Як і багато інших бізнесів в епоху пандемії, школа інтенсивних IT-курсів Beetroot Academy з 2021 року повністю переходить в онлайн-формат. На щастя, побоювання втратити лампову атмосферу офлайну були марними — віртуальні зустрічі не менш теплі. Але тепер дружність і відкритість школи посилилися новими перевагами, які дав онлайн. Детальніше про них розповідає Катерина Стецюра, Course development manager в Beetroot Academy.
Уникнути COVID-кризи не вдалося майже нікому. Звісно, для тих, хто й раніше викладав і навчався онлайн, ситуація істотно не змінилася. Для наших же студентів саме офлайн-формат і можливість працювати у групах були вирішальними факторами при виборі місця навчання.
Однак, потрібно було думати про безпеку. Тому з березня практично для всіх офлайн-курсів ми додали можливість онлайн-навчання. А з 2021 року повністю переходимо у віртуальне середовище. До цього рішення готувалися давно, але карантин прискорив процес.
Ми очікували розчарування, проте з’ясувалося, що студентам онлайн-формат припав до душі. Вони економлять час на поїздки в академію і назад. Це дозволяє не розсіювати увагу, менше втомлюватися і зайві півгодини-годину витратити на домашку.
Серед інших переваг — до курсів можуть приєднатися студенти з найвіддаленіших куточків країни. Також заняття можна записувати та переглядати, коли зручно.
Але це далеко не всі переваги онлайн-освіти. Ось як мінімум ще 5 пунктів, що дають фору навіть теплій атмосфері офлайну.
1. В онлайні студенти отримують повноцінний освітній продукт
Ми залишили всі плюси офлайн-навчання і додали до них можливості віртуального середовища. Як і раніше, є групові заняття з викладачем (фахівцем з IT), базова теорія та практичні кейси, цілодобовий доступ до LMS-системи (learning management system) навіть після завершення навчання.
Вчимося і перевіряємо домашні завдання в інтерактивному форматі. Викладач може сам вибрати інструменти, з якими йому зручніше працювати: віртуальні дошки, презентації, ролики, групові роботи в сесійних залах Zoom.
Підтримувати студентів намагаємося не тільки впродовж навчання, а й напередодні випуску. Наші HR-и проводять для випускників кар’єрні консультації, а викладачі допомагають в роботі над фінальним проєктом.
2. Випускники онлайн-курсів краще розуміють специфіку віддаленої роботи
Наші випускники працювали й працюватимуть онлайн — на фрилансі з клієнтами по всьому світу або поки їхня компанія на карантині.
Під час проходження курсу вони вчаться ефективно взаємодіяти з одногрупниками, викладачем, ментором, регіональним координатором в онлайн-режимі. І таким чином пізнають на практиці особливості віддаленої роботи.
3. Можна почати кар’єру в IT вже сьогодні на курсах з післяплатою
Ті, хто хотів опановувати IT-спеціальності, можливо, не зможуть собі це дозволити найближчим часом через кризу. Тому ми запустили два курси з післяплатою — UI / UX design і Frontend-розробка. Так ми даємо шанс потенційним студентам почати кар’єру в IT вже сьогодні. І хочемо підтримати IT-сферу, щоб вона продовжила розвиватися, незалежно від ситуації у світі.
За моделлю income share agreement давно працюють приватні навчальні заклади Європи та США, а також IT-школи. Суть — людина не платить за навчання, поки не отримає роботу. А після успішного працевлаштування за фахом, вона повертає навчальному закладу вартість курсу або перераховує 17–20% від зарплати щомісяця протягом певного часу (зазвичай 2–3 роки).
Попри те, що спочатку курс для учня безкоштовний, це не скасовує його відповідальності. Ми забезпечуємо комфортні умови навчання, надаємо необхідні матеріали, консультуємо. Студент, зі свого боку, повинен володіти навичками самоменеджменту та високою мотивацією, старанно і вчасно виконувати домашні завдання.
Щоб потрапити на postpay-курс, потрібно пройти більш ретельний відбір, ніж на інші курси школи. Зокрема, скласти резюме і написати супровідний лист. В останньому просимо розповісти про особисту мотивацію — де і як знадобляться знання після навчання.
Також і для новачків, і для вже досвідчених фахівців, які хочуть поглибити свої знання, передбачене практичне завдання. Завдяки йому людина бачить, які завдання на неї чекають, і може порівняти свої навички з майбутнім навантаженням. Також виконання тестового показує рівень мотивації потенційного студента, його готовність працювати самостійно.
4. При створенні курсів Beetroot Academy враховуються потреби ринку і студентів
Перш ніж запустити новий курс, ми беремо до уваги безліч різних чинників, ретельно розглядаємо ідею, досліджуємо і тільки потім ухвалюємо рішення.
Зокрема, один з найважливіших моментів — вимоги ринку. Ми дивимося, скільки вакансій певного напряму є на локальному та міжнародному ринках, вивчаємо, як розвивається ця технологія в Україні та світі. Це важлива цінність наших курсів, адже випускники повинні бути затребувані як фахівці. Тому ми постійно уточнюємо запити партнерських IT-компаній з різних країн.
Також ми збираємо фідбек у студентів, викладачів та регіональних координаторів, проводимо фокус-групи та глибинні інтерв’ю. Це мастхев напередодні будь-яких трансформацій.
5. Курси оновлюються частіше
Раніше в академії оновлення прив’язувалися до запуску курсу або нової групи. В онлайні ми стали частіше апдейтити програми:
- додаємо нові уроки, актуальні посилання і приклади;
- повністю оновлюємо контент деяких занять;
- додаємо рекомендації для викладачів і практичні кейси.
Частота змін залежить, зокрема, від специфіки курсу. Наприклад, Advanced JavaScript пов’язаний з бібліотекою React, і оновлення з’являються буквально з кожним запуском групи. У програмі є базові матеріали, які не потребують суттєвих змін. Більш актуальні — для практики — дають викладачі. Після занять ми остаточно вносимо їх у програму. У наступного викладача ця інформація вже буде під рукою.
З викладачами також проводимо воркшопи, на яких обговорюємо всі можливі зміни. За втілення ідей в життя відповідає координатор оновлення курсу, який безпосередньо працює з викладачами над новою програмою або конкретними модулями.
Іноді залучаємо зовнішніх експертів для фінальної оцінки курсу. Наприклад, у створенні курсу QA Manual взяли участь понад п’ять фахівців з України, Німеччини та Швеції.
А ось як ми прокачали курс Python.
- З’явилися відеотуторіали з розв’язання задач. Курс створив шведський розробник. Він записував теоретичні відео, але з’ясувалося, що студенти хочуть дивитися не тільки теорію. Тепер у будь-який зручний час вони можуть ознайомитися, як працювати з програмами й певними типами задач.
- Додали складніші завдання, тому що на них був запит.
- Дописали окремі теми про оновлення Python.
- Додали каркас для створення фінального проєкту. Це важливо для викладачів — до цього вони щоразу вигадували щось своє. Тепер же є план, який можна адаптувати під конкретну групу.
У наступному році для цього курсу ми готуємо відеорезюме та завдання з автоматичною перевіркою. Перше дозволить швидко зорієнтуватися у змісті ролика. Студент побачить таймлайн і основні тези. Більше не доведеться смикати одногрупника з проханням показати, на якому моменті потрібна інформація. А завдання з автоматичною перевіркою дозволять відпрацьовувати базові навички з написання коду без залучення викладача.
2020-й навчив нас мислити по-іншому. Не має значення, який у тебе досвід, якщо ти не можеш розв’язати проблему «тут і зараз». Гнучкість розуму — is the new black. Як менеджер з розвитку курсів, я щодня стикаюся з необхідністю бути гнучкою — як в оцінці навчального контенту, так і при запуску нових програм. Нинішній попит на онлайн-навчання довів: адаптивність і гнучкість змінюють освіту на краще.
Хочете відчути переваги онлайн-навчання від Beetroot Academy?
Обирайте курси з IT-напрямів, дизайну або нетехнічних спеціальностей.
Обрати курсЧитайте також
Гнуся, та не прогинаюсь: як адаптуватися до хаосу завдяки комплексу HSD
Маски, гнучкість, два коти: як компанії облаштовують роботу в офісах після карантину
Як запровадити зміни в компанії і не втратити в процесі команду
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Знижуємо робочий стрес: чому ваші термінові завдання насправді не горять
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів