Різноманітні онлайн-курси були доволі популярними ще до карантину. А з початком пандемії навчання онлайн стало не просто додатковою опцією, а основним способом здобуття знань. На жаль, не завжди достатньо ефективним. Як не прогадати з вибором курсу та отримати реальну користь від навчання, розповідають експерти Philip Morris Business Academy (PMBA).
За час пандемії всі втомилися від онлайн-навчання, особливо студенти, які вже понад рік здобувають знання у віддаленому режимі. Університети, що не пристосовані до нового формату, та викладачі, які втрачають відеозв’язок кожні 10 хвилин, не мотивують продуктивно навчатися. А покоління Z так не любить витрачати свій час дарма.
Окрім того, що університети здебільшого перейшли на дистанційку, почало з’являтися все більше освітніх онлайн-проєктів, серед яких часто складно вибрати той, що вартуватиме витрачених на нього часу та грошей.
Фахівці з залучення талантів компанії Philip Morris радять, на що варто звернути увагу при виборі онлайн-курсу та як правильно налаштуватися на процес навчання.
Як обрати якісний онлайн-курс
Перш ніж віддати перевагу тій чи іншій навчальній програмі, варто дослідити основні аспекти, що впливають на результативність навчання та комфорт слухачів.
1. Хто організатор
Бажано вибирати курси, які проводять великі освітні школи та центри, що мають хоча б кілька років досвіду та позитивні відгуки випускників. Або ж навчальні програми від громадських організацій та приватних компаній з хорошою репутацією.
Філіп Морріс в Україні щоосені проводить Philip Morris Business Academy. Це безкоштовна онлайн-програма для студентів та випускників, яка цьогоріч увосьме оголошує набір талановитої молоді. Учасники програми матимуть змогу побачити та зрозуміти, як функціонують структурні підрозділи компанії: продажі, маркетинг, фінанси, HR та IT, а також попрацювати над вирішенням реальних кейсів.
2. Викладачі та спікери
Важливо, щоб спікери курсу могли не лише розповісти теорію, а й поділитися практичним досвідом, тому аналізуйте програму курсу, не полінуйтеся прочитати інформацію про лекторів і оцінити, наскільки вони компетентні у тих питаннях, про які будуть розповідати.
Як це працює у Philip Morris Business Academy? Спікерами стають співробітники компанії, які мають за плечима багаторічний досвід роботи й вирішення проблемних кейсів. Серед них багато експертів-практиків, відомих своїми досвідом як серед колег, так і за межами Philip Morris. У компанії існує власне комьюніті амбасадорів — співробітників, які хочуть прокачувати свій особистий бренд як спеціалістів та люблять ділитися деталями робочого процесу. Саме їх активно залучають до виступів перед студентами академії.
3. На якій платформі проходитиме навчання
Для онлайн-занять зручна і легка в користуванні платформа — один із найважливіших критеріїв. Якщо ви ще не користувалися тією програмою, в якій проходитиме навчання, почитайте про неї заздалегідь, встановіть собі на ПК й смартфон, ознайомтеся з інтерфейсом та функціями. Головне, щоб програма була ліцензійною, мала широкий функціонал і безперебійно працювала на ваших гаджетах.
Як це працює у Philip Morris Business Academy? Заняття в академії проходять на платформі MS Teams. Перевагою цієї програми є те, що MS Teams можна користуватися через будь-який браузер, не встановлюючи додаткових програм на комп’ютер, а для телефону існує зручний застосунок.
Перед початком івентів організатори завжди надсилають учасникам інструкцію щодо користування платформою. В роботі працівники компанії теж використовують пакет Microsoft, тому кожен куратор та спікер добре знайомий з програмою і може допомогти студентам розібратися з її функціоналом.
4. Організація навчального процесу
Щоб зрозуміти, чи зможете ви вписати навчання у свій графік, ознайомтеся з детальною програмою курсу, дізнайтеся скільки буде занять на тиждень і коли вони проходитимуть, скільки часу потребуватиме виконання практичних завдань.
Ще один важливий момент — підтримка з боку організаторів. Ідеально, якщо у вас особисто або у вашої групи буде ментор чи buddy, який завжди буде на зв’язку і зможе проконсультувати з будь-якого питання стосовно курсу.
Як це працює у Philip Morris Business Academy? Навчальний курс триває один місяць. Заняття проходять увечері з 19 до 21 години один або два рази на тиждень, щоб навчання в академії було зручно поєднувати з університетським.
Для того, щоб отримати бажані результати, потрібно відвідувати всі лекції та брати участь у вирішенні кейсів. Робота над кейсами відбувається у групах, тому вона не займе багато часу, найважливіше — узгодити свій графік з іншими членами команди та працювати злагоджено. За кожною групою закріплений buddy, який організовує спільний чат, проводить тимбілдингові активності та відповідає на всі запитання учасників.
5. Рівень залученості студентів у заняття
Обов’язково з’ясуйте, як проходять лекції: чи є можливість запитати щось у викладача під час заняття та отримати зворотний зв’язок, чи треба виконувати поточні завдання або відповідати на запитання. Звісно, тут не існує універсального варіанта, бо кожен по-різному засвоює інформацію, але зазвичай, чим активніший студент на занятті, тим краще він опановує матеріал.
Як це працює у Philip Morris Business Academy? Студенти PMBA мають можливість поставити запитання спікерам під час лекції, а також у спеціальному чаті протягом усього модуля. У випадках, коли не вистачає часу на відповіді в лайв-режимі — слухачам надсилають їх письмово.
Активність студентів на лекціях усіляко заохочується. Адже завдяки взаємодії з аудиторією лектор може донести саме ту інформацію, яка цікавить групу найбільше.
На перервах студентів активно залучають до різноманітних квізів та ігор або пропонують переглянути відео, пов’язане з темою лекції. Для отримання фідбеку від учасників використовують додаток Mentimeter, в якому можна створювати опитування та голосування. Наприкінці кожного модуля студенти перевіряють, наскільки добре засвоїли матеріал через тестування у вигляді вікторини на платформі Kahoot. Той, хто набирає найбільшу кількість балів, отримує заохочувальні подарунки.
6. Можливість закріпити теорію на практиці
Лекції від досвідчених спікерів та перевірка знань тестуванням — це, звісно, добре, але найкраще мати змогу випробувати набуті навички на практичних заняттях та отримати фідбек від експертів. Тому програма, в якій передбачена практична частина, — це завжди кращий варіант.
Як це працює у Philip Morris Business Academy? Як практичне завдання студенти отримують кейс, на вирішення якого дається три дні. Над кейсом учасники працюють групами по кілька осіб. Група може звертатися по допомогу до свого buddy (помічника-інтерна) з технічних чи організаційних питань, але робота над рішенням повинна бути самостійною. Експерти оцінюють рішення і дають кожній групі розгорнутий фідбек. Після оцінки всіх кейсів студентам показують «ідеальне» рішення, щоб вони могли порівняти його зі своїм.
7. Розвиток soft skills
Справді хороші курси не лише дають знання і тренують відповідні професійні навички, а й допомагають розвивати різноманітні практичні скіли, які можна застосовувати в будь-якій діяльності. Запитайте в організаторів, чи передбачає проходження програми опанування корисних soft skills.
Як це працює у Philip Morris Business Academy? За час навчання в PMBA студенти зможуть:
- підвищити рівень володіння англійською мовою, адже лектори пояснюватимуть багато професійних англійських термінів;
- підготуватися до роботи у великій компанії, оскільки студенти академії мають змогу зазирнути за лаштунки робочих процесів у Філіп Морріс і зрозуміти, з чим щодня стикаються чинні працівники;
- отримати досвід роботи в команді під час спільної роботи над кейсами. Це, зокрема, допоможе в майбутньому дати відповідь на одне з популярних запитань на співбесідах: «Чи є у вас досвід вирішення конфліктних ситуацій усередині команди?».
8. Доступ до матеріалів
Протягом курсу або після його закінчення у вас може виникати потреба передивитися той чи інший шматок лекції чи перечитати чат з посиланнями на різні додаткові матеріали. Тому дізнайтеся, на який термін організатори надають доступ до записів лекцій й інших даних. Стандартно він триває від 3 до 6 місяців.
Як це працює у Philip Morris Business Academy? Після закінчення модуля студентам висилають лінк на EasyGen, де вони можуть переглянути запис модуля, почитати додаткову інформацію з теми, а також отримати цікаві рекомендації книг та фільмів від спікерів.
9. Перспективи після навчання
Після проходження навчального курсу слухачам зазвичай видають відповідний сертифікат, який можна додати до резюме. Вага сертифікату залежить від репутації компанії-організатора навчання.
Як це працює у Philip Morris Business Academy? Сертифікат про закінчення PMBA отримують лише студенти, які пройшли певний поріг у рейтинговій таблиці.
Так ми гарантуємо, що випускниками академії стають лише ті, хто справді доклав зусиль під час навчання. Тому роботодавці точно звернуть увагу на кандидатів, які закінчили освітні програми Philip Morris Business Academy.
Як правильно налаштуватися на навчання
Від вибору курсу залежить лише 50 відсотків результату, інші 50 — це лише ваша відповідальність. Тому ось кілька корисних лайфхаків із самомотивації.
- Визначтеся з цілями
Чому я хочу пройти саме цей курс? Які мої очікування щодо навчання? Яких результатів я хочу досягти? Це три запитання, відповіді на які дадуть вам розуміння, куди ви хочете прийти, і мотивують сумлінно працювати протягом усього навчання. - Візьміть на себе відповідальність за результат
Яким би класним не був курс, ніхто не може вплинути на вашу результативність, крім вас самих. Ні організатори, ні спікери, ні куратори не змусять вас навчатися, якщо ви самі цього не захочете. Тому докладайте максимум зусиль, щоб досягти найкращих результатів. - Тверезо оцініть свої час та енергію
Йдучи на додаткове онлайн-навчання, розрахуйте своє навантаження в університеті чи на роботі та кількість часу, яку треба буде виділити на прослуховування лекцій і виконання практичних завдань. Розплануйте свій графік так, щоб залишився час на дозвілля та відпочинок. - Будьте максимально включеними в процес
Не йдіть на навчання просто для галочки, аби було. Якщо вже прийшли на курс, постарайтеся бути максимально активним, не пропускайте занять, виконуйте практичні завдання, здавайте роботи вчасно, ставте запитання, опрацьовуйте отриману інформацію, читайте рекомендовану літературу. - Використовуйте здобуті навички в реальному житті
Пам’ятайте, що ви прийшли на навчання не заради сертифіката, а по знання та навички. Тому з першого ж дня намагайтеся знаходити життєві ситуації, в яких можна застосувати отриману інформацію та набуті скіли.
Як потрапити на навчання до Philip Morris Business Academy
Навчання в академії безкоштовне. Запрошують студентів 3-6 курсів українських ВНЗ та випускників 2021 року будь-яких спеціальностей. Щоб стати учасником PMBA потрібно заповнити реєстраційну форму.
Цього року буде дві групи. В одній будуть ті, хто хоче працювати над кейсами, а в іншій — ті, хто прийшов просто послухати лекції. На етапі реєстрації можна буде обрати, в яку групу ви хочете потрапити.
Після цього вам запропонують пройти відеоінтерв’ю, на якому треба записати усні відповіді на три запитання. Інтерв’ю відбувається англійською мовою. Відбираючи учасників, організатори звертають увагу на рівень володіння англійською мовою та мотивацію до навчання.
Наступний курс Philip Morris Business Academy триватиме з 2 листопада по 6 грудня 2021 року. Подати заявку можна за посиланням.
Читайте також
Чому варто почати кар’єру зі стажування у міжнародній компанії
Не тільки вебінар: як організувати онлайн-навчання співробітників
11 питань про онлайн-навчання. Особистий досвід Маріам Найєм
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Знижуємо робочий стрес: чому ваші термінові завдання насправді не горять
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів