Рано чи пізно всі ми запитуємо себе: яка мета мого життя? Марк Твен якось сказав: «Два найважливіші дні у вашому житті — це день, коли ви народилися, і день, коли зрозуміли навіщо». Окрім сім’ї, найбільш важливою і вагомою частиною життя люди зазвичай називають роботу, в яку вкладають більшість свого часу й енергії. І часто саме там ми прагнемо до самореалізації та пошуку сенсів.
Як віднайти задоволення та щастя через роботу, радить Станіслав Арсьонов — підприємець у готельному бізнесі, ведучий подкасту Think Clever та автор книжки «Посібник зi щастя», яка вийшла у видавництві Yakaboo Publishing.
1. Зафіксуйте, що для вас означає стан наповненості
Самореалізація та стан наповненості на робочому місці можуть набувати різних форм. Ви можете пишатися продуктом чи послугою, яку надає ваша компанія, якщо це покращує життя ваших клієнтів. Або можете встановити нерозривний зв’язок зі своїми колегами й відчувати сенс від своєї ролі керівника й ефективного лідера, що веде команду вперед. Цей стан надзвичайно індивідуальний, я рекомендую виділити час для роздумів і записати, що він означає особисто для вас. Які аспекти роботи приносять вам найбільше задоволення та почуття виконаного обов’язку?
Записавши це замість того, щоб тримати в голові, ви закріплюєте ваше «навіщо» в тому, що робите. Це письмове підтвердження може слугувати вашим девізом: коли ви постанете перед труднощами й почнете сумніватися у правильності свого шляху, то зможете повернутися до цієї декларації, щоб нагадати собі про поставлену мету.
Пам’ятайте: вам не потрібно досягати кар’єрних висот, щоб відчути задоволення від роботи. Ви можете мати значний вплив на життя своїх колег або клієнтів, проявляючи до них доброту і повагу, незалежно від того, ким працюєте: інвестиційним банкіром чи касиром на заправці. Для багатьох людей саме це може стати найвищим відчуттям самореалізації та задоволення від роботи.
2. Прислухайтеся до свого внутрішнього компаса
Може настати момент, коли ваша робота перестане приносити вам стільки задоволення, як це було раніше. Або, можливо, ви навіть почнете тихо її ненавидіти. Що тоді?
У цей момент дуже важливо прислухатися до себе та свого внутрішнього стану. Це стане для вас зіркою-дороговказом, визначаючи, чи в правильному напрямку ви рухаєтесь у своєму професійному житті. Будь-яка робота пов’язана з різними рівнями стресу і періодичним вигоранням. Ваше завдання — зрозуміти, чи працюють ці пропорції на вашу користь, тому що ніяка зарплата не зможе повернути вам здоров’я і ніхто на смертному ложі не хотів би попрацювати трохи більше.
Примітка: якщо ваша робота — це просто засіб для оплати рахунків, а задоволення ви знаходите у самовираженні поза роботою, тоді проводьте більше часу, займаючись тим, що вам до вподоби. Ким би ви не були — музикантами, художниками, танцюристами, домогосподарями чи спортсменами, — пріоритетна увага власним захопленням наповнить ваше життя сенсом.
Читайте також: Як отримувати задоволення від того, що робиш? 15 інсайтів Андрія Пелюховського
3. Поміркуйте, куди ви інвестуєте свою енергію
Я часто застосовую принцип «куди спрямована увага, туди тече енергія» до всіх сфер життя. У роботі я часто розмірковую про те, куди вкладаю свою енергію, щоб визначити, де отримую найбільшу віддачу від цих інвестицій, а де втрачаю. У своїй книзі «Посібник зі щастя» я ділюся вправою, яка може допомогти вам відчувати більше задоволення від професійного життя.
1. Розділіть аркуш паперу на дві колонки. У лівій колонці перелічіть аспекти вашої роботи, які додають вам енергії та приносять радість. Це можуть бути такі речі, як командні поїздки, смачна офісна кава, гнучкий графік, цікаві проєкти або приємні відгуки клієнтів.
2. У правій колонці запишіть усе, що забирає у вас енергію та змушує недолюблювати свою роботу. Це може бути надто вимогливий бос, довга дорога до офісу, нудні наради або настирливі клієнти. Все, що спаде вам на думку.
Ці речі важливо саме записувати, оскільки можливість проглядати такі записи — це набагато потужніше, ніж тримати формулювання у голові. А коли ви прочитаєте написане, то зрозумієте, як треба діяти. З лівою колонкою простіше: робіть більше того, що приносить вам радість, або частіше нагадуйте собі про переваги вашої роботи. Для правої колонки вам потрібно буде проявити креативність. Які завдання ви можете делегувати? Де ви можете попросити допомоги? Якої складної розмови ви уникали й витрачали на це енергію, думаючи про неї знову і знову? У вас уже є всі відповіді — вам просто потрібен план дій, щоб почати викреслювати пункти з правої колонки для досягнення здорового балансу в роботі.
Самореалізація в роботі — це постійний шлях самопізнання та рефлексії. Це узгодження роботи з вашими цінностями й захопленнями та усвідомлення того, що іноді навіть найменші акти доброти та відданості справі можуть наповнити ваше життя сенсом.
Крута робота вже чекає!
Знайдіть вакансію до душі — у нас є з чого обрати 😉
ВакансіїЧитайте також
Як визначити своє покликання: три кроки до максимальної реалізації
8 думок, які заважають вам знайти улюблену роботу й бути щасливими
Як побудувати кар’єру мрії: телеведуча Неля Шовкопляс про шлях до улюбленої професії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Знижуємо робочий стрес: чому ваші термінові завдання насправді не горять
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів