Міністерство цифрової трансформації України спільно з AI HOUSE та інвестиційною групою Roosh дослідили ШІ-галузь в Україні. Розповідаємо про основні тенденції та перспективи розвитку інноваційної сфери штучного інтелекту в Україні.
У дослідженні зробили огляд основних елементів екосистеми ШІ в Україні — від інвестицій і ринку праці до освіти та державної політики. Зокрема, визначили кількість спеціалістів та компаній, які працюють з ШІ-технологіями в Україні, внесок українських науковців, перспективи та виклики, які стоять перед українською ШІ-спільнотою, та думки експертів щодо їх вирішення.
Ключові висновки дослідження
- За десять років кількість ШІ-спеціалістів зросла у п’ять разів і становить 5200 професіоналів станом на січень 2024 року. Молоді фахівці/чині до 30 років становлять 67% ринку ШІ.
- Найпоширенішими професіями у галузі ШІ є Data Scientists та ML Engineers, які разом становлять 63% від усіх спеціалістів в індустрії.
- Зараз Україна посідає друге місце за кількістю ШІ-компаній серед країн Центральної та Східної Європи. Протягом десяти років кількість ШІ-компаній виросла більш ніж удвічі — з 97 до 243 станом на кінець 2023 року.
- Заробітні плати спеціалістів у сферах AI/ML в Україні є одними з найвищих серед професій в галузі ІТ.
- Порівняно з іншими європейськими країнами, Україна має вищу концентрацію ШІ-стартапів у сферах маркетингу, геймінгу та програмного забезпечення для бізнесу. Це свідчить про накопичену експертизу українців у цих сферах.
Читайте також: Виграють ті, хто співпрацює з ШІ: професії та освіта майбутнього в креативній сфері
- В Україні активні 44 українських і світових венчурних фондів, які інвестують в ШІ-стартапи.
- Три найбільші українські ШІ-стартапи оцінюються в понад $14,5 млрд, а дві українські AI-компанії стали єдинорогами: Grammarly та People.ai.
- У 42 університетах України існують програми, які частково або повністю присвячені AI/ML — їх відповідно 174 та 106. Це майже в 12 разів більше, ніж десять років тому.
- Найбільшими центрами розвитку сфери ШІ в Україні є Київ — 177 офісів компаній та Львів — 43 офіси. Також серед усіх міст виділяються Харків, Одеса, Дніпро з середнім показником у 21 компанію.
- Ключовими викликами ШІ-сфери в Україні на думку спеціалістів є взаємодія з іншими галузями, конкуренція та етичні виклики для компаній, трансформація талантів й освіти, фінансові обмеження та втрата талантів через повномасштабне вторгнення росії в Україну.
Ознайомитися з деталями дослідження можна за посиланням.
Дослідження базується на даних зі світових та українських рейтингів та коментарях від експертів галузі. Усього опитано 350 українських спеціалістів/ок, що працюють у сфері AI/ML, а також 42 представники освіти, топменеджери IT-компаній, акселераторів, фондів та спільнот.
Шукаєте роботу?
Тоді вказуйте свої кар’єрні вподобання, і наш розумний алгоритм підбере для вас найкращі варіанти.
Вакансії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Знижуємо робочий стрес: чому ваші термінові завдання насправді не горять
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів