Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT * FROM wp_posts WHERE ID = 1 LIMIT 1

Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT ID,post_title,p.post_date,CAST(meta_value AS INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON p.ID=t.`object_id` LEFT JOIN `wp_postmeta` as pm ON p.ID=pm.`post_id` WHERE t.`term_taxonomy_id` = '1779' AND pm.`meta_key`='views' AND p.post_date>'2023-11-17' AND p.ID!=857953 AND p.post_type='post' and p.post_status='publish' AND p.ID!=627712 AND p.ID!=627721 ORDER BY post_modified DESC LIMIT 3

Як пройти відбір в ІТ-компанію? Радять рекрутери
Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як пройти відбір в ІТ-компанію? Радять рекрутери з України, Великобританії та США

28.04.23 Пошук роботи Увійти в ІТ 7 хв читання

Онлайн-школа English For IT вже понад 10 років навчає новачків та професіоналів в IT-індустрії англійської мови та soft skills. За цей час викладачі школи отримали багато запитів від студентів щодо того, що і як краще писати в резюме та говорити на співбесіді, щоб збільшити свої шанси отримати офер від ІТ-компанії. Найактуальніші запитання вони адресували знайомим експертам та рекрутерам. А відповідями поділилися з Happy Monday.

На запитання студентів відповідають:

Як пройти відбір в ІТ-компанію? Радять рекрутери з України, Великобританії та США 1

Зак Пьюзі,
Lead Recruitment Consultant (Великобританія)

Як пройти відбір в ІТ-компанію? Радять рекрутери з України, Великобританії та США 2

Леся Арнольд, засновниця компанії A-players Recruiting (США)

Як пройти відбір в ІТ-компанію? Радять рекрутери з України, Великобританії та США 3

Ліна Калиш,
Head of Operations ІТ-компанії Awesomic, Inc. (Україна)

1. На що ви більше звертаєте увагу — на релевантний досвід кандидата, описаний в резюме, чи на його мотивацію у супровідному листі?

Ліна Калиш: «Залежить від позиції. Якщо ви студент або світчер без релевантного комерційного досвіду, то ваш головний козир — це софт скіли: мотивація, комунікація, бажання вчитися тощо»

Леся Арнольд: «Якщо ви seasoned professional (досвідчений кандидат), то в першу чергу рекрутер дивиться на ваш релевантний досвід і визначає, чи маєте ви належні навички для конкретної позиції. Але ваша мотивація також дуже важлива».

Зак Пьюзі: «Також не забувайте, що ваша мотивація проявляється під час співбесіди. Якщо ви в супровідному листі зазначили, що ви неймовірно мотивована, комунікабельна людина, а на співбесіді не виявляєте інтересу до компанії й не ставите запитань — це знецінить все, що ви написали в супровідному листі».


2. Як ви ставитеся до того, що кандидати зараз активно використовують ChatGPT для підготовки резюме та написання супровідних листів?

Зак Пьюзі: «Якщо ви використовуєте ChatGPT, робіть так, щоб це не було очевидним. Я продивляюся 100+ резюме в день і можу легко визначити, коли кандидат справді доклав власних зусиль, а коли просто використав зразок з інтернету».

Ліна Калиш: «Рекрутери також використовують ChatGPT, як і всі сучасні професіонали. Але важливо пам’ятати, що ChatGPT — це лише інструмент, а не магічна пігулка. Так, ви можете використати штучний інтелект для того, щоб побудувати базову структуру вашого резюме чи супровідного листа, але обов’язково додайте інформацію від себе, яка розкриє ваш унікальний досвід і мотивацію».

Леся Арнольд: «Хочу поділитися ідеєю, як ChatGPT може стати в пригоді кандидату. Додайте до свого резюме пункт про те, як ви використовуєте ChatGPT у своїй роботі (наприклад, щоб оптимізувати процес, збільшити свою продуктивність тощо). Для рекрутера це сигнал, що ви не тільки цікавитеся новими технологіями, але й здатні розумно і креативно їх використовувати».


3. Про що ви точно запитаєте кандидата під час співбесіди? Чи є у вас улюблене запитання?

Ліна Калиш: «Для мене важливо переконатися, що кандидат йде в ногу з часом, постійно опановує щось нове і знає, які професійні навички варто розвивати. Наприклад, замість того, щоб ставити традиційне питання “Які ваші слабкі сторони?”, я можу запитати “Які курси ви пройшли за останні 6 місяців?” чи “Які навички ви покращили за останні 6 місяців? Як ви це зробили?”. Таким чином я перевіряю рівень мотивації й самосвідомості кандидата».

Зак Пьюзі:  «Зазвичай я ставлю запитання по резюме кандидата. Наприклад: “Ви вказали, що рік тому розробили мобільний застосунок. Розкажіть, будь ласка, більш детально, як ви це зробили? З якими проблемами зіткнулися в процесі? Які уроки винесли для себе?”. Тобто, питання на співбесіді будуть custom-tailored (=підлаштовані) під ваш конкретний досвід, який ви вказали у своєму резюме».

Леся Арнольд: «Мені також важливо перевірити job fit (наскільки кандидат відповідає конкретним вимогам позиції) і culture fit (чи може кандидат “влитися” в колектив і культуру компанії). Хочу наголосити, що в сучасному світі софт скіли кандидата (комунікація, адаптивність тощо) є настільки ж важливими, як і технічні скіли (hard skills). Тому коли готуєтеся до співбесіди, дізнайтеся якомога більше про компанію і подумайте, які ваші софт та технічні навички відповідають вимогам вакансії».


4. Як порушувати питання зарплати на співбесіді, якщо у вакансії не вказаний розмір винагороди?

Леся Арнольд: «Хто має першим порушувати питання компенсації — рекрутер чи кандидат?  Може бути по-різному. Головне — це do your research (=підготуватися, розвідати ситуацію). Найкращий варіант — це запитати у когось, хто працює або працював у цій компанії. Але також можна використати публічні ресурси, такі як Glassdoor або інші подібні форуми. Не говоріть про зарплату, доки ви не дізнаєтеся хоча б приблизний бюджет компанії для тієї позиції, на яку претендуєте. Ви можете назвати цифру, яке є трішки вищою за те, що пропонує компанія, але не набагато вищою. Якщо ви запросите дуже високу зарплату, компанія може просто не дати вам офер».

Ліна Калиш: «Зробіть аналіз не тільки вашої індустрії й схожих позицій, а й своїх професійних досягнень. Які інноваційні рішення ви запровадили? Які проблеми ви вирішили? Скільки грошей це зберегло? Скільки приблизно доходу це принесло? Підготуйте конкретний аналіз в цифрах і будьте готові презентувати його на співбесіді». 

Зак Пьюзі: «Ви можете запитати “What’s the budget for this position?” («Який бюджет у цієї позиції?») наприкінці співбесіди».


5. Які ваші найголовніші рекомендації щодо проходження співбесіди в IT-компанії?

Леся Арнольд:«Підготовка! Прочитайте інформацію про компанію, її місію, продукти тощо. Все це можна легко знайти на сайті та сторінках компанії в соцмережах. В ідеалі також бажано знайти інформацію про вашого інтерв’юера — ким ця людина працює, як її звати, який в неї досвід — це додасть вам тем для розмови на співбесіді та покаже вашу неабияку зацікавленість. Пам’ятайте, що компанії шукають людей не тільки з класними технічними скілами, але й тих, з ким приємно спілкуватися, які легко впишуться у колектив тощо». 

Зак Пьюзі: «Підготуйте історії та success cases, які підтверджують, що ви підходите на ту чи іншу позицію. Наприклад, історії про те, як:

  • ви запропонували ідею і що з цього вийшло;
  • ви оптимізували чи покращили процес;
  • ви успішно вирішили проблему».

Ліна Калиш: «Іноді кандидати приходять на співбесіду, як на екзамен, і бояться дати “неправильну” відповідь. Особливо, якщо співбесіда проходить англійською. Але набагато краще перетворити співбесіду на розмову, яка є цікавою і продуктивно як для вас, так і для інтерв’юера. Наприклад, якщо ви не почули чи не зрозуміли питання — не стресуйте! Просто скажіть “I didn’t’ get the question. Could you please rephrase that?” («Я не зрозумів питання. Можете запитати ще раз?»). Або “I’m not sure I got the question but I’m just going to give my best answer and then you can tell me if this was the answer you were looking for.” («Можливо я не зовсім зрозумів питання, але я відповім, а ви мені скажете, чи це та відповідь, якої ви очікували»).
Своєю чергою, також ставте запитання інтерв’юеру — про команду, компанію, проєкти тощо. Це покаже вашу зацікавленість і мотивацію краще за будь-які запевнення та допоможе пройти відбір в IT-компанію».

А головне пам’ятайте — для того, щоб успішно пройти співбесіду й отримати роботу в ІТ-компанії, працюйте над своєю англійською, а також soft skills (комунікація, знання культур, проактивність тощо). Чим більше ви розвиваєте ці навички, тим вищі ваші шанси на успіх!

Шукаєте роботу?

А ми саме маємо купу вакансій від українських та міжнародних компаній для різних фахівців

Вакансії

Читайте також

Резюме для роботи в IT-компанії: 11 типових помилок кандидатів

3 аргументи, чому вам потрібно платити більше

Чому ви провалюєте співбесіди? 7 можливих причин

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: