Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT * FROM wp_posts WHERE ID = 1 LIMIT 1

Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT ID,post_title,p.post_date,CAST(meta_value AS INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON p.ID=t.`object_id` LEFT JOIN `wp_postmeta` as pm ON p.ID=pm.`post_id` WHERE t.`term_taxonomy_id` = '1779' AND pm.`meta_key`='views' AND p.post_date>'2023-11-17' AND p.ID!=16484 AND p.post_type='post' and p.post_status='publish' AND p.ID!=627712 AND p.ID!=627721 ORDER BY post_modified DESC LIMIT 3

Робота в ІТ: як потрапити в ІТ-компанію без досвіду
Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як потрапити на роботу в IT-компанію без досвіду в IT?

26.09.19 Пошук роботи Увійти в ІТ 6 хв читання

Робота в ІT приваблює високими зарплатами, динамічними проєктами та потенційною можливістю релокації у будь-яку точку світу. Гарна новина — влаштуватися в IT-секторі можна і без відповідної освіти / досвіду. Як це зробити, розповідає Тетяна Черниш, HR Manager британської компанії Gamingtec.


Які є точки входу в IT?


Для нетехнічних спеціалістів

Працювати в IT-сфері можуть не тільки розробники та тестувальники. У кожній компанії є низка нетехнічних позицій, зокрема:

  • фінансисти,
  • юристи,
  • адміністративний персонал (HR, офіс-менеджери, секретарі), маркетологи (аналітики, PR, контент-менеджери, SMM).

Отже, якщо у вас, припустимо, освіта юриста, журналіста, філолога, маркетолога, економіста чи бухгалтера, то ви можете подавати заявку на відповідну позицію в IT-компанії. У цьому випадку будь-який попередній досвід роботи буде релевантним та ілюструватиме ваш рівень компетентності.

Також можна подати заявку на позицію Sales Manager або Support. У першому випадку вам знадобиться вміння продавати товари, пояснювати клієнту, які вигоди він отримає, придбавши продукт компанії, вести перемовини та домовлятися про взаємовигідну співпрацю.

А щоб претендувати на позицію Support, у більшості випадків достатньо вільно володіти англійською мовою, говорити й писати зрозуміло та грамотно, бути комунікабельною та мультизадачною людиною, адже доведеться постійно бути на зв’язку з клієнтами та технічними працівниками компанії. Зауважте, що спеціалістів підтримки більшість компаній безкоштовно навчає на початку роботи, тому на таку позицію цілком можливо потрапити взагалі без попереднього досвіду.

Ще один напрям діяльності в ІТ, який підійде початківцям — графічний дизайн. Для цієї позиції іноді навіть не вимагають відповідної вищої освіти, достатньо природного таланту, вміння працювати в Adobe Photoshop і Adobe Illustrator та знання основ композиції.

Ще одна цікава професійна можливість для нетехнічних спеціалістів — стати IT-рекрутером

Читати


Для технічних спеціалістів

Що стосується технічних позицій, то і тут деякі компанії готові розглядати кандидатів-початківців без досвіду роботи в IT. Найнижчий поріг входження — у Front-end розробників та QA-спеціалістів.

Опанувати базові знання можна на навчальних курсах (якщо немає технічної освіти), а далі — відпрацьовувати навички вже у команді й за бажанням поглиблювати знання та підвищувати кваліфікацію. 


Чи важливий вік кандидата? 


IT-сфера досі залишається доволі молодою, хоча за період формування індустрії вже з’явилось покоління програмістів 40+ років. 

Якщо говорити про спеціалістів, які хочуть потрапити в IT-компанію без релевантного досвіду роботи, то, вочевидь, рекрутери нададуть перевагу молоді — випускникам вишів чи студентам останніх курсів. Чим це обумовлено? Такі спеціалісти мають жвавий розум, вони здатні швидко засвоювати нове, а найголовніше — їх можна одразу навчити всього, що необхідно для виконання завдань конкретного проєкту. Крім того, в IT-компаніях високо цінується відкритість і вміння працювати у команді, а молода людина легше адаптується і заводить знайомства. Саме тому вік є перевагою, як би ми не декларували недискримінаційність рекрутингового підходу. 

Якщо людина вирішила змінити професію після 30 років, то у неї, передбачувано, виникнуть труднощі. В IT-компанію залюбки візьмуть досвідченого програміста на позицію Middle+ чи Senior, незалежно від його віку. Але є негласне правило: на позицію Junior мають приходити ті, хто тільки розпочинає кар’єру.

Молодим спеціалістам я би порадила пройти навчання на курсах — це дасть можливість отримати структуровані знання, а вся інформація матиме прикладне значення. Оскільки зараз ринок освіти перенасичений різноманітними тренінгами та лекторіями, назву ті, що дійсно якісні та котуються серед HRів: DAN.IT та Projector. Окремої уваги заслуговують курси програмування Mate academy: вони безкоштовні, а після закінчення студента ще й працевлаштовують. Зауважу тільки, що навчання в академії триває кілька місяців і займає повний робочий день.


Як скласти резюме: поради для кандидата


1. Якщо ви вирішили змінити професію, не варто приховувати досвід роботи, який не має відношення до IT. Якщо у резюме є білі плями (роки, коли людина нібито не працювала взагалі), виникає закономірне питання, чим вона займалась у цей час.

2. Якщо є попередній досвід, його завжди краще вказувати. Варто виокремити конкретні отримані навички та знання і детально продумати, що з цього буде корисним в IT. Можливо, на попередньому місці вам доводилось вести перемовини, вирішувати конфлікти, займатися плануванням та опановувати принципи тайм-менеджменту або people-менеджменту? Про це корисно написати у резюме.

3. У графі Hard Skills краще перераховувати лише ті вміння, які реально є у кандидата. Буває так, що у CV зазначено, наприклад, знання MySQL, а під час інтерв’ю виявляється, що людина просто прочитала, що це таке, і має лише загальне уявлення. Подібні ситуації налаштовують рекрутера негативно до кандидата, адже здається, що людина або намагається обдурити роботодавця, або не може адекватно оцінити свої знання.

4. Не оминайте увагою і графу Soft Skills. Іноді кандидати пишуть у ній абищо — для галочки. Буває й так, що починають просто себе нахвалювати. Одразу скажу: так робити не треба. Щоб визначитись, які soft skills варто зазначити у резюме, подумайте, які цілі ви ставите для себе на новому місці роботи. Наприклад, якщо ви прагнете кар’єрного зростання, то не пишіть, що ви неконфліктна людина, адже для підвищення вам у будь-якому випадку доведеться бути «помітним» — відстоювати власну точку зору, пропонувати новації, і у колективі знайдуться ті, хто буде цим незадоволений або матиме іншу точку зору. Краще напишіть, що вмієте домовлятися, завжди намагаєтесь знайти спільну мову і знаєте, як приймати зважені рішення.

Писати про комунікативність — моветон. Кожен другий називає себе комунікативною людиною, це настільки приїлось, що рекрутери вже не звертають увагу. Краще напишіть, інтроверт ви чи екстраверт — це точно впаде в око.


Співбесіда: як готуватися та чого не варто робити


1. Перша порада — проста: не вдавайте з себе того, ким ви не є. Спілкуйтесь так, як ви це робите у повсякденному житті. IT-сфера — неформальна і не вимагає надлишкової офіційності. Продумайте заздалегідь відповіді на питання, які вам точно поставлять: що саме ви шукаєте, коли готові вийти на роботу, які життєві цілі ставите перед собою, на яку зарплату розраховуєте. Якщо кандидат не знає, як відповісти, здається, що він або немотивований та невпевнений, або намагається щось приховати.

2. Про зарплату. Кандидат, який приходить в IT з іншої сфери, часто розуміє, що його рівень доходів має вирости, проте не має жодного уявлення, на яку компенсацію претендувати. У цьому випадку я раджу дізнатися заздалегідь про середній рівень зарплат та визначитися, скільки коштуватимуть ваші послуги. Таку інформацію можна знайти на сайтах DOU та Djinni або поспілкуватись зі знайомими, які працюють в IT-сфері. Важливо формулювати адекватний зарплатний запит: якщо у кандидата високий рівень кваліфікації, але його очікування вкрай низькі, рекрутер може поставитися до цього підозріло (або він перебільшує свої вміння, або недооцінює себе). 

3. Наостанок — декілька слів про зовнішній вигляд. Питання, здавалося б, очевидне, проте бувають ситуації, коли кандидати приходять на співбесіду або у підкреслено неформальному стилі, або так, ніби зібралися на урочисте свято. Обидва варіанти —  невдалі. Хоч айтішники і не ходять на роботу з краваткою, все ж пляжний одяг — це вияв неповаги. А якщо людина приходить вбрана як на святкову вечерю в ресторан, це теж сигналізує, що вона чужа для IT-галузі. Не варто одягати й офісні костюми: в IT до цього ставляться з прохолодою. Може статися так, що той, хто проводитиме співбесіду, почуватиме себе ніяково поруч із вами, а це, як розумієте, поганий симптом. Для першого візиту в компанію краще за все підібрати одяг у стилі casual — сорочку/поло та штани/джинси. Так ви будете відчувати себе впевнено та справите потрібне враження.

Майже на будь-якій посаді в ІТ-компанії вам знадобиться англійська. Спеціалізований курс мови можна пройти онлайн в EnglishDom.

Деталі

Читайте також

Що писати у резюме технічним спеціалістам? Базові поради і кілька специфічних

Як пройти співбесіду, якщо у вас недостатньо досвіду?

Як журналістка, жонглер та аналітикиня змінили професію й перейшли в ІТ

Готові спробувати себе в ІТ?

Маємо для вас кілька відповідних вакансій!

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: