В четвертому матеріалі, який ми підготували в межах проєкту «Робота для ветерана є!», своїм досвідом співпраці з ветеранами АТО/ООС ділиться національний перевізник вантажів та пасажирів — АТ «Укрзалізниця».
Про свій досвід співпраці з ветеранами АТО/ООС також розповіли в групі компаній Winner, мережі «Сільпо» та компанії Data Ocean.
Катерина Асаулюк
начальниця відділу пошуку та адаптації персоналу
Департаменту розвитку персоналу та кадрової політики АТ «Укрзалізниця»
АТ «Укрзалізниця» — велика компанія з понад 240 000 працівників. Ми представлені по всій Україні, а в деяких населених пунктах взагалі є містоутворюючим підприємством. Маємо постійну потребу у персоналі, особливо робочому, тому, напевно, є однією з найбільш дружніх компаній стосовно ветеранів АТО/ООС.
Наш досвід показав, що працівники, які служили в АТО, не люблять додаткової уваги та особливого ставлення, тому ми не виділяємо їх серед інших працівників, ставимося до них так само як і до працівників без військового досвіду. Проте наші відділи кадрів ведуть облік екскомбатантів та надають їм усі гарантовані законодавством привілеї. Зокрема, ветерани АТО/ООС отримують додаткову відпустку.
Колишніх військових, зокрема ветеранів АТО/ООС, ми цінуємо з різних причин, але найбільше — за дисципліну. В логістичній компанії, якою є «Укрзалізниця», потрібно дотримуватись дедлайнів, діяти чітко за регламентом. Вантаж повинен доставлятися в найкоротший термін, пасажирські поїзди ходять строго за графіком, тому весь персонал працює чітко та злагоджено, як годинник, дотримуючись усіх нормативів та робочих інструкцій. Інакше залізниця просто не працюватиме.
Люди з військовим досвідом відповідають нашим цінностям, а для нас це важливо. Їм комфортно працювати з регламентами й бути частиною чіткої ієрархії. Вони в таких умовах перебували на службі, розуміють важливість кожного гвинтика у механізмі. А ще в «Укрзалізниці» достатньо фізичної праці, з якою учасники бойових дій чудово справляються, бо сильні, мужні та вміють працювати не лише головою, але й руками.
Декілька років тому, відчуваючи дефіцит кваліфікованих кадрів на ринку, ми навіть зверталися до військових частин, щоб з їхньою допомогою запрошувати демобілізованих воїнів у штат. Ми були готові їх приймати та навчати — маємо для цього аж 10 центрів професійного розвитку. Ми фокусувались на профільних військових частинах — мостобудівельники, колійники тощо. Результат від такої співпраці був, та великого потоку охочих, на жаль, не сталося.
Загалом у нас є багато кейсів, пов’язаних з ветеранами та військовою службою. Зокрема, ми не лише охоче приймаємо на роботу колишніх воїнів, але й підтримуємо тих наших працівників, які вирішують піти на службу. Багато наших працівників, як серед офісного, так і робітничого персоналу, мали досвід військової служби в АТО/ООС та успішно продовжують й надалі працювати в «Укрзалізниці».
Наприклад, від нас у військо пішов не просто лінійний працівник, а керівник одного з підрозділів, який достатньо довго працює на залізниці. Він досі знаходиться на службі, за ним зберігаються робоче місце та соціальний пакет. А цього року на службу за контрактом вирішила піти працівниця, яка раніше не мала військового досвіду.
Цей матеріал у межах проєкту «Робота для ветерана є!» став можливим завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яка реалізується IREX за підтримки Державного департаменту США й охоплює безпосередню роботу з ветеранами, представниками міністерств та місцевих громад для підтримки ветеранів України, чисельність яких стрімко зросла внаслідок збройного конфлікту на сході України.
Готові взяти героя на роботу?
Розміщуйте вакансії зі спеціальною позначкою у нас на сайті та чекайте на резюме крутих кандидатів, зокрема й ветеранів.
Розмістити
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Знижуємо робочий стрес: чому ваші термінові завдання насправді не горять
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів