Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT * FROM wp_posts WHERE ID = 1 LIMIT 1

Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT ID,post_title,p.post_date,CAST(meta_value AS INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON p.ID=t.`object_id` LEFT JOIN `wp_postmeta` as pm ON p.ID=pm.`post_id` WHERE t.`term_taxonomy_id` = '454' AND pm.`meta_key`='views' AND p.post_date>'2023-11-17' AND p.ID!=149000 AND p.post_type='post' and p.post_status='publish' AND p.ID!=627712 AND p.ID!=627721 ORDER BY post_modified DESC LIMIT 3

Як знайти час на англійську мову, якщо його бракує на все
Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як знайти час на англійську, якщо його бракує на все

08.09.20 Розвиток Партнерський матеріал 12 хв читання

Ми живемо у двох паралельних реальностях.

В одній із них Україна в 2019 році посіла 49-е місце зі 100 у публічному рейтингу володіння англійською від EF Education First. А серед країн Європи ми взагалі в п’ятірці найгірших. 

У другій реальності у переважній більшості вакансій серед вимог до кандидатів є знання англійської — як мінімум Intermediate, але частіше Upper-Intermediate. Впливає це й на зарплату.

За результатами трьох наших досліджень зарплат (HR-фахівців, дизайнерів і комунікаційників), фахівець, який регулярно використовує англійську в роботі, заробляє в середньому на 11 тисяч гривень більше.

Окей, якщо англійська так важлива, чому ми її не вчимо?

Якщо мотиви нарешті вивчити англійську у кожного різні — для роботи, подорожей або просто для себе, — причина, чому у нас досі не Advanced, часто одна й та сама: банальний брак часу.

Сучасні технології, по ідеї, мали допомогти нам розвиватися. Насправді ж ми часто витрачаємо вільний час на гортання стрічки соцмереж або бінджвотчінг серіалів. Хоча могли б за допомогою того ж смартфона або ноутбука розібратися, як вивчити англійську вдома. Сьогодні зробити це дуже просто завдяки EdTech: мобільним додаткам, онлайн-сервісам, відеоурокам — словом, технологіям, які роблять процес навчання простим, цікавим і надихаючим.

Ми поговорили з людьми, яким таки вдалося знайти час на навчання, а також з експертами з тайм-менеджменту та якості навчання. Розповідаємо, як вписати у свій графік різні формати вивчення англійської, якщо у добі досі 24 години, а у вас немає маховика часу.

Як знайти час на англійську, якщо його бракує на все 1


Як знайти час на англійську, обравши офлайн-курси

Як знайти час на англійську, якщо його бракує на все 2
Ростислав Самарцев,
СЕО футбольного медіа

Я вирішив, що потрібно підтягнути англійську, коли зрозумів, що багато з вивченого за роки навчання вже давно не зі мною. Навіть очевидні речі згадувалися не так легко, а розмовна англійська стала більше складатися із пауз і вигуків.

Мій щоденний графік максимально забитий зустрічами та гасінням раптових пожеж. Я завжди на зв’язку і працюю приблизно 50-60 годин на тиждень, тому не уявляв, куди впихнути уроки, плюс ще закласти час на дорогу і не забувати про домашні завдання. Незважаючи на те, що офлайн-заняття забирають більше часу (6 годин на тиждень тільки на фізичну присутність у групі), я все одно зупинився на такому форматі — вирішив, що на нього буде важче забити.


Що допомогло мені знайти час на англійську

1. Я завбачливо вибрав школу максимально близько до дому. Власне, це був чи не єдиний критерій відбору. Школа знаходилася в п’яти хвилинах від мене, і це вирішувало питання з додатковим часом на дорогу.

2. Я вибрав графік, за яким одне заняття з трьох проходило у вихідний. Це хоч трохи дозволяло розвантажити будні.

3. Я завжди точно знав, в які дні і о котрій годині у мене заняття, відзначав їх у календарі на кілька тижнів вперед і враховував при подальшому плануванні справ.

Головне — ставится до навчання так само, як і до будь-якої іншої справи у календарі. Якщо ти не можеш перенести зустріч з клієнтом, не можеш перенести і заняття.

4. Щоб витрачати на домашні завдання якомога менше часу, я робив їх відразу після занять, поки знання ще свіжі в голові. Якщо повернутися до домашки за кілька днів, час на її виконання може збільшитися вдвічі.

Я пройшов один рівень трохи більше, ніж за два місяці, але далі займатися не став. Щоб вільно володіти мовою, мені потрібно було б вчитися у такому режимі ще 4-5 місяців — стільки офлайну мені буде фізично важко поєднувати з роботою. Зараз замислився над тим, щоб спробувати формат індивідуальних занять з викладачем — думаю, швидкість навчання там вища, ніж у групі, де насамперед орієнтуються на того, хто відстає.


Як вивчити англійську вдома або у будь-якій точці світу за допомогою онлайн-занять

Як знайти час на англійську, якщо його бракує на все 3
Анна Мазур,
CEO Happy Monday

Англійська була моєю сильною стороною ще зі школи, де я займала призові місця на олімпіадах. Моя перша робота була безпосередньо пов’язана з англійською — 70% комунікації та переговорів проходили цією мовою. Тому, коли нещодавно на зустрічі з іноземними партнерами чоловіка я не могла швидко підібрати правильні слова і плуталася у формулюваннях, то злякалася і вирішила негайно виправляти ситуацію.

Спочатку думала розібратися, як вивчити англійську самостійно, але зрозуміла, що з викладачем справа піде швидше й системніше. Однак вписати заняття у графік, в якому немає вільного часу в принципі — стало тим іще викликом. Мені потрібна була гнучкість, можливість підлаштувати графік занять під себе, а також мінімальна кількість переміщень.

Перше, що спало на думку — піти на заняття у тій самій будівлі, де знаходиться наш офіс. Знайшла 2 варіанти, але в одному не підійшов графік, в іншому — рівень (заняття були тільки для Beginner та Intermediate). Тоді я почала шукати варіанти занять онлайн. Згадала, що бачила в соцмережах пости друзів з рекомендаціями школи EnglishDom, і вирішила спробувати.


Графік і вибір викладача

До карантину я займалася 2 рази на тиждень зранку. Я люблю приїжджати в офіс якомога раніше, поки місто не стоїть у ранкових заторах. Це заощаджує час і допомагає виділити годину для занять, перш ніж збереться команда. З настанням карантину графік занять я не змінювала, просто тепер займаюся з дому.

Мені відразу ж сподобався підхід — на першому занятті зі мною поспілкувався методист, щоб визначити цілі й рівень, а потім підібрав викладача, який відповідає запиту і може проводити заняття у зручний для мене час.

Якщо викладач не підійшов, його можна змінити, і це не вплине ані на графік занять, ані на прогрес, який чітко фіксується у кабінеті учня.


Переваги онлайн-формату

Займатися онлайн можна всюди, де є інтернет, і це справжній порятунок. Якось я не встигала доїхати до офісу вчасно через аварію на дорозі. Якби це було офлайн-заняття, я б його точно пропустила. А так я зупинилася в найближчому кафе і провела урок. Так само і з відрядженнями: їдеш в інше місто або країну, але скасовувати чи пропускати заняття не потрібно.

Під час заняття з викладачем використовується цифровий підручник, у якого є мобільна версія: тому пройти урок можна навіть з телефону, якщо у вас раптово немає під рукою ноутбука. Але я з тих людей, у кого ноут завжди з собою. Знаю, що у EnglishDom також є онлайн-тренування мови, мобільний додаток ED Words для вивчення лексики, розмовні клуби онлайн. Поки мені вистачає індивідуальних занять з викладачем, але, можливо, я встановлю собі ще й мобільний додаток.

Хочете зрозуміти, наскільки онлайн-формат навчання зручний для вас?

Запишіться на безкоштовне пробне заняття від EnglishDom. 

Запишіться на безкоштовне пробне заняття від EnglishDom. 

Спробувати

Як вивчити англійську самостійно

Як знайти час на англійську, якщо його бракує на все 4
Олена Полєтаєва, викладачка італійської мови і власниця онлайн-школи Italiano Lviv

Я вивчала англійську зі школи, але результативним цей досвід назвати не можна, хоча я додатково займалася зі вчителькою, а під час навчання за кордоном ходила і на групові заняття, і на індивідуальні з репетитором. То не складалися стосунки з викладачем, то бракувало розмовної практики.

Одного разу я вирішила зареєструватися на платформі каучсерфінгу і зрозуміла, що мені складно навіть заповнити поля для реєстрації англійською. А коли до мене приїхали дівчата-каучсерфери з Японії, порозумітися з ними виявилося дуже складно. Я замислилася над тим, як вивчити англійську самостійно, хоча у мене тоді майже не було вільного часу: я працювала перекладачем з італійської, викладала в різних мовних школах і давала індивідуальні уроки.


Мої способи, як швидко вивчити англійську в домашніх умовах

1. Щоденні тренування в програмі Duolingo. Це мене настільки захоплювало і надихало, що я завжди перевиконувала встановлений програмою план на день.

2. Перегляд серіалів англійською. Я почала з серіалу «Друзі». Дивилася серіал на спеціальному сайті для вивчення мови. Там під відео кожної серії окремо були виділені ключові слова й вирази. Я їх усі виписувала у зошит, ставила на паузу, щоб точно все почути, переглядала кожну серію по кілька разів. Спочатку перегляд 25-хвилинної серії займав годину, а десь після другого або третього сезону значно прискорився.

Коли я поїхала на сезонну роботу до Італії, то працювала взагалі без вихідних, але все одно вечорами знаходила час на перегляд серіалів англійською. Під час перегляду «Відчайдушних домогосподарок» я змогла повністю відмовитися від субтитрів.

Я досягла значних успіхів завдяки серіалам саме тому, що не просто дивилася, а й конспектувала, відпрацьовувала та повторювала нові слова і вирази.

Але для такого самостійного вивчення не у всіх вистачає самодисципліни. Якщо знайти «свого» викладача, який спрямує і додасть системності, навчання буде проходити набагато легше. Також, на мою думку, самостійно мову можна тільки покращити, а от вивчати з нуля однозначно краще з викладачем.


Як зробити вивчення англійської своєю звичкою?

Як знайти час на англійську, якщо його бракує на все 5
Anastaziya Spitsina, таймгід, бізнес-тренер, автор проєкту #гурманывремени, викладачка у бізнес-школі «КРОК» 

Пропоную подивитися на вивчення мови як на нову звичку, яка з часом стане для вас способом життя. Щоб її сформувати, необхідно пройти 5 кроків.

1. Сформулюйте мету, визначте бажаний результат і терміни. Між «Хочу вчити англійську» і «Буду вчити англійську 2 рази на тиждень протягом 2 років» — велика різниця. У першому випадку ви продовжите «хотіти», тоді як другий варіант містить у собі конкретний заклик до дії. Також продумайте, як саме ви зрозумієте, що досягли результату, і обов’язково вкажіть дедлайн, наприклад: «Виступити з доповіддю на конференції наступного року». Без чітких термінів ви потрапите у пастку — завжди знайдуться важливіші справи.

2. Знайдіть найоптимальніший спосіб вивчення. Уявімо, що ви склали план, як швидко вивчити англійську в домашніх умовах, але за деякий час дійшли висновку, що ефективніше буде займатися з викладачем. Не бійтеся змінювати плани — знайдіть найбільш комфортний для себе варіант.

3. Фіксуйте успіхи і винагороджуйте себе. Коли ми щодня фіксуємо свої досягнення, то бачимо конкретне підтвердження витрачених зусиль. Продумайте, як ви винагородите себе після проміжного успіху. Можливо, це буде нова книга, похід у ресторан, довгоочікувана покупка або поїздка.

4. Створіть кілька сценаріїв вивчення мови. Уявімо, що ваш план, як вивчити англійську самостійно — кожен день виділяти одну годину на вивчення мови. Вам може стати на заваді що завгодно, але продумавши це заздалегідь, ви не виб’єтеся з графіка. Наприклад, розбийте цей час на 20-хвилинки або на різні формати навчання. Їдете в машині — слухайте подкаст, є час для книг і вправ — чудово, а може, ви встигли поспілкуватися за обідом з колегами англійською і зарахуєте це собі у ту саму годину занять.

5. Щоб не втратити мотивацію, знайдіть однодумців. Домовтеся з колегами розмовляти англійською під час обідньої перерви, спілкуйтеся з друзями у чатах англійською, щоб практикувати письмову мову, або разом дивіться англомовні фільми.


Як технології роблять вивчення англійської простішим

Як знайти час на англійську, якщо його бракує на все 6
Тетяна Файзуліна, директор із якості навчання у EnglishDom

Для успішного вивчення англійської важливо органічно вписати його у свій вже сформований розпорядок, замість шукати час там, де його дійсно може не бути. Часто навіть оплата курсів наперед не мотивує студентів відвідувати фізичні заняття, які ледь вписуються у їхній насичений графік. У цьому випадку онлайн-уроки — відмінний спосіб, як вивчити англійську вдома або в будь-якому зручному місці. Можна не пропускати заняття навіть під час відпустки або відрядження. Усе, що потрібно для уроку — доступ до інтернету.

Коли за наш час та увагу воюють технологічні гіганти на кшталт Facebook або Netflix, у занять тільки один вихід — стати не менш захопливим процесом. Гейміфікація навчання не просто додає інтерес і мотивацію, а й допомагає зробити вивчення англійської частиною свого повсякденного життя без особливих зусиль.

Ми переконалися, що інтерактивна складова — коли можна в реальному часі дізнатися, чи правильно ти виконав завдання, і одразу ж зробити роботу над помилками — мотивує і надихає студентів будь-якого віку і рівня знань. Потрібно лише індивідуально підібрати формат і наповнення навчання.

Студентам EnglishDom доступні не тільки індивідуальні онлайн-уроки з викладачем, але й цифровий підручник, онлайн-тренажер, мобільні додатки, YouTube-канал і навіть розмовні клуби онлайн. Усі ці формати можна поєднувати між собою так, як вам комфортно, і у підсумку приділяти англійській більше часу протягом дня.

Наприклад, до або після роботи можна вивчати англійську з викладачем або брати участь в розмовному клубі, під час обідньої перерви — зайти в онлайн-тренажер, а дорогою на роботу — позайматися у мобільному додатку.

Завдяки системному підходу до навчання, різноманітності онлайн-продуктів, підтримці та мотивації з боку персонального куратора і викладача, 70% студентів EnglishDom досягають своїх кінцевих цілей у вивченні англійської. Для порівняння, на традиційних офлайн-курсах частка таких студентів становить близько 20%.


Отже, який формат навчання вибрати?


Як бачите, знайти час на англійську реально навіть у випадку дуже насиченого графіка. Наші рекомендації стосовно вибору формату:

  • якщо ви готові виділити на англійську мінімум 6 годин на тиждень протягом декількох місяців, вам підійдуть офлайн-курси;
  • якщо ви вже володієте мовою на базовому рівні і можете похвалитися прокачаними навичками самодисципліни, спробуйте вчити англійську самостійно;
  • якщо хочете максимально органічно вписати англійську у своє життя, зверніть увагу на онлайн-навчання за допомогою EdTech-технологій. Міксуйте онлайн-уроки з викладачем, заняття в додатках і тренажерах, відео- та аудіоформати — тільки так вивчення англійської буде ефективним.

Готові почати прямо зараз?

Запишіться на безкоштовне пробне заняття від EnglishDom, щоб оцінити формат індивідуальних онлайн-занять із викладачем. 

Запишіться на безкоштовне пробне заняття від EnglishDom, щоб оцінити формат індивідуальних онлайн-занять із викладачем. 

Записатись

Читайте також

Як підготуватись до співбесіди англійською та стати кандидатом №1 для компанії?

Як зробити навчання звичкою: 5 порад від Юрія Бугая

10 YouTube-каналів про кар’єру, продуктивність і англійську. І жодних котиків!

Шукаєте роботу?

У нас є багато вакансій зі знанням англійської і не тільки.

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: