Зараз майже нікого не здивуєш можливостями штучного інтелекту (ШІ). Його використовують креативники, маркетологи, рекрутери, CEO компаній тощо. Це ідеальний помічник, який ніколи не втомлюється та завжди готовий допомогти з різними завданнями — причому не тільки тим, хто вже працює, а й тим, хто шукає роботу.
Дарʼя Маляр, Talent Acquisition Lead у технологічній компанії Roosh зібрала дієві інструменти ШІ для пошуку роботи, які допоможуть створити резюме, проходити співбесіди та навіть стануть вашими персональними асистентами.
Штучний інтелект не замінить людей: їх замінять інші люди, які навчилися користуватися ШІ-інструментами, щоб виконувати свою роботу швидше та якісніше.
Той самий ChatGPT доступний менше ніж рік, а ним уже користується кожен другий співробітник великих міжнародних компаній на кшталт Google, Amazon, IBM та Meta. Зовсім скоро навичка спілкуватися з ChatGPT та іншими ШІ-інструментами стане як вміння гуглити — обов’язковою для будь-якого фахівця. Навіть для того, що шукає нову роботу.
Як ШІ допомагає в пошуку роботи?
По-перше, штучний інтелект допомагає автоматизувати рутину. Описати функціонал своєї позиції, створити дизайн резюме та навіть заповнити його — ШІ може зробити це буквально за кілька секунд. Вам потрібно лише підкоригувати отримані результати та відправити резюме в компанію мрії.
По-друге, штучний інтелект може виділити та розписати навички, якими ви, ймовірно, володієте, на основі ваших попередніх ролей або якщо ви зазначите йому бажану позицію.
По-третє, ШІ можна використовувати, щоб відрефлексувати думки, в яких ви не впевнені. Наприклад, ви можете описати, що саме вам подобається робити, та попросити штучний інтелект підібрати вам найрелевантніші вакансії.
Ми теж використовуємо ШІ-алгоритм, щоб підібрати вакансії відповідно до ваших кар’єрних побажань. Зазначте їх в особистому кабінеті при реєстрації та отримуйте кар’єрні підказки до кожної вакансії.
ВакансіїТе саме з розвитком і навчанням: ШІ швидко зорієнтує, яких навичок вам бракує, щоб отримати бажану роботу.
І так, штучний інтелект не замінить кар’єрних консультантів чи самостійної роботи, але це все одно непоганий інструмент, на який можна спиратися. Отже, пропоную вам шість корисних ШІ-інструментів для пошуку роботи
ШІ для створення резюме і cover letter: Kickresume
На мою думку, це найкращий сервіс для створення резюме. Є безплатна та преміумверсія за $19/місяць. Класна новина — безплатної версії вистачить, щоб створити базове резюме. Прописуєте ім’я, останню посаду, вибираєте шаблон (у безплатній версії їх чотири), і за 10 секунд отримуєте чернетку резюме з коротким описом вас як експерта та детальним описом досвіду на останньому місці роботи. Вам залишиться лише внести фінальні правки.
Kickresume відразу запропонує вам згенеровані штучним інтелектом варіанти навичок, сильних сторін і хобі. Це — опції преміумверсії, а тому ви не зможете завантажити такий варіант резюме безплатно. Але, якщо трохи схитрувати, то можна безплатно згенерувати весь необхідний текст, а потім задизайнити резюме самостійно.
Також Kickresume допомагає написати мотиваційний лист. Ви прописуєте свою бажану позицію та її опис, а натомість отримуєте класний і небанальний супровідний лист. Ось, наприклад, який лист Kickresume створив для ролі Business Lead:
З мінусів можу зазначити, що безплатна версія дозволяє створити лише 2 резюме та 2 мотиваційні листи. Тому, якщо не плануєте брати підписку, починайте працювати з інструментом тоді, коли вже розумієте, який результат хочете отримати. Також варто зазначити, що сервіс працює лише англійською. Втім, навіть якщо ви don’t speak English, під рукою завжди є онлайн-перекладачі.
ШІ для створення текстів: ChatGPT
Пройти повз найпопулярніший ШІ-інструмент банально неможливо через величезну кількість запитів, які він закриває. Перше, що спадає на думку, — це допомога з наповненням резюме та створенням різноманітного контенту. Описи навичок, написання супровідних листів чи фолоу-ап повідомлень після інтерв’ю — ChatGPT корисний всюди, де потрібен текст.
Читайте також: ChatGPT і не тільки: 20+ корисних сервісів на основі штучного інтелекту
А ще ви можете використовувати чатбот як персонального консультанта: наприклад, перерахувати йому свої навички, досягнення, досвід роботи та запитати поради, які вакансії вам підходять найкраще. ChatGPT неідеально, але працює з українською мовою. Проте весь його потенціал розкривається, якщо використовувати його англійською.
Якщо серед відповідей буде якась позиція, що вас зацікавить, сміливо розпитуйте ChatGPT далі. Наприклад, якщо ви не знаєте, як створити резюме та які пункти в нього додати, запитайте в чатбота щось на кшталт: «Я хочу працювати маркетологом у Roosh. Їхні вимоги до позиції — такі й такі [цю інформацію можна просто скопіювати з вакансії]. Яка інформація потрібна від мене, щоб створити резюме?». Далі ви можете детальніше розпитувати його щодо кожного з пунктів.
Або дайте йому інформацію про себе та попросіть створити ідеальне резюме для посади маркетолога в Roosh на основі вашої інформації. Головне у спілкуванні з ChatGPT — прописувати все максимально детально, надавати йому контекст і просити враховувати його при відповіді.
З плюсів — чатбот безплатний, і цього більш ніж достатньо для роботи. Підписку за $20/місяць варто брати лише тим, хто активно використовує ChatGPT для більш комплексних завдань.
ШІ для персоналізованої комунікації з інтерв’юерами: Crystal
Цей інструмент зазвичай використовують сейлз-команди для персоналізації пітчів свого продукту потенційним клієнтам. Проте ніщо не заважає вам використовувати його для пошуку роботи, адже співбесіда — це також пітчинг, на якому ви продаєте власні знання та вміння.
Crystal — це інструмент, що допоможе вам сподобатися рекрутерам, менеджерам та іншим співробітникам компанії вашої мрії. Він аналізує LinkedIn-профіль людини за психологічною типологією DISC. Це поведінкова теорія, що оцінює чотири аспекти поведінки людини: домінування, вплив, сталість і дотримання правил. Так ви можете отримати щось на кшталт психологічного портрета людини.
Після цього штучний інтелект дає вам поради, як краще вести діалог із цією людиною. Варто жартувати чи краще бути стриманим і серйозним? Варто бути більш проактивним чи краще залишити це співрозмовнику? Crystal допоможе вам прийти на співбесіду з розумінням, як справити класне враження на інтерв’юера.
Безплатний акаунт дасть вам можливість аналізувати 10 LinkedIn-профілів на місяць, а розширена версія коштує 49$/місяць.
ШІ-тренажери для інтерв’ю: Interview Warmup та Interview School
Interview Warmup — це корисний інструмент від Google, який допоможе «розігрітися» перед справжнім інтерв’ю. Найкраще допоможе тим, хто працює у сфері дата-аналітики, кібербезпеки, UX-дизайну, e-commerce та проджект-менеджменту, але там є й питання загального характеру.
Процедура проста: ви відповідаєте на 5 запитань, які використовують рекрутери Google. ШІ записує, транскрибує та оцінює ваші відповіді: виділяє слова-паразити, терміни, які звучали занадто часто, та підказує, що варто підсвічувати більше, а чого краще не казати.
Інструмент повністю безплатний. Головний мінус: доступний тільки англійською мовою. На жаль, подібних якісних ШІ-тренажерів для співбесід з підтримкою української поки немає.
Ще один класний інструмент для тренування перед інтерв’ю — Interview School. Тут використовуються типові запитання з інтерв’ю в Apple, Amazon, NVIDIA, Uber та інших відомих міжнародних компаній.
На відміну від попереднього симулятора, тут набагато більше категорій (фінанси, реклама, освіта, дизайн, наука тощо) та рівнів посади: від питань для інтернів до хедів і навіть Apple-геніїв, що б це не означало.
Зазвичай інтерв’ю триває 12 хвилин, за які ви відповідаєте на 8-10 питань. Інструмент записує не лише ваш голос, а й відео, щоб ви могли оцінити себе та звернути увагу на власні міміку, жести, рухи. Після проходження інтерв’ю ШІ транскрибує ваш текст і оцінює його теж.
Інструмент безплатний, але також є преміумверсія, що коштує $20 і пропонує персональні рекомендації від ШІ щодо використання конкретних слів, термінів, формулювань, довжини відповідей тощо.
«Другий пілот» у процесі пошуку роботи: Careerflow
Саме так свій ШІ-інструмент називає компанія. Але можу підтвердити — так воно і є. Careerflow може допомогти багато з чим.
Оптимізувати Linkedin-профіль. ШІ дає поради, як заповнити сторінку, що додати, а що прибрати, щоб частіше потрапляти на очі рекрутерам, які шукають таланти.
Бути вашою канбан-дошкою для вакансій. Ви можете збирати всі вакансії, на які подаєтесь або плануєте відгукнутися пізніше. Тут зручно відстежувати, на яких етапах спілкування ви перебуваєте з компаніями: до якої позиції плануєте придивитися детальніше, куди вже подалися, де пройшли тестове та від кого чекаєте оффер.
Читайте також: Джоб-оффер: інструкція з використання для кандидатів і рекрутерів
Тримати в одному місці всі необхідні для хайринг-процесу документи: адаптовані до різних вакансій резюме, супровідні листи, дипломи, сертифікати тощо.
Усі ці опції можна отримати безплатно, а за 20$/місяць ви додатково отримаєте ШІ-генератор мотиваційних листів, хедлайнів і постів у Linkedin.
Бонус: бібліотека ШІ-інструментів Supertools
Бібліотека постійно оновлюється, тож тут ви можете знайти тисячі різноманітних ШІ-інструментів, які з’являються ледь не щодня. Вони можуть бути корисними в різних напрямах: від продуктивності й тайм-менеджменту до роботи з контентом, кодом і фінансами. Єдиний мінус — тестувати всі ці сервіси доведеться часто, адже далеко не всі вони готові на 100%.
Ваше резюме вже готове?
Тоді надсилайте його на одну з крутих вакансій у нас на сайті 👉
ВакансіїЧитайте також
Як штучний інтелект вплине на майбутнє професій? Колонка Дениса Суділковського
Як різним спеціалістам описати свій досвід в резюме: поради та приклади
Як різні фахівці використовують ChatGPT у роботі? Досвід CCG Development
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Знижуємо робочий стрес: чому ваші термінові завдання насправді не горять
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів