Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT * FROM wp_posts WHERE ID = 1 LIMIT 1

Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT ID,post_title,p.post_date,CAST(meta_value AS INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON p.ID=t.`object_id` LEFT JOIN `wp_postmeta` as pm ON p.ID=pm.`post_id` WHERE t.`term_taxonomy_id` = '1779' AND pm.`meta_key`='views' AND p.post_date>'2023-11-17' AND p.ID!=43686 AND p.post_type='post' and p.post_status='publish' AND p.ID!=627712 AND p.ID!=627721 ORDER BY post_modified DESC LIMIT 3

Викресліть це негайно! Що не варто писати у резюме? Корисні поради
Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Викресліть це негайно! Що не варто писати у резюме?

17.12.19 Пошук роботи 5 хв читання

Яку інформацію необов’язково вказувати у резюме, а яку краще взагалі викреслити? Ірина Сулацька, рекрутерка у Matic та лекторка в Ukrainian Sourcing School і Lviv IT School, радить, що не варто писати у резюме.  


Що необов’язково вказувати у резюме 


Фото

Не існує однозначної відповіді на питання: «Чи додавати фото?». Можливо, є правила всередині певних компаній, але єдиної домовленості в Україні немає. Тож додавати фотографію чи ні — залежить від вас. На моє рішення як рекрутера наявність чи відсутність фотографії не впливає, але я не можу говорити за всіх рекрутерів країни 🙂 Якщо ви додаєте фото до свого резюме, не забудьте про базові правила: воно не має займати півсторінки, має бути формальним (а не з пляжу), і це має бути портрет. 


«Рекомендації за запитом» 

У деяких компаніях перевірка відгуків з попереднього місця роботи є обов’язковим етапом рекрутинг-процесу. Рекрутери зазвичай можуть робити це самостійно: вони спілкуються між собою і можуть запросити зворотний зв’язок одне в одного. На мою думку, щоб підкріпити свої слова відгуками колишніх колег, можна використати зручніший варіант: наприклад, попросити їх залишити відгук на вашій LinkedІn-сторінці і додати посилання на неї у резюме. Якщо ваші колеги не використовують LinkedІn, ви можете залишити їхні контакти (з їхнього дозволу) у списку рекомендацій. У будь-якому випадку без додаткової інформації ця фраза, з мого досвіду, не є корисною і не додає вам ваги, як кандидату.


Бажана позиція або ціль 

Нерідко у резюме можна побачити фрази: «Шукаю позицію QA-інженера, щоб розвиватись» або «Goal: obtain the role of Office-manager». Якщо ви надсилаєте своє резюме на опубліковану позицію, ця фраза є зайвою: рекрутер і так побачить, на яку вакансію ви надіслали свою заявку. Якщо ви хочете вказати у своєму резюме ваші кар’єрні цілі, то опишіть їх без використання штампів: вкажіть конкретне бачення, цікаві для вас задачі, сфери та напрямки. Не обмежуйтесь фразами на кшталт «to improve my QA skills», «розвиватись і отримувати досвід як HR-менеджер» — їх зазначає величезна кількість кандидатів. 


Soft skills

На мою думку, найкращі способи дізнатись про soft skills людини — це:

  • кілька етапів співбесід;
  • реальна співпраця;
  • відгуки колег з попередніх компаній. 

Ми можемо описати себе якнайкращим чином, але рекрутер все одно зробить власні висновки після співбесіди. Я, наприклад, не описую soft skills у своєму резюме, бо не можу підтвердити їх наявність на етапі розгляду резюме, до спілкування. Натомість я обрала інший варіант: попросила кількох колег з попередніх компаній поділитись своїми враженнями від співпраці зі мною. На мою думку, їхні слова більше говорять про мене як спеціаліста, аніж розділ “Soft skills” у резюме, який я написала сама.

Перший крок до омріяної роботи — якісне резюме

Онлайн-гайд від Happy Monday допоможе скласти резюме, яке точно сподобається роботодавцям 👉

До гайду


Додаткова інформація  

У цьому розділі (який зазвичай вказують після знання мов) зазначають інформацію, яка безпосередньо не пов’язана з роботою, але може допомогти у її виконанні: наприклад, наявність водійського посвідчення або відкрита віза в певну країну. Звертайте увагу на вакансію: якщо позиція не передбачає поїздок за кордон або використання автомобілю, не вказуйте цю інформацію — звільніть місце для важливіших речей. 


Що точно не варто включати у резюме


Довгі посилання

Додавати посилання на свої професійні акаунти, виступи, власний блог або статті — класна ідея. Втім, нерідко кандидати займають посиланнями пів сторінки, просто копіюючи їх з браузера. Існують більш оптимальні варіанти: додати гіперпосилання на назву ресурсу (наприклад: LinkedIn) або скористатись сервісом для скорочення посилань (наприклад, bit.ly).


Рівень володіння навичками у вигляді progress bar

Викресліть це негайно! Що не варто писати у резюме? 1


Такий формат опису своїх знань і вмінь (володіння мовами або певним інструментом) є незручним для рекрутерів, техлідів і проєктних менеджерів. Немає стандартизованого формату progress bar і, як наслідок, загальновідомого опису різних рівнів — людина з іншого боку екрану просто не зрозуміє, що у вашому уявленні означає «англійська — 3 з 5» або «знання JavaScript — 70% зі 100%».

Описуючи знання мов, використовуйте міжнародну систему рівнів CEFR, а в описі навичок наводьте приклади виконаних задач. Це дозволить знизити ризик ймовірних непорозумінь, і у читача резюме складеться правильне уявлення про рівень ваших знань.


Активність у школі й університеті

Якось кандидат на позицію front end інженера надіслав мені резюме, де півсторінки займав опис його здобутків у школі та університеті: перемоги на олімпіадах і в спортивних змаганнях, діяльність на посаді старости у школі. Ми шукали досвідченого розробника, і нас насамперед цікавили досягнення саме у технічній сфері і його навички програмування. При тому, що резюме займало 2,5 сторінки, саме цієї інформації було недостатньо, що не дало нам оцінити професійний рівень кандидата належним чином.

Описувати свій некомерційний досвід варто, якщо ви студент або випускник: тоді ваша практика, членство у міжнародних організаціях, соціальна діяльність або волонтерство на дотичних до бажаної позиції конференціях, буде чудовим підґрунтям. Але якщо ви вже маєте достатній досвід у певній сфері і шукаєте нову позицію, сконцентрируйтесь на описі вашої професійної діяльності, досягнень і навичок.


Контакти, якими ви не користуєтесь

Іноді кандидати вказують пошту, яку рідко перевіряють, або Skype, куди заходять раз на місяць. Не обов’язково зазначати усі можливі способи зконтактувати з вами —  включіть лише ті, якими користуєтесь щодня, обов’язково перевіривши перед цим їх коректність.


Шаблонне summary

80% summary (іноді кандидати називають цей пункт goal — мета) схожі одне на одне. Взагалі я вважаю, що писати summary — класно й потрібно: воно виконує роль рецензії вашого досвіду і дозволяє рекрутеру, техліду, проєктному менеджеру швидко зорієнтуватись у вашому бекграунді і зрозуміти, чим ви відрізняєтесь від інших кандидатів. Якщо вам є про що сказати (а не копіювати шаблони з інтернету) — сміливо формулюйте summary.


Soft skills, які є у всіх

Деякі особисті навички рекрутери бачать майже у кожному резюме: комунікабельність, відповідальність, пунктуальність, креативність, вміння швидко вчитись. Через те, що більшість кандидатів вказують одні й ті самі soft skills, цей розділ резюме перестає нести цінну інформацію про кожного окремого кандидата і не допомагає зробити вибір на його користь. 

Вкажіть до 5 своїх визначальних особистих якостей, які характеризують вас найкраще. Спробуйте сформулювати їх конкретніше і навести приклад. Наприклад, замість «пунктуальна» чи «відповідальна» можна написати «жодного разу за п’ять років не спізнилась на мітинг». 


Нерелевантна додаткова освіта

Ваші захоплення, інтереси та навчання в інших напрямках — це, звісно, цікаво, але компанію насамперед цікавить релевантний досвід і навички. Тому я раджу не вказувати освіту, не дотичну до бажаної позиції — наприклад, курси перукарів, хоча ви розраховуєте на позицію рекрутера. Якщо ви хочете розповісти про своє хобі, то просто додайте пункт «Interests / Hobbies» у кінці резюме.


Детальний опис нерелевантного досвіду

Сьогодні концепція «одна професія на все життя» більше не є єдиною і обов’язковою. Наприклад, чимало людей, які прийшли в IT-сферу, мають за плечима кар’єру в іншому напрямку. Такі кандидати іноді роблять у резюме акцент на досягненнях і знаннях попереднього досвіду замість презентації навичок і бажань у новому напрямку. Це не найкраща стратегія, адже роботодавця насамперед цікавить ваша історія у новій ролі і знання, потрібні для успішного виконання нових завдань. 

Якщо ви маєте за плечима досвід, зовсім не релевантний до нової позиції (наприклад, ви працювали кассиром, а тепер шукаєте вакансію автоматичного тестувальника), опишіть його максимально стисло. Якщо рекрутера зацікавить цей досвід, він розпитає більше під час співбесіди. 

І розставляйте акценти у резюме на основі вимог вакансії. Які навички, знання і досвід згадані в ній? Чим вагоміша інформація, тим вище ми її зазначаємо. Все інше —  лишаємо на фоні.

Читайте також

Чи варто надсилати резюме на вихідних?

Чи є сенс повторно надсилати резюме у компанію?

10 помилок в резюме, які заважають вам потрапити на співбесіду

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: