Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT * FROM wp_posts WHERE ID = 1 LIMIT 1

Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT ID,post_title,p.post_date,CAST(meta_value AS INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON p.ID=t.`object_id` LEFT JOIN `wp_postmeta` as pm ON p.ID=pm.`post_id` WHERE t.`term_taxonomy_id` = '455' AND pm.`meta_key`='views' AND p.post_date>'2023-11-17' AND p.ID!=1019788 AND p.post_type='post' and p.post_status='publish' AND p.ID!=627712 AND p.ID!=627721 ORDER BY post_modified DESC LIMIT 3

10 ознак, що вам пора міняти роботу, посаду чи професію
Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Час кар’єрних змін: 10 ознак, що вам пора міняти посаду, роботу чи професію

29.01.24 Кар'єра 5 хв читання

Дискомфорт на роботі й бажання щось змінити можуть свідчити про ряд проблем. Як розібратися, коли варто звільнятися, а коли — просити про нову посаду чи просто відпочити? Допоможе зрозуміти Юлія Ляховенко, кар’єрна коучиня й консультантка.

Юлія Ляховенко, кар’єрна коучиня й консультантка
Юлія Ляховенко

Запит на зміни в кар’єрі — чи не найрозповсюдженіший, з яким до мене звертаються клієнти. Цей тренд почав набирати обертів ще в часи ковіду, коли ми, оговтавшись від першого шоку, задумались, що робити з тим впливом, який пандемія матиме на наші кар’єри. 

У ситуації повномасштабної війни запит на зміни лише посилюється. Під впливом зовнішніх обставин чи внутрішніх стимулів ми намагаємось зрозуміти, що означає цей поклик до змін. Для когось він означає зміну роботи, для когось — зміну професійної ролі чи навіть професії. Розберімося, як професійні зміни можуть стукатись до нас, і як нам на це реагувати.


10 ознак, що сигналізують про потребу змін 

1. Ви відчуваєте симптоми вигорання

Почнемо з симптомів втоми, виснаження і їхньої крайньої точки — вигорання. Якщо ви знаходите в себе ці ознаки, найперше потрібно подумати про відновлення, тобто про якісний відпочинок на фізичному, емоційному й ментальному рівнях.

Не можна приймати будь-які рішення щодо своєї кар’єри у стані крайньої втоми — вони просто не відображатимуть реальної ситуації та ваших реальних потреб. Отже, перш ніж вирішувати, про що свідчить ця втома, потрібно якісно відновитись. А вже потім розбиратися, що, власне, до неї призвело: втрата сенсу діяльності, неможливість працювати з токсичним керівником, перенавантаження тощо. І працювати над розв’язанням справжньої причини проблеми.  


2. Вам не подобаються умови праці

Некомфортний офіс, його незручне розташування, неможливість працювати лише офлайн або лише онлайн (кому що важливо) — якщо вас не задовольняють лише, скажімо так, зовнішні обставини, а загалом робота (функціонал, сфера, ваш перформанс) подобається, це свідчить про можливу потребу змінити компанію, але не діяльність. 

Отже, все, що вам потрібно зробити, — це пошукати варіанти, що влаштовують вас за важливими параметрами. Коли ви їх знайдете, можете планувати перехід на нову роботу.


3. Вам не подобаються цінності компанії

Моя викладачка в бізнес-школі говорила: «Люди працюють у компанії, поки їхні цінності збігаються з цінностями організації». Ви могли прийти в компанію та почуватися на своєму місці, але пройшов час, і це відчуття змінилося. Вам може не подобатися новий курс компанії, цінності нового керівника, його агресивний стиль керування тощо. 

Компанії змінюються відповідно до етапу свого розвитку, і це нормально, якщо на якомусь етапі ви зрозумієте, що наразі ваші дороги розійшлись. У такому разі є два шляхи: або чекати, поки компанія пройде певні трансформації та, можливо, знову стане на шлях, який ціннісно збігається з вашим, або шукати іншу організацію, з якою ви матимете спільні цінності тут і зараз. 


4. Ви не бачите сенсу в тому, що робите 

Робота з сенсами водночас і найскладніша, і найцікавіша, адже це робота з собою і про себе. Насамперед потрібно зрозуміти, що є для вас сенсами в кар’єрі, що вам хотілося б змінювати завдяки своїй роботі. Далі — чому ви не бачите їх зараз у своїй діяльності. Чи точно там, де ви працюєте, ви не можете їх реалізувати? Як ви пробували? Чи говорили на цю тему зі своїм безпосереднім керівником, HR-спеціалістом, колегами, зовнішнім ментором? 

Запит на пошук сенсів у кар’єрі — це запит не просто на пошук роботи, а на пошук, можливо, іншого формату діяльності чи нової сфери, в якій реалізувати ваші сенси буде можливо. Наприклад, маркетолог працював у комерційних організаціях, а після втрати сенсу діяльності вирішив змінити сферу й пішов працювати в неурядову організацію. В результаті кардинально змінилося його відношення до професії, себе, свого внеску, бо повернулось розуміння, навіщо він працює (сенс).


5. Ви відчуваєте, що переросли свою посаду чи професійну роль

Вам нудно на роботі, ви відчуваєте, що можете більше. Цей запит може потребувати збільшення чи зміни функціонала на поточній ролі або переходу до більш масштабної ролі, наприклад керівника чи власника бізнесу. 

Якщо ви готові перейти на наступний рівень, насамперед перевірте, чи вичерпані всі можливості для розвитку в поточній компанії. Якщо тут перехід на новий рівень наразі неможливий, слід готувати план переходу туди, де ці можливості є. Подумайте, чого потрібно довчитися, де знайти менторів, які допоможуть перейти на новий рівень, як представити себе роботодавцям у новій ролі тощо. 


6. Вас заїла робоча рутина

Ви усвідомлюєте, що вам не хочеться йти торованою кимось дорогою і робити так, як раніше. Натомість хочеться свободи, креативу, втілювати своє творче бачення. Якщо ви зараз переживаєте подібні відчуття — ви на порозі трансформації власної професійної ідентичності.  

Це про пошуки власного стилю й формату роботи: власний бізнес, самозайнятість, викладання, консультування, публічні виступи тощо. Можливо, ці пошуки приведуть вас до слеш-кар’єри, яка поєднає декілька ваших професійних ідентичностей, що не можуть бути реалізовані в межах однієї професії. Це період великого пошуку. Тут не йдеться про зміну чогось одного — компанії, посади чи ролі. Тут кожен має знайти свій власний спосіб професійної реалізації.  


7. Ви знаходитесь на плато розвитку

Усі нібито кудись біжать, чогось досягають, а у вас нічого не відбувається. По-перше, певний час перебувати на плато — нормально. Кар’єрне зростання не може відбуватися постійно. 

По-друге, потрібно проаналізувати, чого ви хочете й чи справді вам погано в цьому статусі кво. Якщо так, то чого саме ви б хотіли? Сформулюйте свої професійні цілі на найближчий час, щоб розуміти, куди саме і як вам рухатися з цього плато. Що саме змінювати — зовнішню картинку (компанію, середовище) чи йдеться про глибші зміни: перехід на інший рівень кар’єри, зміна професійної ролі тощо. Під кожну ціль сформується план дій, який дозволить вам рухатись у бажаному напрямі. Якщо потрібно, зверніться за допомогою до консультанта чи ментора.  


8. Ви не бачите користі від своєї діяльності

Ця ознака трохи перегукується з втратою сенсів, але тут йдеться насамперед про втрату соціального впливу, про неможливість (принаймні так може здаватись) щось змінювати в житті інших людей. Не для всіх це важливо. Але якщо вже важливо, а ви не реалізуєте цю свою цінність, то потрібно шукати, де і як ви можете це зробити. 

Для цього зовсім необов’язково змінювати професію — можна знайти нові формати роботи, нові підходи, нові інструменти чи сфери. Наприклад, цю потребу можна закрити за допомогою волонтерства в будь-якій формі — інтелектуального (коли ви допомагаєте іншим своїми знаннями й експертизою), фізичного тощо. У такий спосіб ви можете не змінювати основну діяльність, а натомість інтегрувати у своє життя волонтерство та реалізовувати важливі для вас цінності й сенси. 

Читайте також: Як стати волонтером: гайд для охочих допомагати ЗСУ, дітям і хвостикам


9. Ви не відчуваєте задоволення від того, що робите

Насамперед дозвольте розвіяти міф про те, улюблена робота приносить задоволення 24/7. Це не так. Ба більше — у діяльності, що є вашою пристрастю, можна вигоріти в рази швидше, якщо не дотримуватись «правил безпеки». 

Тож тут потрібно розібратися, про яке задоволення йдеться. Немає задоволення, бо вам не підходить культура компанії, ви працюєте не зі своїми людьми та змушені досягати цілей, яких не розумієте? Чи вам сумно, бо ви потребуєте переходу на інший рівень, про що йшлося вище? Або ж вас наздогнав загалом неправильний вибір професії, зроблений багато років тому? Я веду до того, що потрібно досліджувати природу свого невдоволення і підбирати рішення відповідно до знайденої причини.


10. Ви працюєте в токсичному середовищі

Це єдина ознака необхідності змін, яка потребує швидких дій, а саме — зміни роботи без зволікань. Якщо ви працюєте в токсичному середовищі — у колективі, який займається булінгом, чи якщо ваш керівник вас знецінює та ображає на загал тощо, ви не маєте цього терпіти за жодних обставин. Тож це пряма вказівка на зміну роботи.

Читайте також: Що таке босинг і як діяти, коли не складаються відносини з керівництвом

В інших випадках необхідно чітко визначити тип змін, перш ніж розробити план дій і почати втілювати його в життя. Але не забувайте, що одна й та сама ознака може потребувати різних змін і відповідно різних планів дій. Наприклад, втрата сенсів для когось означатиме зміну професії, а для когось — просто зміну формату роботи, тобто перехід, наприклад, від корпоративної кар’єри до роботи на себе. Коли ви зрозумієте, що саме для вас означає поклик до змін, він перестане бути суцільною територією невизначеності, що лякає. Ви окреслите для себе вектор руху, і хаос нерозуміння потроху відступить.

Готові надсилати своє резюме?

Обирайте одну з крутих вакансій у нас на сайті — і вперед 👉

Вакансії

Читайте також

Як зрозуміти, що вам потрібні зміни? Колонка Уляни Кулікової

8 думок, які заважають вам знайти улюблену роботу й бути щасливими

Що писати в резюме, якщо ви змінюєте кар’єру?

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: