Анна Качурець майже 10 років працювала ветеринарною лікаркою, але вирішила змінити професію та стати тестувальницею. Від початку навчання до першого офера пройшло 3,5 місяці, зараз Анна працює в найбільшій у Європі бюджетній авіакомпанії Ryanair і ділиться історією своїх кар’єрних змін.
Від ветеринарної лікарки до тестувальниці
Я з міста Київ, але останні два роки живу у Вроцлаві. Мені 31 рік, за освітою — лікарка ветеринарної медицини. До того, як почати свій шлях в ІТ, майже 10 років працювала за фахом. Дуже швидко зрозуміла, що робота в клініках із котиками та собачками не для мене, тому майже відразу перейшла в аграрну сферу і почала співпрацювати з фермами та великими холдингами (завжди підкажу, яку молочку варто купляти, а яку краще залишити на полиці 🙂). Також мала досвід роботи у ветеринарних фармацевтичних компаніях, зокрема міжнародних.
Десь за рік до повномасштабного вторгнення я вже мала серйозне професійне вигорання, почала замислюватися над зміною професії та дивитися в бік ІТ. А початок повномасштабної війни тим паче показав, що мати роботу, яка не залежить від фізичної локації, може виявитися дуже важливим і навіть врятувати життя.
Я люблю виклики, і вибір професії з технічним складником став для мене одним із них. До цього подібного досвіду я не мала. Але мене завжди інтригувало, що в тих чи інших речей «під капотом». Мені також цікаво постійно змінювати фокус роботи, комунікувати з людьми, покращувати продукт, який створюється. З усіх можливих спеціальностей я зупинила вибір на тестуванні, бо знайшла для себе ідеальний баланс комунікації та технічної сторони роботи.
Щоб опанувати нову професію, я обрала фултайм курс від Mate academy з інтенсивним типом навчання. Це була повноцінна «робота» з 9-ї ранку до 6-ї вечора. Але підтримка коучів та менторів зробила цей час не тільки корисним, але й цікавим. Я особливо не відчувала втоми, адже складний матеріал подавався поступово та з великою кількістю практики, щоб повноцінно зрозуміти кожну тему.
Звичайно, труднощі були, особливо з вивченням мов програмування без якогось попереднього досвіду. Однак це дало мені крутий технічний старт, а також зробило конкурентоспроможною на ринку праці. За 3,5 місяці я вже отримала свій перший офер.
Пошук першої роботи
Це стало справжнім викликом, але, як я вже казала, мені таке подобається 😀
За місяць пошуків я відправила приблизно 300 резюме. Протягом всього періоду координатори Mate academy постійно були на зв’язку, обговорювали успіхи та невдачі, а також пропонували план подальших дій. Чи не найважливішою була регулярна моральна підтримка, адже часом доволі складно приймати відмову. Особливо на етапі, коли ще не було можливості проявити себе.
Були різні досвіди, позитивні та не дуже, але кожен із них допоміг мені побудувати стратегію й зрозуміти, що саме я шукаю та що підходить мені. Моїм пріоритетом була робота у великій міжнародній компанії з якісним онбордингом, де масштаб дозволяє рости як вертикально, так і горизонтально, а працівників підтримують у зростанні та розвитку.
Резюме до Ryanair я відправила у перший же день подач. Компанія надавала найбільше можливостей зростання серед усіх компаній, з якими я вела комунікацію. Є внутрішні курси, підтримка середовища та загалом відчувається, що тут зацікавлені в розвитку працівників. Попри те, що це велика європейська компанія, є певна атмосфера стартапу, але з налагодженими процесами 😀 Тестувальники тут багато на що впливають, і це додає цікавості роботі.
Процес рекрутингу тривав приблизно чотири тижні й був типовий для великих компаній: тестове до 30 хвилин, потім кілька раундів співбесід. Що допомогло мені отримати офер: хороші знання теорії тестування, розуміння клієнт-серверної архітектури та вільне володіння англійською. Також виділю вміння побороти хвилювання, бо часом було відчуття, що от прямо зараз вирішується твоя доля як майбутньої тестувальниці 🙂
Особливості роботи в Ryanair
Я уявляла, що буду тестувати сайт, але відразу отримала проєкт, пов’язаний напряму з матчастиною авіації: я працюю з внутрішнім продуктом для пілотів, cabin crew, операцій з літаками тощо. Це був ще один виклик: у стислі терміни не тільки опанувати нові для себе технології, але й вивчити технічну сторону авіації, бо без цього неможливо якісно тестувати продукт. Тому перші місяці були дуже насичені подіями та новою інформацією.
Серед моїх обов’язків є тестування нових фіч, репортування багів, написання тест-кейсів та їх виконання, підготовка версій до релізу (тест-план, регресійне тестування тощо). Ще серед моїх обов’язків — робота з базою даних, AWS та тестування API. А також постійна комунікація з користувачами, продакт овнером, розробниками, бізнес-аналітиками.
Зарплата ринкова, десь на вищій горизонталі ринкових зарплат. Бонуси також стандартні — медичне страхування, уроки англійської, реферальні програми тощо і, звичайно, приємні бонуси на квитки Ryanair.
У команді ми спілкуємось здебільшого англійською та польською. Влитися в колектив було не складно, адже команда зробила все можливе, щоб цей процес був комфортним та з мінімумом стресу. Загалом комунікація між людьми в компанії — на найвищому рівні, і з перших годин маєш відчуття, що всі навколо — твої хороші знайомі та друзі.
Ми спілкуємося з колегами й за межами роботи. Часом це просто пиво або кава після офісу, а іноді навіть подорожуємо разом, організовуємо вікендові візити в різні міста Європи або ще якісь активності (сплави по річках, настолки тощо).
Як на мене, найголовніші відмінності між роботою в Ryanair та в українських компаніях — це великий фокус на людях і комунікації між ними та no blame policy. А також налагоджені та, що головне, швидкі процеси.
Оскільки мені цікава авіація, зараз я поглиблюю знання в цій сфері, щоб покращувати якість своєї роботи, розуміти потреби користувачів та вчасно реагувати на зміни. Також я продовжую розвиток технічних знань: вивчаю мови програмування та фреймворки для написання автотестів, беру участь у конференціях та вебінарах, приділяю багато часу API-тестуванню, а також стежу за останніми новинами у сфері.
Крута робота вже чекає!
Знайдіть вакансію до душі — у нас є з чого обрати 😉
ВакансіїЧитайте також
Високооплачувані диджитал-професії, які можна опанувати за пів року
Від підтримки клієнтів до тестувальниці: як працівниця Happy Monday змінювала ролі в команді
Від Senior до Junior: як це — світчнутися в іншу професію та почати все спочатку
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Знижуємо робочий стрес: чому ваші термінові завдання насправді не горять
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів