Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

10 причин вести щоденник успіхів

28.10.19 Розвиток 6 хв читання

Засновниця спільноти натхнення «Пошуршимо?» Тетяна Пилипчук ділиться власним досвідом занотовування своїх перемог та пояснює, як це допомагає мотивувати себе та досягати більшого.

Сучасний темп життя навчає нас ставити амбітні цілі: створювати нові продукти, досягати щороку більшого, змінювати світ. Ми дивимося на все глобально, далеко і масштабно. З одного боку, це прекрасно: відкриваються нові можливості та горизонти, знаходяться однодумці, росте бажання рухатися вперед і взагалі здається, що ми на гребені хвилі. Проте амбітні цілі потребують часу на реалізацію.

Постійно вдивляючись у горизонт нових можливостей, ми ризикуємо не помітити або знецінити те, що відбувається зараз.

Так сталося зі мною. Вже майже 5 років я створюю проєкт про планування і натхнення «Пошуршимо?» і точно знаю, що таке велика мета, швидкоплинне натхнення, демотивація, зневіра, знецінені результати, виснаження, вигорання… Я пройшла крізь усе це й хочу поділитися з вами цікавою практикою, що допомагає мені усвідомлено здійснювати свої мрії і кайфувати від процесу. 

Практика «Щоденник успіху» — це щоденне занотовування своїх перемог. На словах досить просто, зате на ділі дуже потужно. Це можуть бути кілька рядків про ваші результати наприкінці дня або кілька сторінок вранці. Ви можете зараз подумати: «Хм, а в чому суть?». На основі власного досвіду я виділила 10 причин, чому варто почати вести щоденник успіху. 


1. Аби помічати силу кожного дня


Ми прагнемо великих перемог, але забуваємо, що всі великі досягнення складаються з маленьких щоденних кроків. Уявімо, що ваша велика мета — це гора. Щоб її підкорити, потрібно зібрати спорядження, однодумців, виділити час на похід, докласти зусиль. Це велика робота, до якої ми часто не готові. У підсумку час, який могли б витратити на підготовку і сходження, ми витрачаємо на рожеві мрії про вершину та прекрасну панораму звідти. 

Я впевнена, що у вас є стос цілей, відкладених у «довгий ящик», які чекають на своє здійснення. Роками. Поставлена мета настільки велика й гарна, що дуже важко подолати прірву між уявним майбутнім і реаліями сьогодення. Тому ми так і стоїмо біля підніжжя гори — мріємо її підкорити, але не робимо ні кроку.  

Успіх — це спосіб мислення, а щоденник успіху — це інструмент його формування. Ви записуєте туди свої перемоги дня: що вийшло зробити та які перешкоди подолати. Цей елементарний самоаналіз додасть вам впевненості у своїх відчуттях та розвантажить голову.  Наприклад, за місяць ви можете звернути увагу, що ваші перемоги ніяк не стосуються мети, і переосмислити свій шлях та подальші дії. 


2. Аби структурувати мислення


Щоденник успіху — така сама техніка усвідомленості (mindfulness), як і ранкові сторінки чи журнал вдячності. Всі ці інструменти працюють, бо під час письма ми повільніше прокручуємо свої думки в голові. Фактично, формулюючи їх «на папері», ми надаємо їм структуру. Це потужний інструмент внутрішнього діалогу, що допомагає навести лад у думках, зменшити рівень тривожності, навчитися усвідомлено робити вибір та приймати рішення. 


3. Аби зрозуміти, що для вас успіх

Кожна людина протягом життя складає свою особисту формулу успіху, і шлях до нього також є для кожного унікальним. Для когось успіх — це подорожі і робота фрилансером на березі океану. Для когось — створювати ціннісний продукт, байдуже де. Комусь важливо оточити себе коханими людьми, і мірилом успіху для них є внутрішня гармонія.

Усі ми різні, і якщо ви бачите чийсь успіх в інстаграмі, це зовсім не означає, що вам підходить саме цей сценарій.

Щоденник успіху дозволить вам самостійно створювати свою історію! Визначити свої цінності, зрозуміти, що для вас дійсно має значення і в чому ви хочете розвиватися. А це найважливіший крок в реалізації себе як особистісно, так і професійно. 


4. Аби вчитися на своїх перемогах


Саме так — не на помилках, а на перемогах 🙂 Пишучи про свої перемоги і те, як ви їх досягли, ви вимальовуєте свою формулу досягнень, розумієте, на що потрібно більше часу наступного разу, що спрацювало найефективніше, а що взагалі не принесло жодного результату. 

І найцікавіше, що це допомагає і в бізнесі, і в розвитку проєктів, досягненні будь-якої цілі та особистісному зростанні. Коли ви аналізуєте, ви усвідомлено рухаєтеся вперед, а усвідомленість у своїх цілях і діях — це запорука гармонійного та щасливого їх досягнення. 


5. Аби самим створювати своє натхнення


Натхнення рухається по синусоїді: раптово з’являється і так само швидко зникає 🙂 Дуже влучно про це сказав Джек Лондон: «Натхнення не потрібно чекати, за ним потрібно бігати з палицею». 

І якось зранку, коли вам нічогісінько не хочеться робити, коли все здається безнадійним і не вартим жодних зусиль, перечитати свої успіхи у щоденнику під ковдрою — це чудовий спосіб вилізти з-під неї та почати рухатися назустріч своїм цілям. Ми можемо керувати і своїм натхненням, і настроєм, і мотивацією. Усе у нашій голові та ще у щоденнику 🙂


6. Аби вірити в себе та мотивувати 


У кожної людини (навіть найвмотивованішої) бувають моменти абсолютної демотивації і зневіри у своїх силах. Бо на шляху до мети бувають темні періоди — коли нічого не виходить, коли страшно і не знаєш, що робити далі.

Надзвичайно важливо мати план на такий випадок: наприклад, заручитися підтримкою близької людини або ж знайти інший спосіб відновити цінність себе та виконаної роботи. І ваш щоденник успіху, який можна перечитати в будь-який момент, — це антидот знеціненню та зневірі, що працює в 100% випадків. Тому що навіть найменша перемога має значення!


7. Аби дотримуватися щоденного ритуалу

Уявіть, як завтра ви прокинетесь на 15 хвилин раніше, заварите улюблений чай або каву, сядете за стіл та відкриєте свій щоденник успіху. Він може бути водночас і вашим блокнотом для планування чи мріяння. Цей блокнот у вас уже асоціюється з часом для себе, глибинним аналізом, думками про своє життя, мріями та цілями. Така пауза може змінити ваш день, створити вам настрій та додати впевненості у своїх силах.

А якщо у вас немає 10 хвилин на відновлення своєї гармонії, то, можливо, щось не так зі швидкістю і беззупинністю вашого життя? 


8. Аби рефлексувати


Як часто ми, мов ті білки за горіхами, скачемо від однієї цілі до іншої? Ми не те що не святкуємо перемоги, ми їх моментально знецінюємо після досягнення, адже попереду на нас чекають нові! Знайомо?

Зупинитися та проаналізувати, подумати, подякувати, порадіти — саме для цього потрібен щоденник успіху. Зупинка та рефлексія — це те, що змінило моє життя та допомогло кайфувати кожного дня, навіть від того, що не дуже виходить. 

Бо насправді важливий лише прогрес, а прогрес без помилок — це ілюзія. 


9. Аби розуміти свої цілі


Уявімо, що ви ведете щоденник своїх перемог вже місяць чи пів року. Ви знаєте свою ціль і впевнено крокуєте до неї. Але, перечитавши свої записи, раптом розумієте, що жоден із результатів на шляху до вашої мети не приносить вам щирої радості. Ви ніби знаєте, що це правильно, але вже не настільки впевнені, що це правильно саме для вас. 

Зрозуміти, що ціль, яку ви поставили собі кілька років тому чи в дитинстві, можливо, вже не є актуальною для вас, — по-справжньому безцінно.

Ми змінюємося, новий досвід творить нас ізсередини, і зміщення фокусу або навіть і відмова від якоїсь із цілей — це не лінь і не страх, а свідомий вибір, що зекономить вам купу часу. Погодьтеся: іноді набагато краще зупинитися на пів дорозі, зрозумівши, що цей шлях не ваш, ніж досягти мети, але бути при цьому абсолютно нещасним.


10. Аби святкувати свої найменші перемоги


Моє улюблене! Святкування перемог — це те, чого нас не вчили в школі й до чого особисто я дійшла вже в процесі самопізнання і навчання. Вміти винагороджувати себе навіть за найменший прогрес — це потужний інструмент мотивації і натхнення, які, повірте, накриють вас хвилею.

І мова не про шоколадки чи келих вина, хоча іноді й вони мають місце бути 🙂 Мова про любов до себе за найменші результати, а не покарання себе за найменші помилки. Відчуваєте різницю?

Гаряча ванна, прогулянка парком, перерва в роботі, переможний плейлист, день для себе, масаж, сніданок в улюбленому місці — це лише початок списку ваших винагород, продовжіть його самі. 

“Progress, not perfection” — це те, чого вчить нас ведення щоденника успіху. Адже все, що було, — вже минуло. Все, що в майбутньому, — ще не настало. Єдине справжнє — це те, що тут і зараз. Не забувайте про це, святкуючи свої найменші перемоги 🙂

Читайте також

Встигати не все, а найважливіше: 5 порад для кращого фокусування

7 книг для саморозвитку від Тані Пилипчук із «Пошуршимо?»

7 лайфхаків ефективного планування та роздруківка для планів на тиждень

Додайте до переліку перемог нову роботу!

У нас на сайті саме багато вакансій для фахівців різних професій 👉

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: