Досі сприймаєте TikTok як соцмережу зі смішними відео для підлітків? Тоді ви просто втрачаєте можливість навчатися та розвиватися у легкому та невимушеному форматі. Підготували для вас добірку корисних акаунтів у TikTok, де блогери діляться порадами з пошуку роботи, побудови кар’єри та саморозвитку. Серед них є як українські тіктокери, так і іноземці. Тому крім нових підписок, ще й англійську підтягнете!
Кар’єра/пошук роботи
@lynelisxx
У своїх динамічних відео блогерка з Азії Лінеліса показує різноманітні професії на будь-який смак. Ви інтроверт? Лінеліса презентує п’ятірку спеціальностей саме для вас. Хочете багато заробляти? Тоді варто придивитися до цих професій.
Відео Лінеліси не спонукають до глибоких роздумів, проте стануть у пригоді тим, хто шукає себе. А ще дівчина просто майстриня феєричних переходів у відео!
Радимо переглянути:
5 професій, де ти сам собі начальник
@greglangstaff
Чи було б вам цікаво дізнатися про секрети вдалого працевлаштування від колишнього рекрутера? Якщо так, вам варто підписатися на Грега. Для фоловерів він розповідає, як правильно змінювати роботу, які навички варто розвивати та як скласти успішне резюме.
До речі, у Грега навіть є окрема рубрика, де він робить зі звичайного резюме саме те, яке буде приречене на слова «Ви нам підходите».
Радимо переглянути:
Чому вказувати досвід в резюме не обов’язково
@careervidz
Рекрутер Річард МакМанн здебільшого зосередився у своєму блозі на вузькій, але дуже затребуваній тематиці — секретах проходження співбесід. У форматі реаліті він показує, як потрібно вести бесіду з HR-спеціалістом, щоб точно отримати джоб-оффер.
З відео Річарда ви також дізнаєтеся, як говорити про підвищення зарплатні, розпізнати недружну команду та інші моменти, які можуть вберегти вас від не найкращого робочого досвіду.
Радимо переглянути:
5 ознак токсичної робочої атмосфери
@life_in_writing
Власниця сторінки копірайтерка Мія показує свою роботу зсередини. Тіктокерка ділиться інструментами професії, розповідає, як копірайтеру-фрилансеру скласти портфоліо та використовувати в роботі ChatGPT. Також вона демонструє, як виконує різні замовлення, та озвучує вартість роботи. Загалом якщо ви задумуєтеся над тим, щоб розвиватися у копірайтингу, радимо підписатися на блог, щоб досліджувати потенційну професію в ненав’язливому форматі.
Радимо переглянути:
Інструменти копірайтингу для початківців
Навчання та саморозвиток
@keepgoingblog
Сторінку веде харизматичний українець Артур. У блозі він на власному прикладі показує, як можна зробити своє життя кращим і цікавішим, а робочі будні — продуктивнішими. Зокрема хлопець проводить різні експерименти, а потім ділиться враженнями. Наприклад, що зміниться, якщо ви будете приймати контрастний душ, робити зарядку або читати 365 днів поспіль? Артур уже дав відповіді на ці запитання у своїх відео.
Подача у відео легка й приземлена, що робить вас нібито учасниками сюжету. До речі, Артур працює проджект-менеджером в ІТ-компанії та час від часу показує свою роботу, а це хороша можливість дізнатися більше про цю сферу.
Радимо переглянути:
Як стати PM в ІТ-компанії
@study.future
Багато людей вже усвідомили, що майбутнє — за самоосвітою. Але часом сили та бажання можуть нас покидати. У такому випадку просто перегляньте, як натхненно навчається дівчина Аді зі США.
Показуючи свою просту рутину, яка наповнена конспектами та книгами, дівчина мотивує до саморозвитку. Важливо, що вона не спонукає до беззупинного навчання. Аді часто наголошує на турботі про ментальне здоров’я, щоб уникнути вигорання. Тож якщо в процесі освоєння чогось нового ви втрачаєте запал, Аді має чим роздмухати вашу іскру знову.
Радимо переглянути:
Звички в навчанні, які вам шкодять
@oksana_pashko
Аби справляти бажане враження на людей та вміти доносити до аудиторії свої думки, потрібно розвивати ораторські навички. Саме цього ви можете вчитися на сторінці тренерки з постановки голосу Оксани Пашко.
Вона дає нескладні вправи, які допоможуть покращити дикцію та звучання голосу і забиратимуть у вас всього декілька хвилин на день. Особливо знадобиться тим, хто працює чи планує працювати на камеру.
Радимо переглянути:
Як зробити впевнений голос за 30 секунд
@a.gevchuk
Одна із найважливіших навичок у житті дорослого — це вміння розпоряджатися власними грошима. Анна Гевчук, експерт у сфері фінансової грамотності, розповідає, як правильно заощаджувати, як розподіляти кошти та як навчати фінграмотності дітей.
Радимо переглянути:
4 звички, які формують фінансову грамотність
@figmaofficial
Можливо, ви вже знайомі з програмою для створення вебдизайну Figma. Якщо ні, тоді радимо спробувати, бо це справді корисний інструмент для представників різних професій.
На цій сторінці самі розробники Figma показують, як використовують застосунок у реальному житті, а ще діляться порадами зі створення дизайнів. Якщо ви, наприклад, розробляєте дизайн меню для ресторану, експерти покажуть, як саме зробити його вдалим у Figma.
Підписка стане корисною для отримання додаткового натхнення та відкриття нових фішок у програмі.
Радимо переглянути:
Як створити власні наліпки у Figma
@chernyak.blog
Іра перекладає з наукової на зрозумілу нам мову багато цікавих особливостей роботи людського мозку. Наприклад, як досягати цілей через роботу з мозком; як планувати рік і справді виконувати плани тощо.
Блогерка доводить, що будь-які наукові знання можна впроваджувати в повсякдення, тому варто цим скористатися як для загального та професійного розвитку, так і для покращення власного життя.
Радимо переглянути:
Як не відмовлятися від поставлених цілей через лінь
Вивчення англійської мови
@eng.katia
Студентка факультету англійської філології Катя знайомить своїх підписників з поширеними англійськими фразами та ідіомами. Адже саме вони роблять ваше мовлення більш природним.
Уявіть, що ви вечеряєте в закладі у Вашингтоні, і вам пропонують замовити BLT та plain coffee. Ви знаєте, що це? Ні? От про це Катя й розповідає. У розважальному форматі ви зможете поповнити свій словниковий запас неформальною та суто місцевою лексикою англійців або американців.
Радимо переглянути:
Розмовні фрази для роботи
@tumazarchik
Тіктокер і викладач англійської Назар Туманік розкаже вам про сленгові слова та розбере популярні пісні, які завойовують TikTok. Якщо ви підспівуєте англійськомовним артистам, тоді чому б не дізнатися, про що їхні треки? Тумазарчик, як себе називає блогер, цим поділиться.
Окремо блогер звертає увагу на правильну вимову з тим самим британським акцентом, тож співати улюблені хіти будете не лише з розумінням змісту, а і як native speaker.
Радимо переглянути:
5 помилок в англійській, які непросто розпізнати
@tetianaokyar
У своєму TikTok викладачка англійської Тетяна ділиться підказками для успішної здачі IELTS. Саме цей тест часто вимагають для навчання або роботи за кордоном.
У своїх відео Тетяна дає реальні завдання з екзамену та ділиться лайфхаками, як правильно їх виконувати. Найбільше часу вона присвячує говорінню, яке страшить студентів. І на власному прикладі показує, як майстерно відповідати на будь-яке запитання на тестуванні.
Радимо переглянути:
Як розповісти про першу роботу на IELTS
У Happy Monday поки немає акаунту в TikTok, але доєднуйтеся до нас у фейсбуці, в інстаграмі, телеграмі, твітері, лінкедині та ютубі. Знайдете там чимало корисного для пошуку улюбленої роботи та розвитку кар’єри.
Читайте також
5 причин завести акаунт у TikTok, якщо ви цього ще досі не зробили
Телеграм-канали для професійного розвитку: вибір Happy Monday
10 кар’єрних консультанток, на яких варто підписатися у соцмережах
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Знижуємо робочий стрес: чому ваші термінові завдання насправді не горять
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів