Український католицький університет (УКУ) посів перше місце в щорічному рейтингу ІТ-університетів від DOU. IT-фахівці, які тут навчалися, обґрунтовано претендують на високі зарплати й добре знають англійську. Читайте, які ще університети ввійшли до рейтингу кращих та як їхні нинішні й колишні студенти відгукуються про своє навчання.
Портал DOU опублікував цьогорічний рейтинг IT-університетів України. Видання складає такі рейтинги з 2016 року з метою допомогти зорієнтуватись абітурієнтам, які хочуть опанувати одну з ІТ-спеціальностей і наразі обирають виш для навчання.
Цьогоріч опитали тільки тих, хто вже працює чи планує працювати в ІТ. Університети оцінили за трьома показниками:
- враження студентів і випускників від навчального процесу та його результатів — чи готові рекомендувати заклад іншим;
- медіанна зарплата фахівців, які навчалися в ЗВО;
- рівень володіння англійською серед студентів та випускників.
Рейтинг університетів
Перше місце за всіма показниками посів Український католицький університет. Він очолював рейтинг і у 2019 та 2020 роках. Виш готові рекомендувати як нинішні студенти, так і випускники (середня оцінка — 9,3 бала з 10). IT-фахівці, які тут навчалися, можуть претендувати на високі зарплати й добре знають англійську.
На другому місці — Харківський національний економічний університет ім. Кузнеця. Про нього також добре відгукуються колишні студенти. У 2019 році заклад посідав 4-те місце.
Серед київських університетів у першій п’ятірці Національний університет ім. Шевченка і Національний університет «Києво-Могилянська академія». Студенти й випускники рекомендують Могилянку абітурієнтам (середня оцінка — 8,7 бала з 10). А ось випускники КНУ ім. Шевченка менш позитивно оцінюють свою альма матер. Проте високі зарплати його студентів і випускників, а також хороше володіння англійською забезпечили університету місце в першій п’ятірці рейтингу.
Повний рейтинг 20 кращих ЗВО України має такий вигляд:
Уперше до рейтингу ввійшов Одеський національний університет ім. Мечникова. Він став одним з п’яти кращих вишів завдяки хорошому фідбеку від студентів і випускників та знанням англійської.
Найбільший ІТ-університет України КПІ ім. Сікорського опинився на 8-й сходинці рейтингу. Попри високі зарплати його випускників, вони та нинішні студенти скептично відгукуються про виш. Готовність рекомендувати виш отримала 6,4 бала з 10, що нижче від середнього рівня за всіма університетами.
Читайте також: Як IT-компанії наймають джуніорів під час війни в Україні: аналітика
Найцікавіші факти за результатами опитування
- Понад 90% айтівців мають вищу освіту або здобувають її, і тільки 4% не рекомендують нинішнім абітурієнтам здобувати вищу освіту. 77% студентів і недавніх випускників рекомендували б нинішнім абітурієнтам навчання в Україні, 19% — за кордоном.
- Більшість студентів мають достатні знання для початку роботи в ІТ. Ба більше, половина з них починають працювати вже з 3-4 курсу (50% опитаних).
- 57% студентів і випускників сказали, що очікували від університету знань за фахом, і тільки 38% отримали їх. Зокрема, доволі слабко ІТ-університети прокачують навичку роботи в команді: лише 37% опитаних відзначили її серед корисних надбань у виші.
- 53% нетехнічних ІТ-фахівців, як і технічні, здобували спеціальність, пов’язану з комп’ютерними, технічними або точними науками. Тільки 9% айтівців здобули освіту в галузі суспільно-гуманітарних наук. Найчастіше це фахівці з HR і рекрутингу (74%), маркетингу та продажів (61%), менеджменту проєктів (32%). 14% аналітиків вивчали суспільно-економічні науки, 11% тестувальників — гуманітарні.
- 79% нинішніх студентів українських університетів вчаться повністю онлайн. Водночас 34% студентів вважають ефективнішим очне навчання, а 30% — дистанційне.
Читайте також: 6 порад для студентів, які хочуть почати кар’єру ще під час навчання
Про методику оцінювання
Оцінити ЗВО за трьома показниками запропонували:
- нинішнім студентам;
- фахівцям, які закінчили навчання не пізніше ніж 5 років тому (для визначення готовності рекомендувати університет);
- фахівцям, яким не більше 28 років (для розрахунку зарплат і рівня володіння англійською).
Враховували відгуки тільки тих випускників, які вже працюють чи планують працювати в ІТ. Загалом зібрали 2488 відповідей айтівців і студентів, які навчаються/навчалися за різними напрямами, як-от: комп’ютерні, технічні, точні науки, інженерія, природничі й суспільно-економічні науки.
Об’єктивні показники успішності випускників (медіанна зарплата, рівень володіння англійською) визначали на основі даних зарплатних досліджень DOU за 2022 рік. Брали до уваги показники фахівців віком до 28 років. Загалом проаналізували відповіді 13 715 айтівців.
Читайте також: Як пройти відбір в ІТ-компанію? Радять рекрутери з України, Британії та США
Оскільки зарплати ІТ-фахівців різних спеціалізацій значно відрізняються, враховували лише зарплати розробників — найчисельнішої групи в українському ІТ. Для аналізу зарплат порівняли університети за часткою розробників трьох рівнів: Junior і нижче, Middle, Senior і вище.
Щодо рівня володіння англійською — враховували лише частку студентів і випускників, які оцінили свій рівень англійської як Advanced або Upper Intermediate.
Докладніше прочитати про кожен із ЗВО, які ввійшли до рейтингу кращих, та ознайомитись із методологією оцінювання можна за посиланням.
Шукаєте роботу в ІТ?
У нас на сайті саме є відкриті вакансії в цьому напрямі 👉
Вакансії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Знижуємо робочий стрес: чому ваші термінові завдання насправді не горять
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів