Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Не лише допомога, а й цінний досвід: як і навіщо описувати волонтерство в резюме

05.06.24 Пошук роботи 4 хв читання

Зазвичай у резюме кандидати найбільше уваги приділяють досвіду роботи, який здебільшого є основною умовою для працевлаштування. Але не лише комерційний досвід є релевантним і цінним для роботодавця. Чому варто додавати в резюме також і волонтерський досвід та як робити це правильно, розповідає кар’єрна консультантка й рекрутерка Діана Рижкова.

Діана Рижкова
Діана Рижкова

За останні роки волонтерство стало відігравати особливу роль у суспільстві, наразі воно є ключовим складником підтримки фронту та соціальної стабільності. Сьогодні майже 50% українців волонтерять постійно або час від часу: це більше не екзотика, а досвід багатьох людей, які добровільно діляться своїм часом, навичками й іншими ресурсами для допомоги іншим. І саме тому цей досвід заслуговує на те, щоб бути визнаним пошукачами й роботодавцями як цінний для працевлаштування.


Навіщо описувати волонтерський досвід у резюме


Зазначати свій досвід волонтерства у резюме не просто можна, а навіть потрібно. Що він може розповісти про вас як кандидата?

  1. Найголовніше — волонтерство показує наявність у вас практичного досвіду, потрібного для роботи. Не варто думати, що це лише про допомогу іншим: завдяки волонтерству ви можете отримати досвід керування проєктами, написання й отримання грантів, роботи з документацією та звітністю, співпраці з донорськими організаціями, організації подій, збору коштів (фандрейзинг), SMM, дизайну та розвинути інші професійні навички, які будуть корисними для роботи як у комерційному, так і в некомерційному секторі.
  2. Волонтерство — це форма громадянської активності, яка базується на безкорисливості та бажанні допомагати іншим. Отже, такий досвід розкриває в кандидатах їхню активну життєву та громадянську позицію, нефінансові мотиви, готовність працювати задля суспільного добробуту, схильність до альтруїзму і певною мірою — до самопожертви. Це важливі якості для роботодавців, що обирають собі співробітників за цінностями. 
  3. Переважна більшість роботодавців воліють бачити у своїх працівниках ініціативність та здатність брати на себе відповідальність. Волонтерство передбачає саме таку проактивну позицію: людина сама ініціює допомогу, обирає, чим може допомогти, та відповідає за результат. Це саме ті якості, які цінують компанії. 
  4. Якщо ви волонтерите в тому ж напрямі, в якому працюєте, це свідчить про вашу щиру любов до своєї справи, адже ви готові присвячувати їй час і поза межами оплачуваної роботи. Це демонструє вашу небайдужість, а також — навички тайм-менеджменту, які дозволяють поєднувати волонтерство з рештою активностей. 


Коли корисно зазначати волонтерство в резюме

Якщо ви шукаєте роботу в неприбуткових організаціях. Вони однозначно звертають увагу на наявність волонтерського досвіду. Тому на цьому потрібно акцентувати більше уваги: описувати участь у волонтерських проєктах, цілі та досягнення. Особливо це буде корисно для тих, хто хоче перейти в гуманітарний або громадський сектор із бізнесу. 

Якщо у вас немає комерційного досвіду роботи. Волонтерство покаже, що ви вже здобули певний практичний досвід, навіть якщо ще не мали роботи, зокрема досвід взаємодії в команді, організації заходів, роботи з донорами тощо.

Якщо хочете показати себе з найкращого боку. Участь у волонтерських проєктах може краще розповісти про ваші цінності та життєву позицію, аніж ви самі.


Як правильно описати досвід волонтерства

  • Щоб не змішувати волонтерський досвід з основним, його краще винести в окремий розділ «Волонтерство» після розділу з досвідом роботи. Якщо ж крім волонтерського досвіду іншого у вас поки що немає, сміливо описуйте його в розділі з основним досвідом, зазначивши що проєкти були волонтерськими.  
  • Краще описувати той волонтерський досвід, який буде найбільш дотичним до вакансії, яка вас цікавить. Наприклад, для посади фандрейзера краще розповісти про досвід збору коштів та гуманітарної допомоги. Якщо тільки ви не подаєтеся на професійного волонтера, не варто описувати абсолютно кожну допомогу, яку ви надавали комусь з власної ініціативи.  
  • Якщо ви є учасником громадської організації чи благодійного фонду, слід коротко описати місію та сферу діяльності даної організації. 
  • Волонтерський досвід, як і будь-який інший, краще описувати з конкретними цілями, які перед вами стояли, обов’язками, які ви виконували, і досягненнями. Якщо, наприклад, ви займалися фандрейзинговими активностями (залучали донати, відкривали різні збори), то буде доречно зазначити, які суми вам вдавалося збирати та в який спосіб. Якщо були ідеологом або координатором проєкту, цікаво дізнатися, скільки людей ви залучили на проєкт, якою була ваша конкретна роль і досягнення.
  • Не є обов’язковим, але для загального розуміння ви можете дати посилання на приклади своїх волонтерських активностей або посилання на благодійну, громадську чи гуманітарну організацію, до роботи якої були залучені. 

Сьогодні зрілим і соціально відповідальним бізнесам хочеться співпрацювати зі свідомими громадянами, які готові брати відповідальність за себе та країну. Які небайдужі й не чекають, поки щось зроблять інші, а готові докладати власні зусилля. Усе говорить про те, що компанії будуть дедалі більше звертати увагу на кандидатів із волонтерством у резюме, навіть мінімальним. Адже волонтерство — це більше ніж досвід.


Ваше резюме вже готове?

Тоді швидше надсилайте його на одну з крутих вакансій у нас на сайті 👉

Вакансії

Читайте також

Як стати волонтером: гайд для охочих допомагати ЗСУ, дітям і хвостикам

Як інтелектуальне волонтерство сприяє професійному розвитку: 4 історії

Знайти себе, допомагаючи іншим: як волонтерство переросло в роботу

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: