Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT * FROM wp_posts WHERE ID = 1 LIMIT 1

Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT ID,post_title,p.post_date,CAST(meta_value AS INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON p.ID=t.`object_id` LEFT JOIN `wp_postmeta` as pm ON p.ID=pm.`post_id` WHERE t.`term_taxonomy_id` = '3216' AND pm.`meta_key`='views' AND p.post_date>'2023-11-17' AND p.ID!=802717 AND p.post_type='post' and p.post_status='publish' AND p.ID!=627712 AND p.ID!=627721 ORDER BY post_modified DESC LIMIT 3

Новий рік з новими знаннями: ресурси для навчання від Merge
Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Новий рік — з новими знаннями: добірка ресурсів для навчання від Merge

27.12.22 Розвиток PR 15 хв читання

Разом з командою агенції Merge підготували перелік навичок, які варто опанувати у 2023 році, та знайшли ресурси, що в цьому допоможуть. Навичок не випадково дванадцять — по одній на кожен місяць року. Можна присвячувати цілий місяць опануванню однієї навички або міксувати навчання — це вже на ваш розсуд, головне — систематичність.


1. Дизайн-мислення


Дизайн-мислення — це методика пошуку неординарних рішень, які можна застосувати в будь-якій життєвій сфері. Її активно використовують у своїй роботі найуспішніші світові бренди, зокрема Google, Apple, Procter&Gamble, Samsung, IBM, IKEA. CEO Merge Павло Целуйко часто використовує підходи дизайн-мислення, як у бізнесі, так і в повсякденному житті. 


Що допоможе розвинути навичку?


Безкоштовний онлайн-курс «Дизайн-мислення для інновацій» від Prometheus
Це переклад онлайн-курсу Design Thinking for Innovation від Школи бізнесу Дарден. На курсі ви дізнаєтесь, що таке дизайн-мислення, і навчитесь працювати з моделлю чотирьох запитань, яка допоможе краще зрозуміти дизайн-мислення як підхід до розв’язання складних проблем та створення інновацій.

Курс «Design Thinking (у форматі SCORM)» від освітнього хабу міста Києва
Курс складається із трьох модулів і допоможе опанувати ази дизайн-мислення. Зокрема, ви дізнаєтеся, як генерувати та впроваджувати креативні ідеї. 


2. Графічний дизайн


В наш час візуальна складова будь-якого продукту дуже важлива. Про це свідчить зокрема популярність таких соцмереж, як Instagram та TikTok. Рано чи пізно кожен може зіткнутись з потребою створити якийсь візуальний об’єкт, будь-то презентація для виступу чи картинка для посту в соцмережах. На щастя, зараз не обов’язково бути комп’ютерним генієм чи талановитим художником, щоб навчитись створювати диджитал-зображення різної складності. Достатньо просто опанувати один із графічних редакторів, які є максимально зрозумілими у використанні.


Що допоможе розвинути навичку?


Курс Figma від Merge Academy 
Функціонал графічного редактора Figma надзвичайно широкий — від розробки прототипів сайтів до створення презентацій і візуалів для соцмереж. Курс розрахований на початківців, що лише знайомляться з програмою та хочуть в короткий термін опанувати інструмент.

Безкоштовний курс «Основи дизайну» від Креативної практики
В межах курсу розбирають ключові поняття композиції, кольорознавства, типографії, стилю та дизайн-процесу. Курс містить 9 відеоуроків та 20 навчальних статей. Також на платформі можна переглянути низку безкоштовних лекцій з різних довкола дизайнерських тем. 

Курси з графічного дизайну на Skillshare
Якщо ви володієте англійською, радимо заглянути на сайт Skillshare. У них є практичні курси з розробки логотипів, створення постерів, роботи зі шрифтами тощо. Платформа платна, але є безкоштовний пробний період на 7 днів. Більшість курсів триває в середньому 2 години, тож за цей час можна переглянути з десяток відео та зрозуміти, чи заходить вам такий формат навчання.


3. Фінансова грамотність


Навряд чи комусь треба пояснювати, чому навичка розумно управляти своїм бюджетом важлива. А в умовах повномасштабної війни, коли фінансових ризиків стало ще більше, а про стабільність у житті та бізнесі доводиться лише мріяти, освіжити свої знання з цієї теми не завадить нікому. 


Що допоможе розвинути навичку?


Курс з фінансової грамотності від MetLife Україна
Протягом 5 лекцій експертка з питань страхування життя, фінансової грамотності та ризик-менеджменту розповідає про те, як навчитися планувати бюджет, накопичувати заощадження та захистити свої статки, а також грамотно управляти фінансами під час війни. Курс проходив у межах проєкту Women For The Future, який орієнтований на жінок, але інформація з курсу є загальною та буде корисною будь-кому. 

Подкаст «Про гроші з Любомиром Остапівим»
Фінансист й автор книжок із фінансової грамотності Любомир Остапів у коротких аудіоепізодах розповідає, як розумно планувати свої витрати, інвестиції та заощадження під час війни.

Курс «Фінансова грамотність» від Impactorium
Цей онлайн-курс навчить вас планувати доходи та витрати, допоможе зробити сімейний бюджет ефективним, а також розповість, як розпочати власну справу і зробити її успішною.

Курс із криптограмотності від Мінцифри
Програма курсу міститиме понад 100 годин теоретичної та практичної інформації з тем: історія грошей та розвитку технології, блокчейн та перша в історії криптовалюта — біткоїн; холодні та гарячі криптогаманці; обмін криптоактивів; централізовані та децентралізовані біржі; основи кібергігієни тощо. Навчання стартує в лютому 2023 року. Щоб взяти участь, заповніть анкету.


4. Креативність


Виходити за рамки, мислити “out of the box”, генерувати нестандартні ідеї та приймати несподівані рішення — все це потрібно для успіху в будь-якій справі, бо на стандартності й консервативності далеко не заїдеш. Тому варто постійно тренувати креативність, щоб бути на крок попереду інших.


Що допоможе розвинути навичку?


Застосунок Shoogar
Це додаток із вправами на розвиток креативності. Спочатку слухаєш історії з яскравими ідеями, далі створюєш власні нестандартні рішення для поставлених завдань, а потім дізнаєшся про найкращі творчі кейси від креативних агентств і компаній з усього світу. Безкоштовно доступні три завдання, якщо сподобається формат — можна оформити платну підписку. Застосунок можна завантажити на iOS або Android.

Курс «Креативне мислення (у форматі SCORM)» від освітнього хабу міста Києва
Це курс, розроблений тренеркою з м’яких навичок Іриною Рудикою. Програма створена на базі сучасних знань щодо розвитку креативності, творчої уяви, образного мислення і допоможе отримати теоретичні знання у сфері та вдосконалити навички креативного мислення за допомогою спеціальних технік.

Курс «Креативне мислення» від ВУМ
Подолання стереотипів і вихід за межі — лише один з аспектів креативності, інші не менш важливі — вміння експериментувати й змішувати, формувати нові патерни, оперувати складністю. Усього цього вчать експерти на безкоштовному онлайн-курсі.


5. Сторітелінг, копірайтинг та креативне письмо


Уміння грамотно, зрозуміло й лаконічно висловлювати свої думки сьогодні необхідне представникам більшості професій, якщо не для виконання робочих завдань, то для побудови особистого бренду. 


Що допоможе розвинути навичку?


Курс «Копірайтинг» від платформи Campster
На курсі ви дізнаєтесь, хто такий копірайтер, яке завдання перед ним стоїть, які бувають типи копірайтерів та якими інструментами варто користуватись, щоб писати переконливі тексти. Також розглянете поширені помилки копірайтерів-початківців і навчитесь їх уникати. 

Лекції про копірайтинг з Марафону Креативної практики
На платформі зібрані лекції від українських експертів й експерток з написання різних текстів. Обирайте ті теми, які цікавлять саме вас: тон оф войс бренду, саморедагування, журналістські розслідування, сценаристика, пости для особистих соцмереж, UX-Writing тощо. 

Курси з креативного письма на Skillshare
Тут зібрані курси англійською мовою на різні теми: від основ сторітелінгу та тренування звички писати регулярно до розробки героїв, конфлікту й сюжету. Можна переглянути кілька курсів протягом семи днів безкоштовної пробної версії, а якщо сподобається платформа — оформити підписку.


6. Тайм-менеджмент і планування


Будувати плани під час війни надзвичайно важко. Але плисти за течією — теж не вихід, тому потрібно повертати собі контроль над своїм життям і вчитись керувати власним часом та планами. 


Що допоможе розвинути навичку?


Курс лекцій з управління часом від BogushTime
Курс складається з 4 відеолекцій про довгострокове планування під час війни, постановку цілей, перспективи особистісного зростання у кризовій ситуації, підбиття підсумків року та створення плану на 2023 рік. Курс проходив у межах проєкту Women For The Future, який орієнтований на жінок, але інформація з курсу є загальною та буде корисною будь-кому.

Курс Time management від Camster
Це короткий курс про те, як бути продуктивнішим, встигати якомога більше, робити це якісно і за менший проміжок часу. Крім теоретичної інформації про ефективні методики тайм-менеджменту, у курсі є практичні вправи на закріплення матеріалу. 


7. Психологічна стійкість


Підтримка ментального здоров’я повинна зараз бути пріоритетом кожного українця. Тому слід опанувати різноманітні техніки подолання стресу й тривоги, а також навчитись бути опорою для рідних у складні для них періоди. 

Що допоможе розвинути навичку?


Курс «Знати, як допомогти» від EdEra
Ознайомчий онлайн-курс про базові принципи психології для роботи з травмами дітей та дорослих. У курсі зібрали та структурували найактуальніші рекомендації від провідних експертів, щоб допомогти краще орієнтуватись у роботі з травмами війни та іншими кризовими станами.

Освітні серіали від порталу «Дія.Цифрова освіта»
Портал пропонує два освітні серіали: «Психологічна підтримка себе та близьких» (як зняти стрес та напругу в тілі, пережити горе, використовувати тривогу з користю тощо, всього 14 серій) та «Робота з емоційним вигоранням» (про те, як не стати жертвою, рятуючи інших; як наповнити себе ресурсом, як упоратися з відчуттям провини й психологічною втомою тощо, 15 серій).

Курс «Базова психологічна допомога в умовах війни» від Prometheus
В межах курсу спеціалісти діляться техніками, які допоможуть впоратися зі стресом власноруч, дати раду неконтрольованим емоціям та підтримати психіку на шляху до зцілення. Курс є глибоко практичним і заснованим на багаторічному досвіді роботи з людьми, які переживають кризові ситуації. 

Застосунок BetterMe: Mental Health
Це додаток з вправами для медитацій, які допоможуть подолати тривожність, впоратись зі стресом та покращити сон. Також у додатку є доступ до курсу від ВООЗ, у межах якого користувачі навчаться базових правил самодопомоги під час стресу через інтерактивні тести, вправи та різноманітні візуалізації. Завантажити застосунок можна на iOS і Android.


8. Підприємницьке мислення


Не обов’язково мати власний бізнес, аби думати як підприємець. Підприємницьке мислення — це підхід, який можна застосовувати в різних життєвих ситуаціях, але якщо ви справді опануєте цю навичку, то зможете заробляти на улюбленій справі. А хто ж про це не мріє?


Що допоможе розвинути навичку?


Курс «Як створити стартап»
Це переклад українською легендарного курсу, що читався у Стенфордському університеті. Серед лекторів Сем Альтман (президент найвідомішого у світі венчурного фонду Y Combinator), Дастін Московіц (співзасновник Facebook), Пітер Тіль (співзасновник PayPal, перший інвестор, що вклав гроші в Facebook) та багато інших зірок стартап-світу.

Подкаст «СЕО Сучасності» від CEO Merge Павла Целуйка
Подкаст про підприємництво в Україні та людей, які формують цю сферу. Павло говорить з героями про умови роботи під час війни, про бізнес та творчість в Україні, про життя і повсякденність сучасних СЕО. Радимо звернути особливу увагу на натхненний випуск зі Славою Балбеком. Після нього хочеться іти й працювати, і робити це круто. 

Подкаст «Дій!»
Це подкаст з історіями від підприємців, які надихають розпочати власну справу. Послухати подкаст можна на Apple Podcasts і Google Podcasts.

Ще 18 крутих україномовних подкастів шукайте у статті →

Читати


9. Розв’язання проблем та прийняття рішень


Неможливо завжди приймати правильні рішення та розв’язувати життєві задачі без помилок, але можна опанувати техніки й підходи, які суттєво спростять для вас ці процеси.

Що допоможе розвинути навичку?


Платформа Brilliant
Це сайт, де за допомогою інтерактивних завдань можна вивчити математику, логіку та STEM. Проходячи курси, можна освіжити знання та натренувати навички логічного мислення. Тестова підписка — 14 днів. 

Курс «CASE STUDY: як вирішувати складні завдання в бізнесі та в житті»
Курс навчить шукати та ухвалювати рішення, перемагати в кейс-чемпіонатах та отримувати нові можливості в роботі та житті. Практична частина передбачає вирішення реальних кейсів від великих компаній, громад, держави тощо.

Курси на платформі Alison
Якщо ви володієте англійською, радимо переглянути практичні безкоштовні курси з прийняття рішень та креативного підходу до розв’язання проблем: Creative Problem Solving and Decision Making, Decision Making, Problem-Solving and Time Management та Problem Solving and Critical Thinking Skills.


10. Медіаграмотність


В умовах повномасштабної війни критично важливо вміти не потрапляти під вплив пропаганди, розпізнавати фейки та не поширювати неправдиву інформацію. Навіть якщо ви впевнені, що вас точно не проведеш, радимо освіжити знання з медіаграмотності й фактчекінгу, адже країна-агресор веде інформаційну війну такими самими брудними методами, як і звичайну.


Що допоможе розвинути навичку?


Курс «Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям?» 
Курс створений платформою Prometheus у партнерстві з Національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр». Пройшовши навчання, ви зможете фільтрувати інформацію навколо й робити це максимально швидко та ефективно.

Курс «Фактчек: Довіряй-перевіряй» від VoxCheck та EdEra
Це курс для тих, хто хоче споживати тільки правдиву інформацію і не потрапляти у пастку фейків та міфів. Експерти з медіа та економіки розповідають про головні ознаки фейків, як нашвидкуруч перевірити сумнівну інформацію, які існують джерела даних та як ними користуватися та інше.

Курс «Інформаційна гігієна під час війни»
Курс буде корисним тим, хто хоче самостійно розібратися у методах російської пропаганди та зрозуміти, як не наступити на інформаційні міни ворога, а також для тих, хто хоче зрозуміло та просто пояснити рідним шкідливість певної інформації.


11. Англійська мова


Давайте коротко: у 2023 році англійська точно треба всім. Тому тут без варіантів. 


Що допоможе розвинути навичку?


YouTube-канал Англійська по-простому!
Автор каналу втомився від стереотипних традиційних підходів до вивчення мови, тож вирішив створювати простий і доступний контент, що допоможе легко заговорити англійською. Його відео й справді дуже цікаві, а інформація засвоюється легше, ніж під час звичайних уроків. 

YouTube-канал онлайн-школи англійської Englishdom 
На каналі є тематичні підбірки англійських слів і фраз, а також різні цікаві рубрики, зокрема «Англійська на слух», де розбирають розмовні фрази на прикладі уривків з популярних фільмів, серіалів та мультиків, і «Граматика англійської мови», де доступно пояснюють граматичні правила.

Застосунок DuoLingo
Мабуть, кожен чув про цей додаток, бо він справді класний. Мільйони людей з його допомогою вивчають різні іноземні мови, а гейміфікована система навчання робить процес не нудним і працює на швидке запам’ятовування. 

Ще 10 класних додатків для вивчення англійської мови шукайте у статті →

Читати


12. Українська мова


Межі досконалості не існує, особливо, коли йдеться про володіння мовою. Адже будь-яка мова — це живий організм, що постійно змінюється. Тому освіжити свої знання з української буде корисно і тим, хто лише нещодавно перейшов на неї, і тим, хто все життя щебече солов’їною.

Мультимедійний проєкт Мова — ДНК нації 
На сайті проєкту є бібліотека з картками, які пояснюють правила української мови за категоріями: антисуржик, наголос, пароніми, синоніми, фразеологізми, правопис 2019 року тощо. Також є розділ з вправами, за допомогою яких можна перевірити свої знання. Під час навчання вас супроводжуватиме кумедний герой — язик Лепетун. Проєкт також має власний додаток.

Рубрика «Українська мова» на YouTube-каналі Твоя підпільна гуманітарка
На каналі ви знайдете інформативні відео про мову як концепт, діалекти, походження мовних явищ, новий правопис, фемінітиви, скрипниківку, обсценну лексику та інші спірні мовні теми від українського письменника та перекладача Остапа Українця.

Подкаст Українізейшн
Це подкаст про поширені помилки в українській мові на прикладах пісень популярних виконавців. У коротких аудіороликах розбирають типові помилки, пояснюють, як говорити правильно, та цитують репертуар українських музикантів. Слухати подкаст можна на Apple Podcasts або Google Podcasts.

Більше ресурсів для вивчення української — у статті →

Читати

Читайте також

Зимова добірка книжок: 30 нон-фікшн новинок від українських видавництв

Про IT-професії з перших вуст: хто створює цифрові продукти

«Не зупиняємось, а прокачуємося». Яким може бути розвиток під час війни

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: