 28
Катя Андрушко,
Chief Operating Officer

Фахівці Quarks керуються цінностями, орієнтованими на успіх

Співробітників Quarks об’єднують амбітність і цілеспрямованість. Тут працюють цікаві особистості, які керуються в роботі спільними принципами 👇

Думай

У Quarks цінують критичне мислення, сміливість ділитися думками та здатність поглянути на завдання або ситуацію під різними кутами. 

Став запитання

У компанії вірять, що робота в команді дає можливість ділитися досвідом та допомагає зменшити кількість помилок. Тут не мовчать, якщо чогось не розуміють, і цінують запитання, які ставлять вчасно та правильній людині. 

Вирішуй

Спеціалісти Quarks йдуть туди, де страшно. Щодня розширюють межі можливого, експериментують та вчаться. Беруть на себе відповідальність і відчувають, як мурахи бігають по шкірі від драйву, навіть коли щось іде не так. Або навпаки — дуже так.

Міняй

Без постійних змін неможливо конкурувати та вдосконалюватися. Тому працівники компанії час від часу змінюють власні звички, поточні процеси, структури команд, підходи до розробки, формат взаємодії одне з одним та оцінку результатів. 

Прискорюйся

У компанії обожнюють автоматизовувати й оптимізовувати рутинні процеси, використовуючи для цього сучасні інструменти й технології. 

Досягай результату

Тут прагнуть досягати результатів у будь-якій справі, інакше все інше не має сенсу. Завжди оцінюють ефективність роботи й визначають, яка саме дія сприяла успіху. Це дає можливість масштабувати та повторювати перемоги.

Будуй довгострокову співпрацю

Команда Quarks біжить марафон, а не спринт. Тому тут налаштовуються на  довгострокову взаємодію зі співробітниками та партнерами.

Тимбілдинги — не лише про веселощі, але й про нетворкінг та покращення комунікації в команді

До повномасштабного вторгнення у Quarks любили влаштовувати гучні корпоративи. З найбільшим розмахом святкували день народження компанії та Новий рік. На знак вдячності за досягнення піврічних цілей компанія організовувала команді поїздки Україною або за кордон. Разом колеги вже відвідали Єгипет, Грузію та Чорногорію.

Тимбілдинги у Quarks не лише про веселощі й спільне дозвілля, а й про згуртування команди, покращення взаєморозуміння між колегами чи розвиток нових скілів. Зараз усі розважальні активності на паузі, але після перемоги компанія обов’язково повернеться до гучних вечірок та захопливих мандрівок.

Зараз у пріоритеті — безпека команди й допомога ЗСУ

До 24 лютого 2022-го Quarks відстежувала новини й готувалася до повномасштабного вторгнення. Компанія завчасно забронювала місця для релокейту на заході країни, підготували альтернативні канали для комунікації та оптимізували фінансову подушку, аби не довелось нікого звільняти.

У перший день повномасштабної війни всіх охочих одразу евакуювали в безпечну локацію.Тим, хто хотів виїхати за кордон, допомагали знайти житло й коворкінг, надавали юридичний супровід, складали мануали з адаптації в тій чи іншій країні. Більша частина співробітників вже повернулася до Києва, проте адмінкоманда й надалі відслідковує, хто де перебуває, моніторить емоційний стан колег та за потреби надає психологічну чи будь-яку іншу підтримку.

Окрім цього, компанія підтримує співробітників, які вирішили приєднатись до лав ТРО чи ЗСУ, та зберігає їхні оклади.

Про своє рішення стати добровольцем я повідомив керівництво уже після того, як сходив до військкомату. До мого вибору поставилися з розумінням. Колеги дуже підтримували, щодня запитували, як справи. Окрім моральної підтримки, мене забезпечили рюкзаком, броніком і кількома ноутами для прошивки рацій. Знаю, що компанія продовжує збирати кошти на потреби інших підрозділів ЗСУ, і дуже цим пишаюся.

А ще колеги нещодавно надіслали фото мого вазону з офісу і повідомили, що він у надійних руках та чекає на мене. Сподіваюсь, що повернусь до того, як він стане двометровою пальмою 🙂
Quarks 34
Роман Качалій,
Product/Data Analyst

Тільки за 2023 рік компанія перерахувала 7,65 млн гривень на благодійність. Також працівники самостійно закривають запити від бійців та волонтерів. Для цього організовують різні корпоративні заходи, на яких збирають кошти. Першим таким заходом став стендап-вечір, який допоміг не лише зібрати понад 100 тис. гривень на потреби військових, а й повернув команді відчуття безпеки в рідному офісі та місті. В офісі компанії вже є своєрідний музей, який складається з розфарбованих тубусів від гранатометів, прапорів та подяк.

У Quarks допомагають не лише армії, а й тим, хто постраждав від війни. Команда їздила до села Мощун під Ірпенем розбирати завали будинків, зруйнованих російськими військами.

Як компанія відбирає та адаптує новачків?

Під час відбору перевіряють мотивацію кандидата, його експертизу, софт і хард скіли, а також відповідність цінностям компанії. Відбір займає 1,5-3 тижні й проходить у 5 наступних етапів.

  1. Первинний скринінг. Після розгляду резюме рекрутер організовує короткий дзвінок з кандидатом, щоб скласти його мінімальний портрет перед співбесідою.
  2. Співбесіда, знайомство з менеджером. Тут кандидат детально дізнається про роботу та може поставити всі запитання.
  3. Тестове завдання. Для розробників це зазвичай написання коду в режимі реального часу під час онлайн або офлайн співбесіди.
  4. Баррейзинг. На цьому етапі кандидат спілкується зі співробітником, який працює в іншому департаменті та займає нейтральну позицію щодо найму. Мета цього етапу — оцінити, чи підходить людина компанії за цінностями й принципами.
  5. Збір рекомендацій. Розмова з попереднім роботодавцем може багато чого розповісти про людину як працівника, тому без цієї перевірки в Quarks не обходяться.

Всі ці етапи — правило, яке допомагає відбирати в команду саме тих гравців, які допоможуть компанії зростати.

Аби потрапити в команду Quarks, мені довелось пройти кілька етапів відбору, що зайняло приблизно два тижні. Мене оцінювали і як спеціаліста, і як людину, щоб зрозуміти, чи підходжу я компанії. Я дуже хвилювалася перед технічною співбесідою, оскільки не була впевнена, що моїх навичок вистачить. Але найскладнішим був баррейзинг, адже це вирішальний етап, не хотілося схибити в самому кінці.

Мені подобається, що відбір у команду такий ретельний. Це означає, що в компанію потрапляють лише справжні професіонали, які будуть показувати найкращі результати, і ти — один із них 🙂
Quarks 35
Аліна Сай,
UI/UX Designer

У перший робочий день традиційно відбувається знайомство з командою та офісом. Керівник ставить працівникові цілі, яких той має досягнути до кінця випробувального терміну, що триває 3 місяці (для позицій топрівня — до 6 місяців). Щотижня новачок зустрічається з менеджером, щоб обговорити свої успіхи й невдачі.

Для ознайомлення зі структурою та робочими процесами у Quarks є своя внутрішня вікіпедія. Також компанія тестує роль баді при адаптації у компанії, щоб кожен новий співробітник міг легше та комфортніше соціалізуватися у новому середовищі.

Quarks 36 Quarks 37

Досі не переконалися, що працювати у Quarks круто? А якщо ми скажемо, що співробітники настільки люблять компанію, що готові залишити згадку про неї на власному тілі на все життя? Нещодавно одна зі співробітниць набила собі татуювання з логотипом компанії та впевнена, що не пошкодує про своє рішення, навіть якщо колись змінить місце роботи.



У мене є декілька тату, які я набивала за двома принципами:

- або подобається візуально картинка;

- або є асоціація з якимись подіями в моєму житті.

Логотип Quarks підійшов одночасно під обидва критерії. З часом, якщо я зміню роботу, це тату буде нагадувати про кльовий період часу, який я провела в компанії.
Quarks 38
Олена Лавроненко,
Product Manager

Хочете працювати в крутій команді та досягати вау-результатів?

Відгукуйтесь на вакансії Quarks!

Поскаржитися на компанію
Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: