Привіт, друзі! Я — Таня Пилипчук, засновниця платформи саморозвитку «Пошуршимо?». Сьогодні хочу поділитися з вами лайфхаками планування, які допомагають мені тримати життєвий баланс та все встигати. Жартую 🙂 Встигати все неможливо, а от робити важливе спочатку і не розпорошуватись на дрібниці — цілком.
Планери, записники та інші інструментів для планування — марна трата часу, якщо вони не сприяють досягненню ваших цілей.
Результатами ефективного планування мають бути: чітка картинка у голові, прогрес у здійсненні мети, зниження рівня тривоги і розпорошеності, натомість — збільшення кількості енергії та відчуття гармонії. Усе це можливо, якщо ваші плани відповідають цілям, а цілі — цінностям.
Читайте також
Досягати амбітних цілей, бути в ресурсі й забути про стрес. Утопія чи ні?
ЧитатиДавайте визначимо, які маленькі дії дійсно сприятимуть вашому прогресу. Тільки для початку пропоную домовитись про їхню регулярність, згода?
1. Складіть список справ. На зворотній частині роздруківки випишіть усе, що повинні зробити за тиждень. І нехай це розвантаження мозку стане для вас спокійним і приємним ритуалом.
2. У роздруківці запишіть фокус тижня. Те, чому хочете присвятити максимум часу і що наближає вас до головної вашої мети. У всіх є мільйон справ щотижня, але саме вміння розставляти пріоритети та фокусуватися на дійсно важливих речах робить нас свідомими людьми.
3. Виділіть 3 топові цілі тижня. Це ваші найважливіші кроки до мети цього тижня, тому морально готуйтеся рішуче відтинати неважливе. Критерії для визначення топових цілей:
- найбільше сприяють вашій головній меті;
- знаходяться у межах вашого фокусу;
- які треба зробити будь-що.
Тільки не плутайте найважливіші справи з найтерміновішими — це зовсім різні речі.
4. Визначте головну справу кожного дня. Проаналізуйте список справ на тиждень, визначте основну ціль на щодень та виділіть її червоним. У результаті з головних справ дня має скластися покрокова інструкція для досягнення вашої мети. Починайте кожен день із головної справи і тільки після неї беріться за інші.
5. Записуйте список справ перед сном. Цей лайфхак допомагає морально підготуватись до роботи наступного дня, щоб зранку не сумніватися, з чого почати й на чому сфокусуватися.
- Намагайтеся записувати справи у порядку виконання.
- Найважче та найважливіше завдання краще робити першим (правило «з’їжте жабу»).
- У деяких пунктах давайте собі вибір (наприклад, справа #124 — піти на подію або почитати книжку).
- Придумайте собі винагороду за викреслення усіх справ зі списку.
6. Кресліть. Хай ваш план на тиждень виглядає покресленим і підкресленим, адже це робочий інструмент. Викреслюйте червоним маркером кожну виконану справу, можете ще й у голові прокручувати «Юхуу, я це зробила / зробив!» або включати улюблений трек 🙂
7. Аналізуйте. Наприкінці кожного дня подумайте, що вдалося зробити, а що ні. І не засмучуйтесь, якщо щось доведеться перенести на наступний тиждень. Наше планування має бути гнучким, адже ви не можете передбачити життя — ви можете лише спробувати його запланувати 🙂 Мені здається, що прагнення все контролювати й встигати призводить до того, що люди лише розчаровуються у плануванні.
Тримайте у голові, що ваше завдання — це розібрати хаос і бути при цьому щасливим, а не виконати геть усе, ще й якнайскоріше.
Виробіть звичку щодня планувати та фокусуватися на важливому, і скоро ви помітите, як почнете більше встигати і менше думати про несуттєве. Можливо, вам знадобиться кілька тижнів, щоб привести свої справи до ладу. Зате потім, коли ваше життя перестане нагадувати постійне гасіння пожеж, ви відчуєте неймовірний кайф.
Плануйте й досягайте цілей з планером «365 яскравих днів» з фірмовими наліпками Happy Monday!
ПланерЧитайте також
Досягати амбітних цілей, бути в ресурсі й забути про стрес. Утопія чи ні?
10 ритуалів для правильного початку й завершення робочого дня
7 книг для саморозвитку від Тані Пилипчук із «Пошуршимо?
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Знижуємо робочий стрес: чому ваші термінові завдання насправді не горять
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів