На допомогу українцям, які зіткнулися з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР) або хочуть допомогти близьким, створили детальний гід. Він містить інформацію про симптоми, методи лікування й профілактики, а також контакти гарячих ліній та організацій, що можуть надати психологічну допомогу.
Платформа доказової інформації про здоров’я під час війни «Бережи себе» разом із соціальним психологом Іллею Бачуріним та психотерапевткою Анною-Марією Бресешер підготували гід з інформацією про ПТСР.
Що таке ПТСР
ПТСР — це розлад психічного здоров’я, який може виникнути після того, як людина пережила або стала свідком травматичних подій. Людей із ПТСР можуть турбувати інтенсивні тривожні думки та почуття, повʼязані з травматичною подією. Це може тривати довгий час після пережитого.
За різними оцінками, ПТСР може розвиватися у 12-20% людей, які пережили травматичну подію або були її свідками. МОЗ України називає цифру у 20-30% пацієнтів.
Як зазначають експерти доказової медицини, ПТСР є здебільшого виліковним. Та все ж він може стати причиною низки фізичних та психічних розладів, страждань, а також конфліктів і труднощів в комунікації. Саме тому команда «Бережи себе» разом з експертами розробили гід з ПТСР, що містить відповіді на можливі запитання українців про цей розлад.
Про що цей гід
Гід складається з 15 невеликих розділів і містить таку інформацію:
- симптоми та причини виникнення ПТСР;
- процес перебігу цього стану та вплив на ментальне й фізичне здоров’я;
- доступні методи лікування й профілактики;
- практичні поради, як підтримати близьку людину, яка має симптоми ПТСР.
Також гід містить актуальні контакти гарячих ліній та організацій, які можуть надати першу психологічну допомогу та проконсультувати щодо наступних кроків.
Завантажити гід у форматі PDF можна за посиланням.
Раніше ми писали, що Міністерство у справах ветеранів України запустило онлайн-тест на перевірку психологічного стану, який зокрема визначає рівень ПТСР, депресії, депривації сну тощо. Він розроблений для захисників, але може стати у пригоді й цивільним українцям.
Корисний ресурс: 8 безплатних лекцій про психологію та ментальне здоров’я
Для керівників створили посібник про адаптацію ветеранів до професійного життя
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Знижуємо робочий стрес: чому ваші термінові завдання насправді не горять
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів