За якими критеріями ви оцінюєте свій успіх? Висока зарплата, кар’єрне зростання, десятки підлеглих? Відома американська журналістка та засновниця медіапорталу The Huffington Post Аріанна Гаффінґтон готова з вами посперечатися у своїй книзі «Досягай і процвітай», яка нещодавно вийшла друком у «Видавництві Старого Лева».
Якщо вимірювати успішність за загальноприйнятими критеріями, то Аріанна Гаффінґтон підкорювала найвищі вершини: це одна з найвпливовіших жінок у світі, чиє ім’я регулярно опиняється у престижних рейтингах, а фото — на обкладинках журналів. Тільки чомусь собою та своїм життям вона задоволена не була, навпаки — що більше кар’єрних дверей відчиняла, то більше віддалялася від справжньої себе.
«Я працювала по вісімнадцять годин на день, сім днів на тиждень – розбудовувала бізнес, розширювала аудиторію, шукала інвесторів. Але я зрозуміла, що не керувала своїм життям».
«Забиваючи» на себе в такому шаленому робочому ритмі, одного дня Аріанна просто знепритомніла у власному кабінеті. Цей випадок змусив її поставити все на паузу й переосмислити, здавалося б, відомі істини. У результаті журналістка сформулювала для себе чотири нові критерії успіху, без яких людина тільки думає, що успішна, але точно себе такою не відчуває: здоров’я, мудрість, подив та благодійність.
«…гроші й влада — це наче стілець на двох ніжках: певний час ви зможете на ньому балансувати, але рано чи пізно перекинетеся. З цього стільця перекидається все більше й більше людей, і то дуже успішних».
Здоров’я
Здоров’я вважають безцінним даром, але здебільшого тільки на словах. У потоці безкінечних завдань й дедлайнів ми просто віримо, що наше здоров’я не підведе, поки необхідність звернутися до лікаря не стає критичною. Сама Аріанна Гаффінґтон свого часу через аномальну зайнятість не звернула увагу на вузлик, що утворився на її тілі і виявився пухлиною (на щастя, доброякісною). Тож не чекайте крайньої точки: турбуватися про здоров’я заздалегідь дешевше та приємніше, ніж лікувати незаплановану хворобу.
Це розуміють навіть роботодавці: їхнє бажання піклуватися про психічне та фізичне здоров’я своїх працівників дедалі зростає. Все частіше компанії облаштовують для них кімнати відпочинку, пропонують безкоштовні заняття йогою, послуги психотерапевта тощо. Аріанна Гаффінґтон розповідає, що її підлеглі у The Huffington Post спочатку не дуже хотіли відпочивати в робочий час, коли їм запропонували таку можливість: боялися, що це сприйматиметься як ухиляння від справ. Але згодом переконалися, що навіть короткий перепочинок здатен запобігати стресу, виснаженню та вигоранню.
3 поради для поліпшення самопочуття від Аріанни Гаффінґтон
- Спіть стільки, скільки потребує ваш організм. А також спробуйте лягати спати раніше або ж знаходьте час для легкого сну вдень. Аріанна цитує Білла Клінтона: «Усіх серйозних помилок я припустився тому, що був втомлений». Цій пораді вона навіть присвятила коротке TED-відео.
- Додайте у своє життя рух. Але не той, коли ви з усіх ніг біжите на роботу, бо запізнюєтесь, а той, що дозволяє ловити момент і чути себе. Solvitur ambulando, тобто «рішення в русі» — одна з улюблених фраз Аріанни Гаффінґтон. Бо найкращі ідеї спадали їй на думку саме під час прогулянок пішки, і навіть наради з колегами чи ділові зустрічі вона часто проводила в парку. Тож наступного разу, коли викликатимете таксі, згадайте про цю пораду й рушайте назустріч своїм думкам.
Рухай тілом: 5 ютуб-каналів для тих, хто засидівся за роботою
Читати- Не недооцінюйте медитацію. У книзі засновниця The Huffington Post наводить багато наукових підтверджень того, що медитація здатна покращити наше самопочуття та впорядкувати думки, а також розвинути творче мислення. А ще Аріанна дає покрокові поради з медитації для початківців і радить кілька онлайн-інструментів для медитації — наприклад, безкоштовний сервіс із красномовною назвою «Дві хвилини нічого не робіть», який можна затестити просто зараз.
Мудрість
У сучасному світі, на думку Аріанни Гаффінґтон, бракує мудрості. Перед нами щодня постають сотні можливостей, і ми хочемо вхопитися за всі одразу, стаючи ледь не заручниками в боротьбі за високі посади, великі гонорари, успішні проєкти. Але що з цього справді нам потрібно?
Журналістка переконана, що саме через стереотипні уявлення про успіх на основі лише грошей та влади ми ступаємо на стежку особистісного занепаду. Спілкуємося не заради спілкування, а заради ухвалення рішень та успішних угод. Дякуємо не тому, що відчуваємо вдячність, а тому що цього вимагає етикет. А бути мудрим означає піклуватися про внутрішнє зростання: що яскравіше світло всередині нас, то краще воно освітлює шлях до справжнього успіху.
Одне з правил мудрості від Аріанни Гаффінґтон полягає у тому, щоб навчитися розумно використовувати свій час. Сьогодні від усіх тільки й чуєш: «Мені не вистачає годин у добі». Авторка цитує Джеймса Ґліка, називаючи це «хворобою поспіху».
Ми так старанно хапаємося за вільні хвилини, щоб втиснути туди ще більше зустрічей, нарад, відряджень, що перестаємо існувати в режимі «тут і зараз». Ми плануємо своє життя, але не живемо його.
3 прості кроки до мудрості від Аріанни Гаффінґтон
- Відпустіть те, що давно вже забирає час, настрій, сили і зітхніть із полегшенням.
- Розкажіть друзям, сім’ї, за що ви їм вдячні, і нехай вони теж поділяться з вами вдячністю.
- Вимкніть телефон на годину — повірте, за час вашої відсутності нічого не станеться, а ви нарешті знайдете час, щоб послухати не голосові повідомлення, а себе.
Подив
Згадайте, коли ви востаннє відвідували музей, виставку, концерт. Той сильний емоційний заряд і подив, який ви відчуєте, споглядаючи картину чи слухаючи оркестр, можуть стати не лише приємними спогадами, а й джерелами внутрішньої енергії. Це саме той критерій успіху, що здатен розфарбувати наш внутрішній світ.
Аріанна Гаффінґтон переконана: коли з вами стається щось дивовижне, не варто сприймати це як належне — це нагадування, що навіть у найсіріших буднях трапляються дива. Зловіть цей момент і порадійте, що він настав.
3 практики «дивування» від Аріанни Гаффінґтон
- Дихайте: коли важко сконцентруватися або в моменти розгублення,напруженості просто протягом десяти секунд слухайте власне дихання — це допоможе повернути серце й мозок у теперішнє.
- Радійте: оберіть щось, що викликає у вас зачудування (картина, епізод із фільму, улюблена пісня), а у стресовий момент просто згадайте цей образ і розслабтеся.
- Пробачайте себе та інших і не носіть у кишенях образу чи почуття вини.
Не лише робота: 10 ідей корисних хобі від команди Happy Monday
Читати
Благодійність
Добро наповнює не лише того, хто його отримує, а й того, хто його робить. Аріанна Гаффінґтон вважає, що друзі по-справжньому успішної людини — співчуття й турбота, і пропонує щодня качати «м’язи благодійності».
Бути людиною означає не лише завойовувати світ, а й повертати, віддавати, жертвувати. Без співчуття та доброти ми просто згаснемо й станемо байдужими.
З чого почати не лише отримувати, а й віддавати
- Зробіть творення добра своєю звичкою, а не разовою акцією.
- Цінуйте навіть ту працю, яку раніше сприймали як належне. Упродовж дня заговоріть із продавцем чи прибиральницею. Це може бути коротенький діалог, але він поверне вас у режим «тут і зараз».
- Використовуючи якесь зі своїх умінь, допоможіть тому, хто цього потребує. Може, ви смачно готуєте? То чому б не віднести вечерю в місця перебування безпритульних?
Книга «Досягай і процвітай» засновниці The Huffington Post — це своєрідний маяк, що нагадує, куди варто рухатися. Аріанна Гаффінґтон написала цю книгу, щоб вберегти інших від помилок і нагадати,що справжній успіх — це бути в гармонії з собою, а найцінніша валюта — любов.
Зацікавила книга?
Радимо прочитати її повністю і знаємо, де шукати 👉
КнигаЧитайте також
Сповідь світчерки, або Як освоїти 5 спеціальностей до 33 років
Як я опанувала нову професію з нуля та знайшла роботу в топовій креативній агенції
Як прочитати 100 книг за рік
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Знижуємо робочий стрес: чому ваші термінові завдання насправді не горять
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів