Завершуємо наш проєкт «Робота для ветерана є!» статтею, в якій своїм досвідом співпраці з учасниками АТО/ООС ділиться українське дорожньо-будівельне підприємство «Автострада».
В рамках проєкту про співпрацю з ветеранами АТО/ООС також розповіли в групі компаній Winner, мережі «Сільпо», компанії Data Ocean та АТ «Укрзалізниця».
Катерина Васюта,
HR-директорка Групи Компаній «Автострада»
Ми на ринку 5 років, тому ексучасники бойових дій з’явилися в команді з моменту заснування компанії. За цей час ми працевлаштували понад 200 ветеранів АТО/ООС, а загалом в компанії маємо 4000 співробітників.
Здебільшого працівники-ветерани — це машиністи, які працюють на спеціальній дорожньо-будівельній техніці, дорожні робітники, електрогазозварники, фахівці, які беруть участь у будівництві мостів, водії автотранспортних засобів. Всі працівники мають соціальні гарантії, передбачені законодавством. А ветерани, зокрема, ще й додаткову відпустку раз на рік.
Загалом наша компанія нормально ставиться до бажання працівників піти на службу. Це рішення кожної людини, яке ми не маємо права якось коментувати. У нас мобілізують працівників досить регулярно, і все, що можемо, — прийняти ситуацію, зберегти за ними робочі місця та всі соціальні гарантії. Так і робимо.
У компанії діє програма адаптації, її проходять усі працівники, зокрема й ветерани. Програма коригується під конкретні посади, професії та постійно удосконалюється. Особливу увагу при прийомі на роботу, звичайно, приділяємо стану здоров’я, адже ветерани, які мають інвалідність, можуть працювати далеко не всюди. Тому обов’язковою умовою працевлаштування на нашому підприємстві є надання відповідної медичної довідки. В ній, як правило, вказані обмеження щодо певних видів діяльності, і якщо вони є, то це може стати причиною відмови у працевлаштуванні. Проте таких випадків у нашій практиці було небагато.
Найбільше ветеранів АТО/ООС цінуємо за відповідальність, комунікабельність та вміння працювати в команді. З людьми, які мають подібні навички та особисті якості, комфортно взаємодіяти, закривати важливі задачі та будувати плани на майбутнє.
До речі, один з керівників нашого виробничого підприємства був учасником бойових дій. Він професійно вибудовує робочі процеси й дотримується системного підходу. У нього завжди порядок, все чітко, злагоджено. Це важливо на будь-якому виробництві.
Цей матеріал у межах проєкту «Робота для ветерана є!» став можливим завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яка реалізується IREX за підтримки Державного департаменту США й охоплює безпосередню роботу з ветеранами, представниками міністерств та місцевих громад для підтримки ветеранів України, чисельність яких стрімко зросла внаслідок збройного конфлікту на сході України.
Готові взяти героя на роботу?
Розміщуйте вакансії зі спеціальною позначкою у нас на сайті та чекайте на резюме крутих кандидатів, зокрема й ветеранів.
РозміститиЧитайте також
Чому ветеранів та ветеранок варто брати на роботу
Психологічні бар’єри, що заважають ветеранам знайти роботу
6 упереджень роботодавців, через які ветеранам важко знайти роботу
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Знижуємо робочий стрес: чому ваші термінові завдання насправді не горять
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів