Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT * FROM wp_posts WHERE ID = 1 LIMIT 1

Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT ID,post_title,p.post_date,CAST(meta_value AS INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON p.ID=t.`object_id` LEFT JOIN `wp_postmeta` as pm ON p.ID=pm.`post_id` WHERE t.`term_taxonomy_id` = '451' AND pm.`meta_key`='views' AND p.post_date>'2023-11-17' AND p.ID!=818593 AND p.post_type='post' and p.post_status='publish' AND p.ID!=627712 AND p.ID!=627721 ORDER BY post_modified DESC LIMIT 3

Бронювання від мобілізації: як організувати процедуру
Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як компанії забронювати працівника від мобілізації: роз’яснення від юристів

03.02.23 Новини 3 хв читання

27 січня Кабінет міністрів затвердив порядок бронювання від мобілізації військовозобов’язаних працівників під час воєнного стану та визначив критерії, за якими підприємства, установи й організації можна віднести до критично важливих для функціонування економіки. Ми звернулись до юристок ГО «Трудові ініціативи» Надії Йолкіної, Аліни Музиченко та Катерини Швець, аби з’ясувати, як компанія може організувати процедуру бронювання та на який строк можлива відстрочка. 


Які підприємства та установи можуть бронювати працівників від мобілізації?


Згідно з постановою уряду, до чинного переліку підприємств, організацій та установ, які можуть бронювати працівників від мобілізації, додаються також підприємства, які є критично важливими для функціонування економіки та відповідають наступним критеріям:

  • загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених підприємством до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн євро;
  • сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент 32 млн євро;
  • відсутня заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за звітний період;
  • підприємство є резидентом Дія City.

Усі перелічені нижче показники мають бути підтверджені відповідними довідками від банків та органів контролю.

Як пояснив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков,  власники ФОПів, які відповідають щонайменше трьом критеріям з наведеного вище переліку, також можуть подавати заявки на бронювання. 

Також до критично важливих підприємств належать:

  • спеціалізовані установи ООН;
  • закордонні дипломатичні установи в Україні;
  • представництва донорських установ;
  • виконавці проєктів міжнародної технічної допомоги;
  • представництва міжнародних організацій, міжнародні та українські неурядові організації, які реалізують проєкти за кошти міжнародних партнерів.

Зауважимо, що у повному переліку працівників, які можуть бути заброньовані від мобілізації, також є представники органів державної влади та місцевого самоврядування та співробітники підприємств, установ і організацій, що виконують мобілізаційні завдання, виготовляють товари або надають послуги, необхідні для забезпечення потреб військовиків.

Важливість прийняття Постанови полягає у тому, що нею було розширено списки підприємств та організацій, у яких працівники підлягають бронюванню. Розроблено та затверджено чіткі критерії визначення критично важливих підприємств, що має на меті забезпечити прозорість системи та злагоджену роботу такої системи бронювання у взаємодії всіх вказаних органів.

Юристки  ГО «Трудові ініціативи»

Куди звертатись, щоб подати запит на бронювання?


Алгоритм бронювання безпосередньо залежить від місця роботи військовозобов’язаних. Підприємства, установи й організації, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), подають список осіб, яких хочуть забронювати, до органу державної влади або іншого державного органу, який встановив завдання. Якщо мова йде про підприємства, установи і організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, то вони подають список до центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у відповідній сфері, або відповідної обласної чи міської держадміністрації.

За результатами перевірки списків щодо повноти їх заповнення, наявності обґрунтувань та погодження Генеральним штабом Збройних Сил (СБУ, Службою зовнішньої розвідки) Мінекономіки приймає рішення про бронювання військовозобов’язаних.

Скільки працівників можна забронювати?


Бронюванню підлягають керівники та заступники установ, а також 50% від кількості (на дату подання списку) військовозобов’язаних працівників.

Однак ці вимоги можуть дещо відрізнятися в залежності від місця роботи військовозобов’язаного. Наприклад, до підприємств паливно-енергетичного комплексу, перелік яких затверджується Міненерго, дані обмеження не застосовується. А у разі наявності обґрунтованої потреби збільшити кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, вона може перевищувати 50 відсотків.

Також законодавство не встановлює критерії, за якими роботодавець зобов’язаний обрати, хто увійде в 50%. Це залишається на розсуд роботодавця.


На який строк можна бронювати працівників?


Для військовозобов’язаних, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування строк дії відстрочки не має перевищувати строку проведення мобілізації. Всі інші підприємства, установи та організації, які мають право бронювати працівників від мобілізації, можуть робити це не більш як на 6 місяців.

Відстрочки, які вже були надані за старою процедурою, будуть дійсними протягом відповідного терміну.

Відстрочка анулюється після закінчення строку її дії, а також у разі втрати підстав для бронювання, звільнення працівника, ліквідації державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації.

Шукаєте роботу?

Заповніть свої кар’єрні вподобання, і наша система метчингу підбере найбільш релевантні вакансії за вашим запитом.

до вакансій
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: