Сьогодні сили всіх українців — від окремих людей до великих корпорацій — спрямовані на підтримку Збройних сил. Адже, щоб спокійно жити й працювати в Україні — спочатку потрібно перемогти ворога. Кожна компанія допомагає армії у свій спосіб: хтось віддає частину прибутку, хтось закуповує необхідне спорядження, хтось долучається до волонтерських ініціатив. А деякі бізнеси запускають власні благодійні проєкти. Зібрали дев’ять таких ініціатив від компаній, що мають профілі на Happy Monday.
Genesis
На початку повномасштабної війни компанія запустила благодійний фонд Genesis for Ukraine. Він призначений для допомоги співробітникам, їхнім сім’ям та друзям, які долучилися до лав Збройних сил України та захищають країну від агресора. Завдяки фонду забезпечують бійців технікою, амуніцією, медикаментами й іншими необхідними на фронті речами. Навіть коли запит не підпадає під ці категорії, шукають способи допомогти.
Крім цього, Genesis долучається до реалізації проєктів, що допомагають збільшувати ефективність війська та зберігати життя захисників. «Вишкіл капітанів» — це навчальний курс підвищення кваліфікації командирів рот, офіцерів штабів батальйонів Сил ТрО ЗСУ. Протягом 8 тижнів навчання офіцери вдосконалюють навички військового планування та управління підрозділами, систематизують набуті знання та напрацьовують алгоритми ухвалення військових рішень. У 2023 році курс пройшли понад 500 офіцерів ТрО, Нацгвардії та Десантно-штурмових військ.
Щоб додатково підсилити учасників Вишколу, команди Genesis та БФ «Повернись живим» наприкінці 2023 року запустили проєкт «Здіймемо рокіт», завдяки якому зібрали 15 млн грн. За ці кошти придбали комплекти аеророзвідки для 112, 114, 126 та 241 бригад Сил ТрО.
Civitta
Співробітники з українського та естонських офісів Civitta заснували благодійний фонд United Delivery Mission для підтримки Збройних сил України. Українська команда збирає запити від військових та передає їх своїм естонським колегам. А ті своєю чергою оперативно закуповують необхідні речі та доставляють їх в Україну.
З 24 лютого 2022 року фонд доставив на фронт 232 автомобілі, а також закупив додаткового обладнання для військових на суму 2 000 000 євро, зокрема медикаменти, дрони, тактичне спорядження, техніку, амуніцію тощо.
Laba Group
З 24 лютого 2022 року компанія реалізувала кілька благодійних проєктів та ініціатив, які допомогли зібрати понад 15 млн гривень на підтримку сил оборони та гуманітарні потреби України. Для ефективної реалізації благодійних проєктів у компанії навіть створили окрему посаду — координатор комунікацій з військовими.
«Бізнес в умовах війни» — серія безплатних лекцій, на яких керівники, фінансисти, маркетологи, сейлзи, HR-спеціалісти міжнародних та українських компаній діляться антикризовими інструментами й порадами. Лекції може прослухати будь-хто, задонативши довільну суму в благодійний фонд «КОЛО».
«Прокачай своє резюме за донат ЗСУ» — проєкт, покликаний допомогти кандидатам підсилити своє резюме та отримати омріяну роботу. Представники різних професій могли отримати персональний зворотний зв’язок та поради від HR-команди Laba Group за умови донату у фонд «Повернись живим».
Влітку 2023 року школа IT-професій robot_dreams (один з проєктів Laba Group) провела першу відкриту конференцію STRUM, де упродовж шести годин розбиралися, як українська галузь реагує на світову кризу. Вагомою частиною конференції став збір, під час якого спільнота задонатила 121 тис. грн, компанія доклала частину коштів та купила монокуляр нічного бачення та мавік для 3 ОШБр.
Як EdTech-компанія Laba Group підтримує військових ще й компетенціями: на курсах від Laba, SKVOT та robot_dreams навчаються військовослужбовці та ветерани на пільгових умовах. У планах — запуск спеціалізованих освітніх програм для посилення армії.
Brainstack_
У червні 2022 року в компанії з’явився фонд «1% від винагороди», який активно функціонує вже майже два роки. Брейстеківці наповнюють свій власний фонд і закривають запити від військових напряму. Це спрощує та пришвидшує передачу необхідних речей захисникам. Насамперед допомагають своїм колегам, а також родичам та друзям співробітників, які доєдналися до лав ЗСУ.
Першочерговий задум полягав у тому, що працівники, які виявлять бажання, щомісяця донатитимуть 1% від своєї винагороди у фонд (звідси й назва), а компанія в кінці місяця подвоюватиме зібрану суму. Цю ідею підтримали 97% співробітників Brainstack_. Згодом деякі колеги захотіли збільшити свій відсоток. Зараз багато хто відраховує по 3-5%, а дехто і по 15% своєї винагороди у фонд.
Серед необхідного, що за період повномасштабного вторгнення вдалося придбати Brainstack_: пікапи, автомобіль швидкої допомоги, дрони, прилади нічного бачення, металошукачі, тактичний одяг, аптечки за стандартами НАТО та багато іншого.
Читайте також: Як залучати співробітників до допомоги ЗСУ: ідеї від ІТ-компанії Brainstack_
ОККО
У листопаді 2022-го разом із фондом «Повернись живим» компанія запустила проєкт «ОКО ЗА ОКО», щоб закупити 25 розвідкомплексів «ШАРК» вартістю 325 млн грн. З кожного придбаного літра пального PULLS віддавали одну гривню на допомогу ЗСУ. В результаті зібрали необхідну суму за 5 місяців.
Згодом запустили другу хвилю проєкту — «Озброїмо ТРО до зубів». Завдяки цій ініціативі закупили кулемети, гранатомети й міномети для Сил ТрО на 400 млн гривень.
Зараз триває третя хвиля проєкту «ОКО ЗА ОКО 3», у межах якої збирають на 10 пульстронів для Десантно-штурмових військ. Пульстрон — це вигадана назва для комплекту розвідки й знищення, до якого входять: розвідувальні БпЛА, FPV-дрони, ударні дрони типу Кажан і R-34, коптери Mavic 3 More Combo і Matrice 30 T, пікапи й прилади нічного бачення, автомобільні й портативні радіостанції.
Механіка збору та ж сама — одна гривня з кожного літру пального PULLS 95 або PULLS Diesel йде на допомогу ЗСУ. Також будь-хто може підтримати проєкт донатом на спецрахунок або банку фонду «Повернись Живим». Грошова мета — 500 млн гривень. На сьогодні зібрано трохи більше ніж 100 мільйонів.
Хочете дізнатися більше про те, як працюється в цих та інших компаніях?
Читайте їхні профілі на Happy Monday
Компанії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Знижуємо робочий стрес: чому ваші термінові завдання насправді не горять
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів