TechUkraine разом з партнерами провели онлайн-дослідження української стартап-екосистеми під назвою “The country at war: The voice of Ukrainian Start-ups”. Опитування мало на меті дослідити вплив російського вторгнення на українські стартапи, проаналізувати динаміку сектору та знайти найефективніші способи підтримки. Розповідаємо, що показало дослідження.
Релокація
- 95% стартапів заявили, що принаймні частково залишаються в Україні, тоді як 55,7% продовжують вести діяльність виключно з України.
- Найпопулярнішими зарубіжними напрямами є країни Європейського Союзу (38,6%) і США (10%).
- У той час як 44% стартапів вже переїхали, 56% залишаються на своєму попередньому місці, 78% з них не збираються переїжджати, 12% — думають про переїзд і 10% ще не визначилися.
Ринки
- Україна залишається ключовим ринком для 60% стартапів країни, за нею йдуть європейський ринок — 46,4%, Сполучені Штати — 34,3% та Канада — 9,3%.
- Кожен п’ятий український стартап вважає своєю головною ціллю вихід на світовий ринок.
Команди
- З початку війни українські стартапи втратили близько 12,7% співробітників. 37,4% команд стартапів зазнали скорочення, при цьому кожна п’ята компанія заявила про розширення команди, а 43,2% заявили, що не відчули жодних змін у кількості працівників.
- Загалом команди, у яких до війни було до 10 працівників, показали більшу стійкість, ніж ті, де працювало 11 і більше людей.
Фінансовий стан
- Майже половина компаній працює зараз у парадигмі планування від одного до трьох місяців.
- 13% переміщених команд кажуть, що вони впораються з подальшою діяльністю, тоді як серед нерелокованих стартапів цей показник досягає лише 3,2%.
- 48% стартапів заявили, що протягом наступних трьох місяців їм знадобляться доходи або нові інвестиції, щоб вони могли продовжувати роботу на поточному рівні.
Ті стартапи, які пропонують послуги за межами України, постраждали менше. Вони продовжують розвиватися, і їм навіть легше залучати нових іноземних клієнтів, оскільки світ прагне підтримати українців у важкий час. Стартапи, які залежать від місцевого ринку, переживають набагато важчі часи. Загалом українська екосистема стартапів продемонструвала неймовірну стійкість, оскільки вони керували своїми компанії в середовищі, яке більшість просто не може уявити.
Прогноз розвитку ІТ-сектору в Україні на другу половину 2022 року залишається позитивним, оскільки сектор адаптує процеси та повертається до операційної діяльності, продовжуючи забезпечувати економічну безпеку країни.
Опитування було проведено в період з 2 червня по 3 серпня 2022 року. У ньому взяли участь 153 українських стартапи, а до організації, окрім TechUkraine, долучилися Український фонд стартапів, Мінцифра, Emerging Europe, Tech Emerging Europe Advocates, Global Tech Advocates та TA Ventures.
Хочете знати більше про роботу в українських стартапах?
У нас на сайті є багато профілів компаній, зокрема IT-стартапів, де ми розповідаємо, як у них працюється.
компанії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Знижуємо робочий стрес: чому ваші термінові завдання насправді не горять
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів