Скільки заробляють спеціалісти зі сфери дизайну?
Результати дослідження
Скільки заробляють дизайнери? Дослідження Happy Monday. 1
Скільки заробляють дизайнери? Дослідження Happy Monday. 2
Хто заробляє більше — графічні дизайнери чи ілюстратори? Чи є сенс переїжджати з Вінниці до Києва заради вищої зарплати? Кар'єрний портал Happy Monday провів власне дослідження і опитав понад 800 дизайнерів про те, скільки вони заробляють та що впливає на рівень оплати їхньої праці.

Виявилося, що досвід роботи — далеко не єдине, що впливає на зростання прибутку, а залежно від напряму дизайнери отримують дуже різні зарплати.
Анна Мазур
засновниця і СEO Happy Monday
Це друге дослідження зарплат, яке ми проводимо. Результати першого дослідження зарплат в сфері комунікацій показали, наскільки затребувана і важлива ця тема. Ми отримали велику кількість відгуків та широкий розголос інформації, і розуміємо необхідність досліджувати і публічно говорити про фінансові можливості сфери. Це впливає на вибір кар'єрного напряму серед молоді і на готовність досвідчених фахівців вкладатися у свій розвиток у цій галузі.

Дизайн — дуже перспективна для України сфера. Я впевнена, що українські імена можуть стояти поруч з іменами Джесіки Уолш та інших молодих дизайнерів світу. Але для цього важливо бачити перспективи, усвідомити необхідність володіння англійською мовою, вкладати час та енергію у підвищення власного професіоналізму.

Сподіваємось, що цифри і результати цього дослідження надихнуть наших читачів до дій та розвитку!
Дизайн — дуже перспективна для України сфера.
Я впевнена, що українські імена можуть стояти поруч з іменами Джесіки Уолш та інших молодих дизайнерів світу. Але для цього важливо бачити перспективи, усвідомити необхідність володіння англійською мовою, вкладати час та енергію у підвищення власного професіоналізму.
"
Хто взяв участь у дослідженні?
Онлайн-опитування проходило з 2 квітня по 4 травня 2020 року.

Серед респондентів найбільша кількість киян — 74,6%, також участь в опитуванні взяли дизайнери зі Львова, Харкова, Дніпра та інших міст України.
В українського дизайну жіноче обличчя
Більшість опитаних дизайнерів — дизайнерки 🙂

Вони склали 62,1% усіх учасників.
Участь у досліджені взяли представники різних напрямів сфери: графічні дизайнери, UX/UI-дизайнери, продуктові дизайнери, вебдизайнери, ілюстратори та інші.

Графічні дизайнери складають майже половину опитаних — 43%.


Найменше у сфері заробляють графічні дизайнери
*найнижча та найвища зарплата визначалися лише для тих спеціальностей, де вибірка становила від 10% усіх опитаних.
Наталія Синєпупова
засновниця та викладачка School of Visual Communication
Графічний дизайн — це основа будь-якого дизайну, чия головна функція — комунікація. Графіки-дизайнери — це візуальні комунікатори, які формують візуальне середовище і активно впливають на мислення і бажання людей: ми доносимо до них різноманітні ідеї, цінності, смисли.

Низька оплата нашої праці — це відображення «дитячих» запитів українського суспільства, яке хоче отримати миттєву вигоду і не хоче працювати з довгостроковими стратегіями.

Якщо в комерційному дизайні власники компаній здатні бачити прямий взаємозв'язок між виробленим ними товаром і дизайном, який підвищує його додаткову вартість, то представникам державних структур, культурних інституцій, сервісних компаній ще тільки потрібно буде побачити, як хороші комплексні візуальні комунікації допомагають їм досягати поставлених цілей.

Потрібно говорити правду: підготовка кваліфікованого дизайнера, здатного до комплексних рішень без візуального сміття, з екологічними підходами до психіки людини та оточення в цілому, — це дорого і відповідально. Це — не про те, щоб навчитися працювати в Photoshop або Illustrator. Освоєння мультидисциплінарних знань вимагає грошей, часу, багаторічної практики і великої зовнішньої підтримки.

І самим дизайнерам потрібно розуміти, що ми володіємо набагато більшим впливом на уми та душі людей, ніж здається на перший погляд, — потрібно вчити та виховувати свого замовника і не погоджуватися працювати за копійки.
І самим дизайнерам потрібно розуміти, що ми володіємо набагато більшим впливом на уми та душі людей, ніж здається на перший погляд, — потрібно вчити та виховувати свого замовника і не погоджуватися працювати за копійки.
"
Знаєте англійську? Заробляєте на 14 000 гривень більше.
Рівень заробітної плати у сфері дизайну зростає відповідно до досвіду.

На суттєве підвищення можна розраховувати після 5 років досвіду та на 10-му році роботи.
Що впливає на рівень зарплат
Фахівці, які в роботі з клієнтами чи партнерами регулярно використовують англійську мову, в середньому заробляють майже на 14 000 гривень у місяць більше, ніж ті, в кого немає такої потреби.

Найбільше в Україні заробляють дизайнери у Дніпрі та Києві, а найменше — в Івано-Франківську. Суттєво більше заробляють дизайнери-українці, які працюють та проживають у країнах Європи.


*у порівняльну статистику увійшли міста, кількість респондентів з яких сягнула не менше 1 % від загальної кількості учасників дослідження.
Також ми дізналися, з якими ринками найчастіше працюють українські дизайнери, в якій валюті вони отримують заробітну плату і чи офіційно працевлаштовані.

Завантажуйте повну версію дослідження, щоб дізнатися більше.
Скільки заробляють дизайнери? Дослідження Happy Monday. 3
Дякуємо нашим партнерам за допомогу у проведенні дослідження
Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: