Ошибка базы данных WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT * FROM wp_posts WHERE ID = 1 LIMIT 1

Ошибка базы данных WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT ID,post_title,p.post_date,CAST(meta_value AS INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON p.ID=t.`object_id` LEFT JOIN `wp_postmeta` as pm ON p.ID=pm.`post_id` WHERE t.`term_taxonomy_id` = '977' AND pm.`meta_key`='views' AND p.post_date>'2023-11-17' AND p.ID!=669086 AND p.post_type='post' and p.post_status='publish' AND p.ID!=627712 AND p.ID!=627721 ORDER BY post_modified DESC LIMIT 3

Вчитель у смартфоні: популярні додатки для вивчення мов
Все статьи Новости Поиск работы Истории Карьера Развитие Happy HR

Де самостійно вивчати іноземну мову: 11 популярних додатків

28.04.22 Развитие 13 min reading

Вивчення іноземних мов за допомогою мобільних додатків уже давно стало мейнстримом. І не дивно, адже це зручний та дієвий спосіб прокачати знання безкоштовно або за невелику плату, займаючись коли і скільки вам комфортно. Але як обрати серед сотні застосунків той, що відповідатиме вашим потребам і дасть максимальний результат? Підготували огляд 11 популярних мобільних додатків для вивчення мов та розпитали викладачку англійської про плюси й мінуси такого навчання.


Популярні додатки для вивчення мов


1. Busuu 

Busuu, додатки для вивчення мов

Пропонує вивчення 12 найпоширеніших мов світу. Є безкоштовний тарифний план, але з дуже обмеженим функціоналом. Платну підписку можна оформити на 3, 12 та 24 місяці з доступом до різної кількості мов та навчальних завдань. Щоб підтримати українців у зв’язку з війною, платформа надає громадянам України безкоштовний доступ до преміум-підписки.

В додатку є завдання на розвиток усіх чотирьох мовленнєвих компетенцій: читання, слухання, говоріння та письма, можна опановувати як лексику з різних тем, так і граматику. Формати також різноманітні: від карток зі словами і аудіодіалогів до відеозаписів та статей із популярних видань. Для відстежування прогресу можна скласти особистий навчальний план, а для перевірки вивченого є проміжні та підсумкові тести. Крім цього, в Busuu можна заводити друзів з різних країн і допомагати одне одному в опануванні мови.

Завантажити додаток для Android, для iOS


2. Duolingo 

додатки для вивчення мов

В додатку можна вивчати іспанську, французьку, німецьку, португальську, італійську та англійську мови. А якщо ви вже володієте англійською, то вам доступні для вивчення ще близько 30 мов. Увесь навчальний вміст доступний безкоштовно, але завдання можна виконувати лише за наявності сердець, які можна купувати за самоцвіти, а самоцвіти, своєю чергою, заробляти успіхами в навчанні або купувати за гроші. Також можна придбати підписку Super, як дає необмежену кількість сердець, дозволяє проходити персоналізовану практику та блокує рекламу.

Увесь процес навчання максимально гейміфікований — виконуєш завдання, заробляєш самоцвіти, отримуєш нагороди. Інтерфейс яскравий і моментами занадто дитячий — з мультяшними героями й совою Duo, яка хвалить за успішне виконання завдань і плаче, коли ви пропускаєте заняття. Є завдання на читання й аудіювання, але акцент передовсім на вивченні слів та перекладі речень і фраз. Також можна запрошувати друзів і ділитися своїм прогресом у соцмережах.

Завантажити додаток для Android, для iOS


3. Memrise

додатки для вивчення мов

У додатку можна вивчати 20 мов, є базовий безкоштовний та платний преміум-доступи. З мінусів — серед мов інтерфейсу немає української.

Основний акцент у додатку — на розширенні лексичного запасу та практиці вимови. Можна обрати будь-яку тему і вивчати фрази, які знадобляться при розмові в реальному житті. Програма пропонує різноманітні мнемонічні практики, серед яких інтервальне повторення та створення смішних або дивних асоціацій зі словами, що вивчаються. Також у Memrise можна переглядати відео із носіями мови, щоб навчитися розуміти різні діалекти та акценти.

Завантажити додаток для Android, для iOS


4. Babbel

Babbel, додатки для вивчення мов

Дає українцям можливість протягом трьох місяців вивчати одну з 14 доступних мов безкоштовно, однак у переліку мов, з яких можна обрати рідну, немає ні української, ні російської. Український інтерфейс розробники обіцяють додати найближчим часом. 

Кожен курс починається з вивчення базової лексики, потім йде тренування на вимову та написання, згодом додається граматика та розмовна практика. Крім загальних курсів для початківців, у Babbel є окремі пакети, присвячені покращенню конкретних навичок. Також можна долучатися до онлайн-уроків з викладачами та невеликою групою студентів у реальному часі.

Завантажити додаток для Android, для iOS


5. DROPS

DROPS, додатки для вивчення мов

За допомогою DROPS можна вивчати лексику більш ніж 40 мов світу, а українцям відкрили безкоштовний преміум-доступ на цілий рік. 

Цей додаток підійде тим, хто хоче розширити свій словниковий запас, адже він орієнтований лише на запам’ятовування нових слів з різних тем. Вправ на граматику, розуміння прочитаного чи аудіювання ви тут не знайдете. Вивчення слів базується на візуальному сприйнятті, а не на перекладі на рідну мову — кожне поняття ілюструється відповідною картинкою, а всі завдання на перевірку знань містять елементи гри. Розробники додатку наголошують, що для ефективного вивчення мови достатньо виділяти всього 5 хвилин на день, проте йдеться лише про опанування лексики. 

Завантажити додаток для Android, для iOS


6. LingQ

додатки для вивчення мов

Додаток пропонує вивчення близько 40 мов та надає українцям доступ до преміум-акаунту, якщо написати їм у підтримку.

Особливість додатку в тому, що він дозволяє навчатися на будь-якому матеріалі, який ви завантажите в нього — статтях, новинах, книгах тощо, а будь-який текстовий матеріал можна з легкістю перетворити в аудіо, щоб тренувати сприйняття мови на слух. Також можна переглядати відео та вчити слова, слухаючи пісні. Як і DROPS, цей застосунок більше розрахований на вивчення лексики, але для людей з вищим рівнем володіння мовою, які можуть читати текст і виділяти в ньому окремі незнайомі слова для запам‘ятовування.

Завантажити додаток для Android, для iOS


7. Rosetta Stone

додатки для вивчення мов

Це одна з найстаріших програм для вивчення мов із доступом до 24 мовних курсів. Підписку на преміум-акаунт можна оформити на 3 та 12 місяців або пожиттєво. Без преміум-доступу можна пройти лише кілька перших ознайомчих уроків.

Один урок в додатку триває усього 5-10 хвилин. Вивчення слів, фраз та граматичних конструкцій у Rosetta Stone базується на методі заглиблення в мову і побудові асоціативних рядів на основі зображень. На думку розробників, такий метод допомагає розвинути інтуїтивне розуміння мови й осягнути закономірності побудови речень. Також програма допомагає відпрацьовувати правильну вимову слів і дає можливість відвідувати онлайн-уроки з носіями мови в реальному часі.

Завантажити додаток для Android, для iOS


8. Beelinguapp

додатки для вивчення мов

У Beelinguapp можна вивчати 14 мов, однак не можна обрати українську як рідну. У безкоштовній версії надають доступ лише до невеликої кількості контенту, а преміум-підписку треба оформлювати одразу на рік. 

Опанування мови в додатку побудоване на методі одночасного читання одного й того ж тексту мовою, яку ви вивчаєте, та рідною. Екран поділений на дві частини, і ви одразу бачите текст іноземною мовою та переклад. За бажання текст іноземною можна також прослуховувати в аудіоформаті й тренувати сприйняття мови на слух. Після прочитання тексту, додаток пропонує пройти тест на те, як добре ви зрозуміли прочитане. У платній версії доступні також вправи на засвоєння нової лексики.

Завантажити додаток для Android, для iOS


9. Tongo 

додатки для вивчення мов

Це додаток для вивчення англійської мови. Можна придбати платну підписку, але багато функцій та навчальних матеріалів доступні і в безкоштовній версії. Мінус — відсутня українська мова як рідна.

При реєстрації вам запропонують пройти тест на підтвердження обраного рівня володіння мовою та запитають про ваші інтереси, щоб надалі ви могли вивчати мову на основі тих тем, які вас цікавлять. Більшість завдань у Tongo спрямовані на вивчення лексики та граматичних конструкцій. Граматичні уроки містять доступні пояснення правил, а лексичні — багато вправ на переклад та використання слів у реченні. Тут, як і в додатку EWA, є бібліотека з книгами та статтями, які можна читати або слухати, позначаючи незнайомі слова, щоб потім повторювати їх за допомогою флешкарток.

Завантажити додаток для Android, для iOS


10. BBC Learning English

додатки для вивчення мов

Це абсолютно безкоштовний додаток для вивчення англійської мови від Всесвітньої служби BBC. Проте він підійде лише користувачам із рівнем володіння англійською не нижче Intermediate (B1), адже всі навчальні матеріали й пояснення до них подаються англійською мовою. 

Тут можна дивитися свіжі новинні сюжети, читати та слухати тематичні історії, переглядати уроки з фонетики, лексики та граматики. Після кожного уроку пропонують пройти квіз, щоб перевірити, як ви засвоїли тему. Тому, якщо ви вже маєте базовий рівень знання мови, BBC Learning English — ідеальний варіант, щоб тренувати навички читання й аудіювання та поповнювати словниковий запас актуальною лексикою.

Завантажити додаток для Android, для iOS


11. HelloTalk

додатки для вивчення мов

На відміну від попередніх додатків, які є суто навчальними програмами, цей більше схожий на соціальну мережу для практики живого спілкування мовою, яку ви вивчаєте. Тому він радше підійде тим, хто вже володіє певною лексичною базою і вміє складати хоча б найпростіші речення. Тут можна писати пости, які будуть бачити всі користувачі, або спілкуватися з окремими людьми у приватних повідомленнях. У HelloTalk можна знайти носіїв близько 150 мов світу. Ідеальний метч стається тоді, коли ви знаходите носія потрібної вам мови, який опановує вашу рідну мову.

Є у HelloTalk і розділ з навчанням, в якому ви знайдете вправи на запам’ятовування нових слів та тексти для читання й слухання. Щоправда, функція перекладу окремих слів при натисканні на них тут відсутня, можна лише прослухати, як вони вимовляються. Тож для роботи з текстами теж потрібно мати доволі високий рівень володіння мовою.

Завантажити додаток для Android, для iOS


Плюси та мінуси вивчення мов з додатками 

Де самостійно вивчати іноземну мову: 11 популярних додатків 1

Тетяна САМОКІШ,
Team leader of teachers школи англійської мови онлайн FRIENDS


Плюси

➕ Цікавий інтерфейс та інтерактивні завдання, які затягують і мотивують заходити в додаток щодня хоча б на кілька хвилин. Якщо додаток пропонує вивчення мови в ігровій формі, у нього достатньо шансів виграти боротьбу з іграми, бо людина знатиме, що тут буде так само цікаво, але це ще й принесе користь.
➕ Стратегія похвали за виконання найпростіших завдань. Всі люблять, коли їх хвалять і підтримують, тому заохочувальні фрази чи віртуальні призи, які є у більшості додатків, додають користувачеві впевненості в собі й спонукають працювати далі.
➕ Дієві методики вивчення лексики. Над розробкою мовних додатків зазвичай працюють справжні філологи та викладачі, які тестують завдання на ефективність, тому якщо займатися регулярно, можна значно розширити свій словниковий запас.
➕ Економія. Навіть якщо ви придбаєте преміум-версію, заняття з додатком обійдуться вам дешевше, ніж робота з репетитором або групові курси.
➕ Можливість комбінувати кілька додатків з різними програмами навчання або час від часу змінювати один додаток на інший. 

Мінуси 

➖ Відсутність можливості одразу застосувати вивчене на практиці. На жаль, у більшості додатків немає опції комунікації з кимось, тому отримані знання не апробовуються у живому спілкуванні, і людина може розгубитися, коли доведеться говорити в реальному житті.
➖ Відсутність контролю. Для регулярної роботи з додатком треба мати високий рівень самодисципліни.
➖ Неможливість проконсультуватися щодо незрозумілих моментів. Додатки працюють за певним алгоритмом, і пояснення матеріалу відбувається автоматично. Якщо якась тема буде вам незрозумілою, доведеться розбиратися самому або шукати того, хто допоможе з цим.
➖ Велика кількість неструктурованих матеріалів. Часто в додатках відсутня логіка подачі матеріалу і навчання відбувається доволі хаотично. Людина, яка лише починає знайомитися з мовою, може легко розгубитися через це.
➖ Невідповідність завдань вашому рівню володіння мовою. У багатьох додатках перед початком користування пропонують пройти тест на знання мови, але жоден короткий тест не здатен коректно визначити ваш рівень, тому додаток може пропонувати вам занадто важкі або занадто легкі вправи. 

Щоб підвищити ефективність вивчення мови з додатком, спробуйте залучити до навчання когось із друзів чи родичів. Проходьте завдання паралельно, практикуйте вивчене в живих розмовах, обговорюйте труднощі, які виникають. Також бажано поєднувати навчання в додатку з груповими або індивідуальними заняттями з викладачем та розмовними клубами.

Читайте також

2 в 1: як прокачувати англійську та водночас розвивати soft skills?

Англійська по скайпу: чому це ефективніше, ніж офлайн-уроки

Як знайти час на англійську, якщо його бракує на все

Newsletter that develops your career

Subscribe to Happy Monday's weekly newsletter, prepared by our editor-in-chief, with a selection of the most exciting content, news, and career opportunities.

Больше
More More for companies
Job seekers
For companies
Войти
Have idea!

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: