Сервіс StandOutCV опитав понад 2100 американців, чи доводилося їм брехати в резюме, щоб отримати роботу. Результати порівняли з даними за 2022 рік та з’ясували, що кількість людей, які обманюють майбутніх роботодавців, зростає з кожним роком. Розповідаємо, які ще цікаві факти показало дослідження.
Хто обманює найчастіше
64,2% американців зізналися, що брехали у своїх резюме, щоб збільшити шанси отримати роботу.
Частіше до обману вдавалася молодь — 80,4% респондентів віком 18-25 років визнали, що написали неправду у своєму резюме.
Серед опитаних віком від 26 до 41 років до фальсифікацій вдалися майже дві третини (64,9%), а серед кандидатів 42–56 років таких було 58,2%. Водночас 59,5% людей у віці від 57 до 65 років заявили, що ніколи не брехали у своєму резюме.
Ймовірно, це пов’язано з тим, що молодим спеціалістам без досвіду складніше знайти роботу, припускають автори дослідження.
Якщо ж говорити про гендерний поділ, то чоловіки брешуть у резюме трохи частіше, ніж жінки, але розрив мінімальний — 65,6% проти 63,3%.
У яких сферах брешуть найчастіше
Найбільш схильні брехати ті, хто працює в галузі мистецтва та креативних індустрій (79,8%), трошки менше ті, хто працює в роздрібній торгівлі та готельному бізнесі (76,7%) й освіті (69,8%). На щастя, найрідше обманюють працівники галузі охорони здоров’я та науки й технологій.
Читайте також: Перевірка на чесність: як і навіщо компанії використовують поліграф (детектор брехні)
Найпоширеніша брехня
- Зарплата на попередньому місці роботи (32,8%)
- Навички (30,8%)
- Вигадане попереднє місце роботи (30,5%)
- Вигаданий диплом про вищу освіту (29,6%)
- Посади, які обіймали раніше (28,4%)
Також люди брешуть про вміння користуватися різним обладнанням та програмним забезпеченням і навіть про шкільні оцінки.
Викриття обману та наслідки
81,4% тих, хто збрехав, були викриті: більшість — під час або після співбесіди (31,5% та 25,8% відповідно), дехто ще до співбесіди — 23,7%. Близько 20% опитаних зловили на брехні вже після оферу та початку роботи.
Найпоширенішою реакцією з боку роботодавця після викриття брехні було звільнення людини або відкликання оферу (54,9%), декому довелося поспілкуватися з поліцією (14,5%), інших оштрафували (13,4%). Однак 15,9% респондентів сказали, що коли їх спіймали, роботодавець не вжив жодних заходів.
Попри всі можливі наслідки, переважна більшість опитуваних — 73,4% — сказали, що не проти використати ШІ-інструменти, щоб прикрасити своє резюме.
Хочете мати класне резюме?
Для цього не обов’язково брехати! Достатньо скористатися порадами з нашого гайда «Як скласти ідеальне резюме».
Придбати гайд
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Знижуємо робочий стрес: чому ваші термінові завдання насправді не горять
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів