Міністерство у справах ветеранів України запустило онлайн-тест на перевірку психологічного стану, який зокрема визначає рівень ПТСР, депресії, депривації сну тощо. Він розроблений для захисників, але може стати у пригоді й цивільним українцям.
Тест є частиною проєкту MARTA, анонсованого міністерством ще у 2021 році під час зустрічі із представниками компанії Apple. Назва проєкту розшифровується як Mental Adaptation and Rehabilitation Tools and Analysis, тобто «Інструменти психологічної адаптації та реабілітації та їхній аналіз».
Тоді, під час зустрічі з Apple, представники Мінветеранів презентували демоверсію системи, що дозволяла б учасникам бойових дій та їхнім родичам оцінювати стан свого психічного здоров’я.
Сьогодні онлайн-тестування, за допомогою якого військові та цивільні можуть провести попередню оцінку свого психічного стану, тривожності, схильності до депресії, доступне для всіх охочих. Все, що для цього потрібно — наявність смартфона чи комп’ютера.
Після проходження тесту можна завантажити результати та ознайомитися з рекомендаціями. Наприклад, якщо у вас пригнічено когнітивну функцію — сайт запропонує вправи на концентрацію уваги. При підвищеному рівні тривожності — порадить, як зупинити панічну атаку чи обрати спеціаліста із психологічної допомоги.
За даними міністерства, представлені на сайті діагностичні інструменти використовуються Всесвітньою організацією охорони здоров’я та для тестування військових НАТО. Попри це важливо розуміти, що подібні тести не можуть бути підставою для діагностування, а лише допомагають визначити, чи є привід звернутися до лікаря.
Читайте також: Як українські айтівці підтримують ЗСУ та хто донатить найбільше: дослідження
Хочете роботу мрії для підтримки свого гарного стану?
Наша розумна система підбору вакансій допоможе в цьому
Вакансії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Знижуємо робочий стрес: чому ваші термінові завдання насправді не горять
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів