Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT * FROM wp_posts WHERE ID = 1 LIMIT 1

Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT ID,post_title,p.post_date,CAST(meta_value AS INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON p.ID=t.`object_id` LEFT JOIN `wp_postmeta` as pm ON p.ID=pm.`post_id` WHERE t.`term_taxonomy_id` = '452' AND pm.`meta_key`='views' AND p.post_date>'2023-11-17' AND p.ID!=613552 AND p.post_type='post' and p.post_status='publish' AND p.ID!=627712 AND p.ID!=627721 ORDER BY post_modified DESC LIMIT 3

Як працювати разом з коханою людиною і не побити горщики
Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як працювати разом і не побити горщики: 3 історії про бізнес та кохання

14.02.22 Історії 9 хв читання

Закохані часом задумуються над тим, щоб запустити якийсь спільний проєкт. Хтось — аби більше часу проводити разом, хтось — аби збільшити спільний дохід. Особливо це стосується пар, де у партнерів збігаються інтереси, різні сильні сторони та однакові цінності. Але чи не зруйнує це стосунки? Ми розпитали три пари, які розвивають спільні проєкти, про те, як їм працюється разом та чи варто взагалі «ставати на цю стежку».


Надія Рогозіна та Андрій Браницький 


спільно розвивають власний застосунок для медитацій Svitlo 

Надія Рогозіна та Андрій Браницький про те, як працювати разом з коханою людиною
Надія та Андрій


Надія та Андрій разом як пара вже 3,5 роки, з них 2,5 працюють над додатком Svitlo. Крім цього, обидвоє мають власну професійну діяльність — у Надії це приватна практика як психологині та коуча, а Андрій займає управлінську технічну посаду в ІТ-компанії. 

Ідея створити спільний проєкт виникла у Надії, яка у своїй роботі часто використовувала медитації. В якийсь момент дівчина зрозуміла, що користується англомовними додатками для медитацій, бо україномовних просто немає. Так з’явилась думка, що не варто чекати, поки з’явиться такий застосунок, а розробити його самостійно. З ідеєю Надя прийшла до Андрія, який якраз шукав проєкт для душі, аби не втрачати навички програмування. Сіли, все обговорили, прописали план реалізації й перейшли до створення додатку. 

Аби працювати разом було комфортно, пара розділила всі задачі на ті, які виконує лише Надія, ті, які виконує лише Андрій, та проєктні, якими вони займаються спільно. Так в зоні відповідальності Наді все, що пов’язано зі створенням контенту (для медитацій і каналів комунікації). Андрій виконує технічні задачі, зокрема ті, що пов’язані з розробкою додатку, та загалом управляє процесами, зважаючи на великий досвід координування ІТ-проєктів. 

Далі надаємо слово самим героям, які розкажуть про плюси, мінуси та правила спільної роботи.


Чому працювати над спільним проєктом — хороша ідея

Надія: Ми зустрілись, коли нам було за 30. У кожного був якийсь свій бекграунд, і разом з тим вміння проявляти повагу до особистого простору та індивідуальності іншої людини, відстежувати свої, чужі реакції на події. Завдяки цьому наші стосунки загалом здорові та адекватні, що поширюється і на спільну роботу. 

Якось я читала дослідження, що найкраще шукати кохану людину на роботі, бо одразу бачиш, як вона себе поводить в різних ситуаціях. Можна наочно оцінити тип її особистості, підходить вона тобі чи ні. 

Оскільки ми познайомились не на роботі, спільна реалізація Svitlo дає можливість одне одного подосліджувати — глянути, як хто на що реагує, які підходи працюють, а які — ні. Дуже корисний матеріал, щоб з нього будувати не тільки професійні відносини, але й романтичні стосунки. 

Також робота над одним проєктом дозволяє обом розвиватися й відстежувати прогрес. У нас завжди є теми для обговорення — чи пошук рішень, чи просто генерація ідей. А ще це можливість навчитись нового не за своїм основним профілем, поділитись досвідом з партнером. Таке якісне проведення часу дуже зближує. 

Надія Рогозіна та Андрій Браницький про те, як працювати разом з коханою людиною
Надія та Андрій


Про труднощі в спільній роботі над проєктом

Надія: Часто проблеми в спільній роботі з’являються не тому, що є якісь проблеми в стосунках. А через якусь недоопрацьованість одного з партнерів чи навіть обох. Наприклад, пара не може створювати спільний проєкт, бо включається конкуренція і бажання керувати одне одним. І тут, очевидно, проблема не в проєкті, а в тому, чому у людей це включається. В такому випадку варто попрацювати з психотерапевтом, а тоді можна повертатись до ідеї спільного проєкту.

Візьму для прикладу нас. Як таких якихось кризових моментів ми не проживали, бо дуже ефективно спілкуємось. Але був момент, коли бачили дещо різні вектори розвитку проєкту. Тоді просто сіли, обговорили все з чіткими аргументами, проаналізували, яка ідея краща, і вирішили, що будемо робити. Іноді трапляється, що ми не можемо знайти спільного рішення. Тоді залучаємо стороннього експерта у форматі консультації, він ділиться третьою, незалежною думкою, і вже після знову все між собою обговорюємо і вирішуємо. 


Що допомагає ефективно та комфортно працювати разом 

Надія: Для себе ми сформували кілька принципів, які дозволяють ефективно працювати без конфліктів, образ та недомовленостей. Ось деякі з них:

  1. Все проговорювати. Особливо в неприємних ситуаціях, коли починаються якісь додумування та накручування себе. Ми говоримо не одразу, а трохи згодом, щоб у кожного був час заспокоїтися, прожити емоції, критично оцінити ситуацію. Мені на це достатньо години, Андрію треба близько чотирьох. В процесі розмови важливо зрозуміти, хто як сприйняв ситуацію, які емоції, почуття виникли в процесі і як тепер все виправити. 
  2. Поважати «іншість» одне одного. У наших стосунках немає критики. Є вміння слухати, ділитись досвідом та разом шукати ефективні рішення. А ще ми з часом просто прийняли деякі свої особливості. Наприклад, те, що ми ефективні в різні періоди доби — я зранку та вдень, Андрій — після 10 вечора. Бувало, що на початку спільної роботи Андрій приходив до мене з проханням щось зробити по проєкту пізно ввечері, а я вже зовсім не в стані. Спочатку ми намагались з цим щось зробити, а потім вирішили, що більше не будемо вимагати одне від одного працювати в некомфортний для себе час.
  3. Давати одне одному чесний фідбек. Наприклад, коли мені щось не подобається, я одразу про це пишу Андрію якось так: «Мені оце не подобається. Давай спробуємо зробити інакше». Він робить так само, і це чудово працює. 
  4. Хвалити одне одного. Якщо ви не отримуєте від свого партнера добрих слів на кшталт «як в тебе круто вийшло», «ти молодець» тощо, то з часом буде дуже важко рухатись. Позитивний фідбек допомагає не опустити руки й відчути, що вашу  роботу цінує людина, з якою ви працюєте, і від того хочеться працювати ще більше. 
  5. Не втручатися в зони відповідальності одне одного. Я Андрію абсолютно довіряю в тому, що він робить, і мені навіть на думку не спадає сказати: «Ти щось не так робиш». І він діє так само. Звісно, іноді якісь ідеї не за своїм профілем  озвучуємо, але це формат пропозиції, а не критики.
  6. Давати одне одному можливість відпочити так, як кожен забажає. Тут важливо не знецінювати захоплення свого партнера, навіть якщо вони вам не подобаються, бо кожен відновлює ресурс по-різному. Наприклад, Андрій грає в комп’ютерні ігри, а я дивлюся серіали. І те, і те можна назвати даремним витрачанням часу, але ці речі дозволяють нам перезавантажитись.
  7. Ніколи не засинати посвареними. Якщо ми десь розізлились одне на одного, то намагаємось до сну це обговорити, знайти рішення і неприємну ситуацію залишити в цьому дні.
Надія Рогозіна та Андрій Браницький про те, як працювати разом з коханою людиною
Надія та Андрій


Андрій: Щоб проєкт об’єднав людей, він має бути побудований на спільних цінностях. До прикладу, ми запускали Svitlo не для того, щоб «нарубати бабла». Для нас була важливою, перш за все, ідейна складова проєкту, і ми одразу домовилися, що в ньому не буде ніякої езотерики, «танців з бубнами», які люди охоче купують, а лише наукове обґрунтування всього, що ми транслюємо. А ще наш застосунок ніколи не матиме російськомовної версії. 

Коли пару об’єднує спільне бачення проєкту, така робота в кайф, вона зближує, відкриває нові глибини та горизонти вашого партнера. А ще ця діяльність не сприймається як власне робота, це швидше якісне проведення часу разом.

Також важлива річ — перестати себе заганяти. Робота в ІТ показала мені, що всі не встигають. Це нормально. У нас є загальні та проміжні цілі, ми намагаємось їх вчасно досягати, але якщо відчуваємо, що от сьогодні важливо відпочити й, умовно кажучи, повтикати в стелю, то дозволяємо собі таке. Інакше вигорить або хтось один, або двоє, і більше нічого з того не буде. 


Макс та Олена Вишинські 


спільно розвивають концертне агентство «STAND UP PRO» 

Максим та Олена Вишинські про те, як працювати разом з коханою людиною
Макс та Олена


Макс та Олена разом як пара вже 5 років, з них два одружені і два з половиною розвивають власне концертне агентство. В ньому Макс виступає креативним продюсером та головним артистом-стендап-коміком, а Олена — генеральною продюсеркою, яка керує операційними процесами. 

До створення «STAND UP PRO» Макс займався організацією стендап-концертів в локації «Red Sox», а Олена працювала шоуранером і ведучою програми «Sex Stand Up». Коли почали зустрічатися, то вирішили, що немає сенсу розпилювати таланти, якщо їх можна поєднати в спільному проєкті. І вже весною 2018-го організували перший стендап-концерт у Будинку Актора в Києві на 200 глядачів. В залі був sold out, а пара зрозуміла, що ідею варто розвивати. Так вирішили створити агентство «STAND UP PRO», яке спеціалізується на концертах стендап-формату.


Чому подобається працювати разом

Макс: Працювати з коханою людиною набагато комфортніше, аніж з незнайомими людьми. Тут більше довіри, відповідальності, позитивних емоцій, взаєморозуміння, простіше прийти до консенсусу. А розвивати спільний бізнес ще приємніше, коли розумієш, що зароблені гроші йдуть у сім’ю 🙂

Ми двоє дуже активні, нам разом нудно не буває. Завжди кипить робота — тури, домовленості, зустрічі, концерти. Як на мене, це краще, ніж бути парою, яку об’єднують лише побутові питання. 

Як працювати разом і не побити горщики: 3 історії про бізнес та кохання 1
Макс та Олена

Олена: Передовсім ми сім’я і цікаві одне одному як особистості, а вже після — колеги. Аби про це не забувати, ходимо на побачення в цікаві місця, відпочиваємо, подорожуємо. 

Також ми не знаходимось 24/7 разом й маємо активне професійне та соціальне життя поза стосунками. Наприклад, окрім розвитку «STAND UP PRO», кожен з нас залучений ще й в інші проєкти — Макс як артист, а я як організатор та продюсер. Також Макс активно займається благодійністю, яка пов’язана з допомогою тваринам, а я розвиваю формат «шоу-лекцій» та планую запускати окреме шоу на ютуб як інтерв’юер.

Як працювати разом і не побити горщики: 3 історії про бізнес та кохання 2
Макс та Олена


Які труднощі виникали в роботі та як їх вирішували

Олена: На початку спільної діяльності через брак досвіду ми не розуміли, як правильно розподіляти бюджет. Коли надходили кошти з продажу квитків на концерти, ми вагалися, яку частину цих грошей віднести до сімейного бюджету, а яку виділити на розвиток проєкту. Через це у фінансах був безлад. Розв’язали проблему дуже просто — почали платити собі зарплати 🙂

Макс: Нещодавно ми зрозуміли, що часто розмовляємо про роботу, обговорюючи одне й те ж по колу й упускаючи інші важливі теми. Наприклад, замість того, щоб вирішувати, куди їхати на відпочинок чи яку автівку купувати, ми могли годинами говорити про стендап, колег, конкурентів. Обговорили цей момент і зрозуміли, що це не добре для наших стосунків. Зараз робимо так: якщо хтось випадково починає говорити про щось робоче у позаробочий час, інший спокійно його зупиняє і переводить тему.  

Також раніше було важко розмежовувати особисте і професійне. Наприклад, в процесі суперечки про ціну квитка ми могли перейти на особисте — на кшталт «ти ніколи мене не слухаєш». Або іноді траплялися особисті сварки, які впливали на робочий настрій. А глядачу немає діла до проблем коміка з дружиною, він прийшов відпочити. 

Проте таких ситуацій — одиниці. За два роки ми ні разу серйозно не посварились — ні через стендап-діяльність, ні через сімейні справи. Маємо багато планів як особистих, так і по роботі, зокрема, незабаром плануємо вийти за рамки стендапу та організовувати концерти різних форматів. А тому розуміємо, що конфлікти не варті того, аби ми на них витрачали час та енергію. 


Ольга Білинська та Юрій Васильєв


спільно розвивають тревел-блог Need For Travel

Ольга Білинська та Юрій Васильєв про те, як працювати разом з коханою людиною
Ольга та Юрій


Ольга та Юрій разом з 2013 року. Познайомилися у велоподорожі Туреччиною і почали зустрічатися. Ольга давно мріяла зайнятися організацією поїздок, проте не наважувалась самостійно почати бізнес. Але стосунки все змінили. Спочатку пара влаштовувала походи для себе та кола друзів, а десь через пів року (наприкінці 2013-го) Юрій звільнився з основної роботи, створив сайт проєкту, і з весни 2014-го закохані почали організовувати велоподорожі та походи під брендом Need For Travel. Зараз проєкт дещо змінив свій напрям — тепер це тревел-блог, мета якого — показати людям, що мандрувати світом самостійно може кожен.

У Need For Travel Ольга відповідає за планування, контент, просування та спілкування з аудиторією, а Юра — за роботу сайту, створення візуального контенту, відеомонтаж, обробку фото та усі технічні нюанси.

Про труднощі та переваги спільної роботи нам розповіла Ольга. 


Чому працювати разом — гарна ідея

Як на мене, мати спільну справу з близькою людиною — це можливість пізнати її краще та перевірити ваші характери на сумісність, а стосунки — на міцність. У нашому випадку це на 100% так, бо оскільки проєкт пов’язаний з подорожами, трапляється багато несподіваного, що дозволяє вивчати одне одного за різних обставин.

Ольга Білинська та Юрій Васильєв про те, як працювати разом з коханою людиною
Ольга та Юрій


Що в спільній роботі дається важко

На початку роботи над Need For Travel було важко розподілити обов’язки й зони відповідальності. Здавалося, що кожен із нас має бути взаємозамінним, вміти робити все. Але з часом ми помітили, що Юрі важко розібратися в структурі контенту, а я й досі не навчилася монтувати відео. Так ми поступово прийшли до розподілу задач, і тепер кожен на своєму місці. 

У нас різні біоритми та підходи до створення комфортних умов роботи. Я жайворонок, а Юра — сова. Але ми навчились з цим жити — Юра працює вночі, а я все передивляюсь вже зранку та даю фідбек. Стосовно умов роботи, то мені некомфортно, коли у квартирі грає музика або працює вентилятор, а Юрі краще з ними. Зійшлися на тому, що він слухає музику в навушниках, а коли спекотно, то вмикає вентилятор і направляє його у свій бік. Загалом, вивчаємо одне одного і пристосовуємось так, щоб обом було комфортно. 

Ще одна проблема, з якою ми зіткнулися зараз — не завжди встигаємо зробити заплановане до дедлайнів. Мені часто хочеться реалізувати все простіше, аби вкластись у терміни, а Юрі важливо зробити все дуже якісно. Наприклад, коли мені здається, що відео вже можна заливати на ютуб-канал, Юра буде ще добу займатись стабілізацією, корекцією кольорів та звуку. З цього приводу у нас іноді бувають суперечки, але знаходимо компроміси. Кожен раз по-різному. 

Загалом ми обидвоє неконфліктні. Якщо когось щось не влаштовує, то спокійно пояснюємо, в чому справа, обговорюємо і знаходимо рішення. Звісно, зовсім без суперечок не буває, але спільна справа вчить йти на компроміс. 

Ольга Білинська та Юрій Васильєв про те, як працювати разом з коханою людиною
Ольга та Юрій


Як почати працювати разом

Якщо з’явилась ідея для спільного проєкту, одразу варто проговорити бачення та очікування від реалізації. Дуже важливо визначитись, що вам важливіше у цій справі — досягнути максимального прибутку чи отримувати задоволення від проєкту. 

Якщо ваша кохана людина зараз не має часу або сумнівається, розпочніть самі. А там, можливо, ваш партнер приєднається. А можливо, і ні. 

У будь-якому разі не втрачайте часу на сумніви. Дійте, поки є запал та наснага. І тоді все вийде. Але все ж таки бажаю вам поділяти успіх з коханою людиною!

Потрібна робота?

У нас на сайті ви знайдете вакансії перевірених українських та міжнародних компаній!

Вакансії

Читайте також

Робота і творчість: як розвиватися в обох напрямках

Мами на віддаленці: як працювати вдома з дітьми

Натиснути на кар’єрну паузу: три історії про сабатікал

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: