Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT * FROM wp_posts WHERE ID = 1 LIMIT 1

Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT ID,post_title,p.post_date,CAST(meta_value AS INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON p.ID=t.`object_id` LEFT JOIN `wp_postmeta` as pm ON p.ID=pm.`post_id` WHERE t.`term_taxonomy_id` = '3216' AND pm.`meta_key`='views' AND p.post_date>'2023-11-17' AND p.ID!=575984 AND p.post_type='post' and p.post_status='publish' AND p.ID!=627712 AND p.ID!=627721 ORDER BY post_modified DESC LIMIT 3

Як обрати ІТ-курси? Рекомендації та поради від Logos IT Academy
Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як обрати ІТ-курси? Рекомендації від Logos IT Academy

12.01.22 Розвиток Увійти в ІТ PR 11 хв читання

Плануєте опанувати перспективну ІТ-професію? Один зі способів — навчання на курсах, яких сьогодні сила-силенна — як онлайн, так і офлайн. Але кількість ще не означає якість. Неправильно обраний курс може призвести до втрати коштів, часу і навіть розчарування в обраній професії. Як обрати ІТ-курси правильно, розповідає Руслан Шляпаков, CEO львівського філіалу академії інноваційної ІТ-освіти Logos IT Academy.

Як обрати ІТ-курси? Рекомендації від Logos IT Academy 1
Руслан Шляпаков

Як обрати ІТ-курси — важливе, але не єдине питання для тих, хто хоче почати кар’єру в ІТ. Як не розгубитися серед десятків професій? Де отримати актуальні знання і повний стек технологій? Якими мають бути перші кроки початківця? На ці та інші питання я відповідаю в цьому відео:


Якщо ви вже знаєте, яку професію хочете опанувати, в цій статті я надам рекомендації, як обрати ІТ-курси: з чого почати та на що звернути увагу. А якщо ви ще вагаєтесь, чи взагалі ІТ — це ваше, у статті ви знайдете лінки на безкоштовні вступні ІТ-курси, які допоможуть визначитись. 


Що варто зробити, перш ніж шукати ІТ-курс


1. Визначитись із форматом навчання

Згадайте, який формат контенту вам до вподоби у звичайному житті: короткі відео, довгі інтерв’ю, статті? Як вам комфортніше працювати: в одній локації з командою однодумців чи віддалено? З огляду на ваші вподобання обирайте той формат, який вам ближчий: онлайн або офлайн.

Офлайн-формат

ПлюсиМінуси
➕ Класна можливість завести нові знайомства (нетворкінг).➖ Час: багато часу витрачається на дорогу до навчального закладу й назад.
➕ Є чіткі часові рамки, заняття неможливо перенести.➖ Вартість: офлайн-навчання зазвичай коштує дорожче, ніж аналогічний онлайн-варіант.
➕ Середовище однодумців: спільна робота над проєктами, обмін досвідом.➖ Географічна обмеженість: знайти якісні ІТ-курси в маленькому місті не вийде. 
➕ Повне технічне забезпечення.
➕ Зоровий та емоційний контакт: ментор може прийти на допомогу, якщо виникають труднощі.



Онлайн-формат

ПлюсиМінуси
➕ Доступність: можна проходити курс з будь-якої точки світу, де є стабільний інтернет. Відсутність живого спілкування та відчуття ком’юніті.
➕ Темп: можна обрати темп навчання, який підходить саме вам. Немає візуального контакту зі спікером, важко тримати фокус понад 30-40 хвилин.
➕ Комунікація: з групою та менторами легко спілкуватися через месенджери та відеозв’язок.➖ Ефективність навчання залежить від дисципліни, відповідальності, мотивації студента і не підходить тим, хто не вміє організувати собі процес навчання.
➕ Системність: завжди є доступ до особистого кабінету, де знаходяться навчальні курси, а урок можна переглянути декілька разів.➖ Деякі предмети складно проходити без миттєвого зворотного зв’язку викладача.
➕ Дисципліна та навичка самоосвіти: результат на 100% залежить від студента.


Якщо з офлайн-курсами все зрозуміло, то онлайн-формат має декілька варіантів навчання: синхронний та асинхронний.

  • Синхронне навчання проходить у режимі реального часу. В такому разі важливо зберігати розклад курсу і планувати час на навчання заздалегідь, бо якщо ви не встигли на урок, його дуже складно дивитися в записі: після старту трансляції багато студентів запізнюються, починаються проблеми з інтернетом, звуком тощо, і перші 30 хвилин витрачаються на організаційні моменти. Якість подачі матеріалу ніким не контролюється, а контент дуже залежить від настрою та експертності спікера. Такий формат зазвичай обирають аматорські освітні компанії.
  • Асинхронне навчання можна розпочати в будь-який момент. 50-100% матеріалу вже структуровано й записано експертами в професійній студії. Курс можна проходити в зручний час і переглядати матеріал необмежену кількість разів. Зазвичай професійні освітні компанії ще виділяють 1-2 дні в тиждень для фідбек-сесій в режимі реального часу. Такий формат навчання має найбільшу популярність.

Так що все-таки краще — онлайн- чи офлайн-формат? 

Однозначно відповісти на це питання неможливо. Обидва формати мають ряд значних плюсів та мінусів. Право вибору залишається за вами!

Як обрати ІТ-курси? Рекомендації від Logos IT Academy 2



2. Поставити перед собою цілі

Важливо чітко сформулювати очікування від навчання. Навіть у рамках однієї програми у студентів курсу можуть бути різні цілі: хтось хоче опанувати нову професію і працевлаштуватись, комусь потрібен диплом для працедавця, хтось хоче підтягнути знання з певного предмета. Цілі варто ставити саме до початку навчання — тоді стане зрозуміло, на що звертати увагу при виборі курсу. 

Якщо ви прагнете вивчити нову сферу з нуля, потрібно знайти курс із системною подачею знань, де є і теорія, і практика. Викладачі повинні бути практиками з хорошим досвідом, вміти гарно пояснювати матеріал та зацікавити студентів.

Якщо ви прагнете знайти роботу після закінчення курсу, при виборі потрібно переконатися, що курс — комплексний і знань, отриманих на ньому, буде достатньо для працевлаштування.

Якщо ви прагнете вивчити конкретний інструмент (фреймворк, графічний редактор, 1С тощо), на курсі має бути якомога більше практичних матеріалів та задач для самостійного відпрацювання навичок і обов’язково — підтримка менторів та зворотний зв’язок.

Якщо ви прагнете підтвердити свої знання дипломом, краще знайти відому освітню компанію, яка давно у сфері, і переконатися, що вона видає сертифікати не просто тим, хто прослухав курс, а тим, хто їх заслуговує. У Logos IT Academy сертифікати отримують лише студенти, які щонайменше на 80% засвоїли всі матеріали курсу, розробили дипломний проєкт та захистили його перед нашими експертами.

IT-курсы Logos IT Academy; IT-курси Logos IT Academy


У Logos IT Academy ми використовуємо всі формати навчання: офлайн, онлайн (синхронний та асинхронний формат залежно від напряму) і будуємо комплексні навчальні програми, куди входить весь стек технологій, необхідний для працевлаштування. Також усі комплексні курси охоплюють тренінги з soft skills, етап створення резюме та імітацію співбесіди, щоб студенти розуміли, в яке середовище потраплять, і знали, як із ним взаємодіяти. 


3. Зрозуміти свою мотивацію

Мотивація та ціль пов’язані, але це не одне й те саме. Ціль — це фінальна точка, куди ви хочете потрапити, а мотивація — це внутрішні та зовнішні обставини, які допоможуть вам на шляху до цієї точки.

Подумайте, що буде вас підтримувати й надихати. Це може бути домовленість з роботодавцем про підвищення після курсу; можливість навчатися разом з колегою; новий розклад дня, куди зручно вбудувати навчання; заздалегідь спланований час на відпочинок, аби навчання було в радість — варіантів багато. Навчання — це здебільшого тривалий і трудомісткий процес, тому краще заздалегідь створити для себе умови, які будуть підтримувати, допоможуть досягти мети й не опустити руки.


4. Встановити терміни

Заплануйте, коли ви хочете досягти своєї мети, та визначте, які ресурси ви готові на це витратити. Наприклад, ви хочете опанувати нову професію Frontend-розробника. Курс може тривати кілька місяців і коштує в середньому 500-2000$. Отже, вам потрібно визначити термін, до якого ви зберете потрібну суму (не приймайте імпульсивних рішень, добре все зважте та перевірте), аби почати навчання, і термін, коли ви хочете вийти на нову роботу. Терміни підтримуватимуть вашу мотивацію.


На що звернути увагу при виборі ІТ-курсу 


Програма. Це основа будь-якого курсу. Інформація про навчальну програму має бути у відкритому доступі, зрозуміло та доступно описана: що вивчається в кожному блоці, скільки часу він займає, які теми охоплює та які навички допомагає відпрацювати. В Logos IT Academy ми записуємо відеоогляд кожного модуля, щоб студенти чітко розуміли, що їх чекає на курсі.

Більшість недобросовісних компаній з метою збільшення свого заробітку розбивають курс на декілька частин, наприклад: Frontend базовий, Frontend професійний, Frontend практика. Студент, який закінчить базовий курс, буде змушений переходити на професійний і знову платити, бо навичок, отриманих на базовому рівні, буде не достатньо для працевлаштування. 

У Logos IT Academy ми до цього питання підходимо комплексно. Наші курси Frontend Developer охоплюють весь необхідний стек технологій, аби після закінчення курсу студент володів всіма потрібними для працевлаштування навичками. А також мав у портфоліо 1-3 проєкти, тренінги з soft skills, написав резюме та пройшов симуляцію співбесіди.

IT-курсы Logos IT Academy; IT-курси Logos IT Academy


Компанія. Як давно вона працює? Які її досягнення? Наскільки якісний має сайт та активні соцмережі? Які в неї години роботи, локація, офіс? Чи пропонує компанія можливість спробувати курс безкоштовно? Все це має дуже велике значення. Якщо компанія ігнорує все, що формує її імідж, є ймовірність, що так само вони ставляться й до навчання. Оберіть декілька компаній, залиште заявки, сформуйте список запитань та виберіть найбільш професійних гравців у цій сфері.

Викладачі курсу. В ідеалі на сторінці курсу має бути зазначено, хто викладає. Інформації про викладача має вистачати для розуміння, чи має він досвід у потрібній сфері. Якщо викладачів немає — вони або ще не узгоджені (а отже, курс може виявитися «сирим»), або ж у них мало досвіду у сфері, через що їх складно презентувати. 

Зворотний зв’язок на курсі. Чи є зворотний зв’язок на курсі? В якому форматі він надається? Чи є додаткові консультації для тих, хто не зрозумів тему? В Logos IT Academy ми щосуботи проводимо необмежені в часі консультації для тих, хто проходить комплексні курси. Кожен, хто має бажання надолужити матеріал, щось уточнити чи отримати будь-який фідбек від ментора, має таку можливість.

Відгуки та соцмережі. Якщо компанія велика, її соціальні мережі мають бути активними, зі свіжим і цікавим контентом. Оцініть його якість: корисність та прикладний характер, наскільки теми відповідають сфері. Подумайте, чи подобається вам стиль спілкування компанії з клієнтами — ймовірно, в такому стилі відбуватиметься і викладання на курсах. Подивіться публікації, на яких відзначили компанію: там можуть бути відгуки та побажання випускників.

Logos IT Academy відгуки; Logos IT Academy отзывы
Для прикладу: оцінки Logos IT Academy на фейсбуці та в ґуґлі


Що має насторожити при виборі курсу?


Іноді при виборі курсу може виникнути відчуття «щось не так» — до нього краще прислухатися. 

На сайті немає чіткої програми курсу і її відмовляються надати на запит. 

Ймовірно, курс не готовий до кінця або на переробці, тому програми ще немає. Іноді це нормально, але найчастіше вказує на проблеми з контентом курсу або з викладацьким складом. 

Відчуття незв’язності курсу. 

Наприклад, ви обираєте курси з Java-розробки для новачків, але в програмі немає базової інформації, мало практичних занять і при цьому згадуються дані з інших сфер, що не потрібні майбутньому Java-розробнику. В такому разі краще докладно розпитати в менеджера, чого саме ви навчитеся на курсі, та уточнити всі незрозумілі моменти.

Нереалістичні обіцянки: гарантії опанувати нову професію за кілька місяців або отримати високий заробіток відразу після завершення курсу.

Наприклад, ви хочете стати Frontend-розробником і знайшли курс, де обіцяють за два місяці навчити вас з нуля. Це багато часу чи мало? Щоб зрозуміти, краще пройтися основними конкурентами: наприклад, у Logos IT Academy навчання на курсі Frontend Developer триває 6 місяців, в інших компаній — від 2 місяців (знань буде явно недостатньо) до 2 років (програму сильно розмивають непотрібними технологіями, аби більше заробити). 2-3 місяці — нереальний термін, аби з нуля опанувати професію Frontend-розробника. Від такого курсу краще відмовитись.

Занижена або завищена вартість навчання.

Як необґрунтовано високі, так і занадто низькі ціни сигналізують про можливі проблеми: можна переплатити, а можна взагалі натрапити на шахраїв. Наприклад, хороші ІТ-курси тестування ПЗ не можуть коштувати 200$. До речі, в Logos IT Academy у цей курс вже входять курси ІТ-англійської, релевантні вашому рівню — а це значна перевага серед інших освітніх компаній.

Гарантія працевлаштування для всіх випускників.

Звісно, є компанії, які працевлаштовують більшість своїх студентів, однак варто розуміти, що працевлаштування — це двостороння робота. На цю тему ми, до речі, записали відео з поясненням, чи можуть школи й курси гарантувати працевлаштування: 


Уважно вивчіть договір: там можуть бути прописані умови, на які ви зобов’язані погодитись, якщо хочете отримати допомогу з працевлаштуванням — виконувати всі домашні завдання вчасно, ходити на всі запропоновані співбесіди, успішно захистити випускний проєкт тощо. Так ви заздалегідь будете розуміти, чи зможете відповідати всім необхідним критеріям.

Наприклад, Logos IT Academy надає допомогу з працевлаштуванням: студентам проводять тренінги з soft skills і створення резюме, симуляції співбесід та розповідають, як шукати перших замовників — це добре. Але якщо школа обіцяє, що після оплати курсу ви автоматично забезпечуєте собі робоче місце в якійсь компанії — найімовірніше, це обман.

Застаріла інформація.

Якщо в програмі згадуються тренди або інструменти минулих років, краще уточнити в менеджера, як давно оновлювався контент курсу.

Погані відгуки.

Це не завжди вирок, але завжди привід замислитися. Зверніть увагу, на що саме спрямований негатив — іноді проблеми конкретного студента не означають, що курс поганий загалом:

  • якщо є скарги на занадто високу інтенсивність або, навпаки, розслабленість курсу — ймовірно, студент неправильно розрахував свій рівень та навантаження, яке йому підходить;
  • якщо є скарги на незручний графік, розклад, тривалість — варто розуміти, що це доволі суб’єктивні фактори;
  • якщо є просто критика без будь-якого конструктиву — найчастіше це або тролі, або замовні відгуки від конкурентів;
  • якщо є негативні відгуки понад дворічної давності — за такий період курс зазвичай встигають допрацювати й покращити.

До деяких поганих відгуків варто поставитися серйозно:

  • якщо є скарги на проблеми, що повторюються в різних відгуках — ймовірно, школа не робить роботу над помилками і не покращує свої курси;
  • якщо є скарги на застарілий контент, відсутність реакції компанії на негатив чи хамство у відповідь — у такій школі ви навряд чи отримаєте якісний сервіс.

Оплата курсу за допомогою переказу на карту викладачу або менеджеру без укладання договору на надання послуг — у цьому випадку є ризик взагалі не отримати курс та втратити гроші.

Упевнений, що ви зробите правильний вибір!

Якщо вас зацікавило навчання в Logos IT Academy, зв’язатися з нами можна через сайт, за телефоном 067-990-37-93, а стежити — в соцмережах: Facebook, YouTube, Instagram і Telegram.

Logos IT Academy входить у групу ІТ-компаній Logos IT Group та має понад 11 років експертизи в навчальних ІТ-продуктах. Стаціонарно ІТ-курси можна пройти у філіалах у Львові, Києві, Харкові. Також є можливість спробувати будь-які вступні ІТ-курси безкоштовно — двічі на місяць відбувається набір на безкоштовні курси: основи програмування, основи вебпрограмування, основи тестування, основи python, основи UI/UX. Компанія готує фахівців як для зовнішніх компаній, так і для своїх внутрішніх потреб.

Хочете почати кар’єру в ІТ?

У нас є вакансії для тих, хто вже готовий шукати роботу 👉

Вакансії

Читайте також

Стартувати в IT в 35: як шахи, танці та дитина привели мене в тестинг

Як потрапити на роботу в IT-компанію без досвіду в IT?

4 історії, як запустити власний онлайн-курс

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: