Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

6 книжок та інші ресурси, щоб прокачати фінансову грамотність

30.05.24 Розвиток 5 хв читання

Привіт, мене звати Яна Федоряка, я вивчаю фінансову грамотність і викладаю вже понад 5 років. Зараз працюю наставницею для тих, хто хоче досягати фінансових цілей легше та швидше, а також для тих, хто готовий передавати свої знання й досвід іншим. 

Важливість фінансової обізнаності в сучасному світі важко заперечувати, адже будь-яка свобода починається з фінансової. Тому в цій статті я зібрала добірку книжок, подкастів і ютуб-каналів про те, що таке фінансова грамотність і як її розвивати.

6 книжок та інші ресурси, щоб прокачати фінансову грамотність 1
Яна Федоряка
6 книжок та інші ресурси, щоб прокачати фінансову грамотність 2
Бодо Шефер
«Шлях до фінансової свободи. Ваш перший мільйон за сім років»
— «Видавництво Старого Лева»  

Книжка №1 для тих, хто тільки починає свій шлях до фінансової свободи, автора Бодо Шефера, який написав і відому дитячу книжку про пса на ім’я Мані, що знає все про гроші. «Шлях до фінансової свободи» — це книжка-база, тому, найімовірніше, ви вже про неї чули. Та навіть якщо ви її читали, раджу зробити це ще раз, щоб переосмислити чи вкоренити основні правила й етапи на шляху до щасливого життя та безбідної старості з пасивним доходом.

6 книжок та інші ресурси, щоб прокачати фінансову грамотність 3
Джеймс Маккена, Джанін Глайста, Метт Фонтейн
«Як перетворити $100 на $1 000 000. Заробляй! Зберігай! Інвестуй!»
— Видавнича група «Основа»   

Колись ця книжка для підлітків стала для мене відкриттям, бо її зміст та філософія майже дублювали мій курс, який я викладала в одній приватній школі Києва. Тому я вирішила написати про неї для тих, хто поки не знайшов для себе цікавої та простої книжки про управління грошима. Якщо ви з тих, хто з фінансами на «ви», ця практична й захоплива книжка може мотивувати вас нарешті розібратися з вашими грошима.

6 книжок та інші ресурси, щоб прокачати фінансову грамотність 4
Бодо Шефер, Карола Ферстль
«Гроші йдуть жінкам на користь» 
— Видавництво «Сварог» 

Я працюю більше з дівчатами та жінками, хоча чоловіки на ігри Cashflow приходять теж часто. І бачу суттєву різницю між способами управління грошима в чоловіків та жінок. Ця книжка саме про це. Вона, звісно, буде цікава й чоловікам, але для жінок це класний посібник, щоб не тільки заробляти, а й управляти грошима легко та в задоволення.

6 книжок та інші ресурси, щоб прокачати фінансову грамотність 5
Любомир Остапів
«Любов та бюджет. Домашні фінанси для сімейних пар на шляху до фінансової свободи»
— Yakaboo Publishing

Книжка відомого українського фінансиста й інвестора для тих, хто хоче вести не лише особистий бюджет, а й сімейний. У ній ви знайдете багато корисної інформації про фінанси та інвестиції з урахуванням українських реалій для пар, які хочуть мати фінансовий фундамент для побудови міцних стосунків і не хочуть стати частиною сумної статистики розлучень через фінансові питання. Ця книжка не тільки про гроші, але й про спільні цінності, на основі яких ми приймаємо фінансові рішення.

6 книжок та інші ресурси, щоб прокачати фінансову грамотність 6
Марина Хмельовська, Олексій Просєкіна
«Щедрість — причина багатства»

Цю книжку українських авторів ви не знайдете в жодній добірці з фінансової грамотності. Вона не з тих, що розповідають, як стати мільйонером за місяць. Вона про значно глибші поняття, які частково перевернуть ваше сприйняття грошей та світу загалом. Але якщо ви погоджуєтеся з приказкою «Що посієш, те й пожнеш», то її автори поглиблять, обґрунтують та доведуть на прикладах істинність цієї фрази.

6 книжок та інші ресурси, щоб прокачати фінансову грамотність 7
Морґан Гаусел
«Психологія грошей. Нетлінні уроки багатства, жадібності й щастя»  
— Yakaboo Publishing

Книжка для тих, хто хоче глибше розібратися з установками, страхами та поведінкою, які є невіддільною частиною фінансової грамотності. Бо ми можемо прочитати сотні книжок, пройти ще скільки ж курсів, але все одно мати незадовільну фінансову ситуацію. Мислення нестачі передалося більшості з молоком матері, і саме наше покоління може це змінити.

***
Це, звісно, не всі книжки про фінанси й економіку, які можна знайти, але якщо хочете з чогось почати, починайте з них. Водночас важливо створити собі відповідне інформаційне поле для вивчення нової теми, тому раджу доповнити книжки подкастами, ютуб-каналами та людьми, які вас надихають і захоплюють своєю експертизою.

Ресурси, які можу порадити:

  • ютуб-канал «Сімейний бюджет» Любомира Остапіва та команди iPlan;
  • ютуб-канал «Запали цілі» Романа Кошовського;
  • передача «Сто тисяч» на Українському радіо, яку веде Роман Коляда;
  • подкаст «Фінансова терапія» з Галиною Тритяк; 
  • подкаст “Women make money” Саші Бородіної, який відкрив для мене цікавих жінок-підприємиць;
  • мій подкаст «Бідні про гроші не говорять» (він поки на паузі, але скоро щось буде).

Сподіваюся, ця добірка зможе пробудити ваш інтерес та готовність до змін. Бо прочитані книжки й прослухані подкасти, на жаль чи на щастя, не змінюють наше життя. Потрібно брати на себе відповідальність за зміни та діяти.

Шукаєте роботу?

У нас чимало пропозицій в розділі «Вакансії» 👉

Шукати

Читайте також

Бонус до зарплати: 7 простих способів збільшити свій дохід

Усе що треба знати про фінансовий план: як скласти, дотримуватись і врахувати війну

Фінанси під час війни: аналітика та поради від економіста

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: