Платформа Freelancehunt дослідила, скільки днів відпустки на рік зазвичай беруть фрилансери в Україні та як тривалість їх відпочинку залежить від соціальних та професійних факторів. Ділимося результатами дослідження.
Основні тенденції у тривалості відпустки фрилансерів
За даними опитування, найбільша частка українських фрилансерів, а саме 48,4%, обирають понад 15 днів відпустки на рік. Цього достатньо, щоб уникати вигорання, розвантажувати свій робочий графік, мати більше часу для особистих справ та подорожей.
На другому місці за популярністю — короткі відпустки менш ніж 5 днів, які обрали 21,2% респондентів. Такий варіант зручний для тих, хто не має можливості чи бажання брати довготривалі відпустки та віддає перевагу мінімальному відриву від робочого процесу.
Варто звернути увагу, що фрилансери часто рахують відпустку інакше, ніж працівники в держустановах чи офісах. Тобто вони можуть враховувати лише робочі, а не календарні дні.
Професійна діяльність і відпустка
Вибір кількості днів відпустки суттєво відрізняється залежно від професійної сфери. Наприклад, дизайнери (36,7%), відео- та аудіомонтажери (38,6%), розробники (37,2%) беруть понад 20 днів відпустки на рік. Очевидно, їхні професії вимагають більш тривалого відпочинку для відновлення натхнення та енергії.
Половина розробників мобільних застосунків віддає перевагу відпустці тривалістю 5-10 днів, що може свідчити про інтенсивність роботи та потребу в частих коротких перервах. Найбільше перекладачів (28,6%) обирають короткі відпустки менш ніж 5 днів на рік, а 22,9% достатньо від 10 до 15 днів.
Читайте також: Як вижити у світі фрилансу: лайфхаки та поради від досвідченої фрилансерки
Вік і тривалість відпустки
Представники наймолодшої вікової групи (18-23 роки) віддають перевагу тривалим відпусткам: 41% молодих фрилансерів обирають понад 20 днів відпочинку на рік.
У віковій групі 24-29 та 30-35 років половина фрилансерів (52,4%) також беруть тривалі відпустки — понад 15 днів на рік. Для спеціалістів цього віку важливо самостійно керувати своїм графіком роботи.
У віковій групі 36-40 років спостерігається цікава тенденція: зростає кількість респондентів, які обирають 10-15 днів відпустки на рік (21,9%), Це може свідчити про прагнення до більшої збалансованості між роботою та відпочинком. Водночас частка спеціалістів, які відпочивають понад 20 днів, зменшується до 23,5%, що може бути результатом кар’єрного зростання та збільшення відповідальності на роботі.
Групи 42-47 років та 48+ демонструють певну стабільність у виборі відпусток. Близько третини респондентів (25,5% та 33,3% відповідно) мають понад 20 днів відпустки. Водночас зростає кількість фрилансерів цих вікових категорій, яким достатньо менш ніж 5 днів відпустки на рік, — 24,5% та 25,6% відповідно.
Як наявність дітей та гендер впливають на тривалість відпустки фрилансерів
Понад 15 днів відпустки на рік беруть 51% фрилансерів, які не мають дітей, та 44% тих, хто має дітей. У категорії, яка відпочиває 10-15 днів на рік, частка фрилансерів з дітьми трохи вища — 16,2% проти 13,7% тих, у кого немає дітей. Найімовірніше, батьки намагаються збалансувати роботу і сімейне життя, але водночас частіше беруть відпустку на коротші періоди.
Більша частка чоловіків (35,1%) бере понад 20 днів відпустки. Серед жінок цей відсоток менший — 32,1%. Це може свідчити про те, що чоловіки-фрилансери частіше дозволяють собі тривалі відпустки. Водночас є 23,4% опитаних чоловіків, які відпочивають до 5 днів на рік. Жінок серед трудоголіків трошки менше — 19,1%.
Шукаєте роботу?
У нас на сайті є варіанти для фахівців із різним рівнем досвіду (і навіть зовсім без нього) 👉
Вакансії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Знижуємо робочий стрес: чому ваші термінові завдання насправді не горять
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів