Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT * FROM wp_posts WHERE ID = 1 LIMIT 1

Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT ID,post_title,p.post_date,CAST(meta_value AS INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON p.ID=t.`object_id` LEFT JOIN `wp_postmeta` as pm ON p.ID=pm.`post_id` WHERE t.`term_taxonomy_id` = '455' AND pm.`meta_key`='views' AND p.post_date>'2023-11-17' AND p.ID!=67001 AND p.post_type='post' and p.post_status='publish' AND p.ID!=627712 AND p.ID!=627721 ORDER BY post_modified DESC LIMIT 3

Робота майбутнього: ким і як ми будемо працювати за 10 років
Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Ким і як ми будемо працювати через 10 років? Прогноз Аліни Баженової

05.03.20 Кар'єра 5 хв читання

Аліна Баженова — стратегічна маркетологиня й авторка тренд-буку про роботу майбутнього FUTURE. На кар’єрній конференції ProForum Аліна поділилася кар’єрним прогнозом на майбутнє: які професії роботизують першими, а які ринки, навпаки, потребуватимуть людей. 

Почнімо з гарних новин: зовсім не обов’язково, що в найближчі 10 років вам доведеться кардинально змінити професію. Іноді достатньо змінити підхід та методи роботи. Приклад самої Аліни Баженової тому доказ: вона займається маркетингом вже 10 років, фанатично закохана у нього, але кожного року змінює свій рід занять. Аліна переконана: за 10 років вона без роботи не залишиться. І ви теж. 

Навіщо взагалі говорити про майбутнє?

Ким і як ми будемо працювати через 10 років? Прогноз Аліни Баженової 1


За версією ради економічних консультантів Білого дому, 62% професій зникнуть вже за 20 років. А дослідницька фірма Gartner прогнозує, що ще до 2025 року третину всіх робочих місць займатимуть роботи або програмне забезпечення. Втім, втрата роботи — не найголовніший страх людини. Набагато страшніше — опинитися в світі, який неможливо контролювати і де ми зі своїми знаннями та кваліфікацією просто не потрібні. 

Якщо серед ваших софт скілів немає вміння опановувати нову професію за один день, замислитися про майбутнє все ж варто. По-перше, точність прогнозів доволі висока. Зараз ми вже спостерігаємо тенденції, про які нас попереджали дослідники у 1990-х — на початку 2000-х. По-друге, у вас буде шанс не змарнувати час на опанування професії, яка незабаром зникне, і вчасно «зловити хвилю».  


Як ми будемо працювати у майбутньому? 


Працювати доведеться багато. Ідеальний графік самої Аліни Баженової — працювати 16 годин на тиждень. Якщо вам теж це здається заманливим, у нас погані новини: у найближчі 10 років ми працюватимемо тільки більше, і жодна автоматизація від цього не врятує. 

Вчитися будемо все життя. Навчання — нескінченний процес. Вивчитися раз і назавжди неможливо, тож варто прийняти той факт, що після робочого дня ми будемо витрачати додатковий час на засвоєння все нових і нових навичок. 

Людей і далі замінюватимуть роботами. Але насамперед це стосується фізичної праці та такої, яка не передбачає значного інтелектуального навантаження. Окрім роботів, які набагато витриваліші за людей, ще одна небезпека для представників певних професій — штучний інтелект. Втім, усі ці технології повністю контролюються людиною, тож боятися їх не варто. 


Які сфери роботизують першими 


Роботизація — привід замислитися, але не панікувати. Ось які сфери почнуть змінюватися в першу чергу. 

  • Важка промисловість: роботи сильніші й витриваліші за людей, працюють без відпочинку та забезпечують більшу продуктивність.
  • HORECA: у частині роботи з клієнтами, клінінгу, доставки, закупівель продуктів харчування. 
  • Роздрібна торгівля: покоління Z уникає зайвих контактів з людьми, тож на нас чекають супермаркети без касирів, чат-боти, впровадження системи розпізнавання облич та зростання популярності інтернет-магазинів. 

У цих сферах буде задіяно менше людей, але при цьому цінність окремої людини на робочому місці буде вищою. 


Ринки праці майбутнього

Ким і як ми будемо працювати через 10 років? Прогноз Аліни Баженової 2


А тепер про хороше: які професії залишаться і які з’являться. Зовсім не обов’язково обслуговувати роботів, щоб у майбутньому залишатися затребуваним професіоналом. Варіантів, чим займатися, буде багато.


Ринок психології

Робота психологів не підлягає автоматизації, а постійні зміни у світі роблять її ще більш актуальною. Мілленіали та наступні покоління прагнуть бути щасливими. 


Професії майбутнього, пов’язані з психологією

  • Психолог корпоративної етики — співробітник, який розроблятиме правила комунікації всередині компанії, включно з використанням емодзі та тривалістю листування. 
  • Кар’єрний психолог, який працюватиме безпосередньо з кандидатом всередині компанії, виступатиме на його боці, допомагатиме шукати відповідь на питання: «Де я зараз?» і підбиратиме варіанти розвитку всередині компанії.
  • Командний психолог, який формуватиме максимально ефективні команди співробітників для реалізації певних задач.
  • HR-психолог — той самий HR, але з освітою психолога, який розуміє психотип співробітника і може передбачити його кризові етапи. 
  • Адаптаційний психолог, який допомагає новому співробітнику освоїтися в компанії. Йдеться не про перші тижні, а про термін приблизно у півроку. 
  • Фармакопсихолог — співробітник з чарівною валізою пігулок на будь-який стресовий випадок. 


Ринок EdTech

Популярність онлайн-освіти буде тільки зростати, тому що це швидко, зручно, а головне — дистанційно. Класичні виші знецінюються, а можливість обирати будь-який курс і навчатися, де б ти не був, навпаки, приваблює. 


Професії майбутнього на ринку EdTech:

  • продюсер онлайн-курсу — той, хто складає програми навчання і знаходить лекторів;
  • методичний директор онлайн-школи;
  • менеджер корпоративного навчання;
  • технічний адміністратор;
  • тренер зі сценічного мовлення;
  • відеооператор;
  • стиліст;
  • режисер.


Економіка персональних послуг

У майбутньому ми працюватимемо ще більше, а коли кар’єра віднімає багато часу, то не встигаєш приділяти час навіть побутовим питанням. Тому з’явиться цілий ринок економіки персональних послуг з професіями, які допоможуть «кар’єристам» не збожеволіти, не померти з голоду і почуватися цілком задоволеними життям. 


Професії майбутнього у сфері економіки персональних послуг:

  • побутовий обслуговуючий персонал;
  • працівники б’юті-сфери;
  • люди, які допомагатимуть обирати дитсадок, нерухомість і т.д.;
  • спеціалісти з технічного обслуговування «розумного будинку»;
  • фахівці, які допоможуть зберігати фізичне та емоційне здоров’я;
  • персонал, який доглядатиме і супроводжуватиме людей похилого віку.


P.S.


Людство пережило три промислові революції — переживе і четверту. Чекайте на майбутнє з нетерпінням, а не зі страхом 🙂  

Читайте конспекти інших виступів з ProForum

Правила життя й кар’єри Саші Дергоусової

Кар’єра без драм і травм: як вберегти себе від вигорання

10 кар’єрних правил Анни Мазур

Придбати записи усіх виступів з кар'єрної конференції ProForum 2019 можна тут →

Придбати записи усіх виступів з кар’єрної конференції ProForum 2019 можна тут →

Записи
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: