Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT * FROM wp_posts WHERE ID = 1 LIMIT 1

Помилка бази даних WordPress: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON ' at line 1]
SELECT ID,post_title,p.post_date,CAST(meta_value AS INTEGER) as views FROM wp_posts as p LEFT JOIN `wp_term_relationships` as t ON p.ID=t.`object_id` LEFT JOIN `wp_postmeta` as pm ON p.ID=pm.`post_id` WHERE t.`term_taxonomy_id` = '452' AND pm.`meta_key`='views' AND p.post_date>'2023-11-17' AND p.ID!=124781 AND p.post_type='post' and p.post_status='publish' AND p.ID!=627712 AND p.ID!=627721 ORDER BY post_modified DESC LIMIT 3

Як прокидатися о 5 ранку: особистий досвід
Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Ранні пташки: як та навіщо прокидатися о 5 ранку

09.12.21 Історії Кар'єра 5 хв читання

Останнім часом все більше розмов про користь ранніх підйомів та особливу енергію ранків. Хтось обирає такий режим заради здоров’я, хтось — аби присвятити більше часу власному розвитку. Про те, навіщо прокидатися на світанку та як зробити це звичкою, розповідає співзасновник Клубу 5 ранку, підприємець Михайло Гайчук.

Михайло Гайчук
Михайло Гайчук,
підприємець,
співзасновник Клубу 5 ранку


Звідки прийшла ідея прокидатися о 5 ранку?


Спочатку це був експеримент, челендж. Все почалося з книги «Клуб п’ятої ранку» Робіна Шарми, канадського фахівця з питань розвитку особистості. Вона про людей, які використовують найспокійніші години доби (це час з 5 до 6 ранку) для свого розвитку, емоційного відновлення. Згодом це дозволяє їм досягати незвичайних успіхів. За дослідженнями Робіна, генії та найуспішніші люди мали відмінний рівень концентрації саме завдяки тому, що виділяли годину до світанку лише на себе.

Проте головна ідея книги не в тому, що треба просто рано вставати. Головний заклик — навчитися підвищувати рівень енергії, бо без неї неможливо досягати своїх цілей. І підйоми о 5 ранку розглядаються як один із найпотужніших інструментів такого «енергозабезпечення», перевірений на практиці сотнями успішних людей.

Спершу цю книгу прочитав мій товариш Тарас Дроворуб та розпочав свій особистий челендж. Спостерігаючи за ним, важко було не помітити значний ріст продуктивності та проактивності. Тому я вирішив перевірити на власному досвіді, як ця система вплине на моє життя.

Пізніше до нас приєднався ще наш друг — Сергій Шустов. І вже разом ми почали проходити 66-денний челендж без вихідних і перерв. Обрали такий термін, адже за сучасними дослідженнями саме стільки днів потрібно, щоб сформувати стійку звичку. Для підтримки одне одного та фіксації часу ми щоранку, відразу після пробудження, надсилали своє селфі в спільний чат.

Для мене ранні підйоми — це можливість отримати колосальну кількість додаткового часу, а це головний і найцінніший ресурс. За цей час я можу вирішити особисті справи, виконати важливі та термінові бізнес-задачі в тиші та спокої (це важливе уточнення, адже у мене троє синів!), почитати книгу, позайматися спортом.

Окрім того, я бачу в цьому можливість для підвищення рівня енергії, продуктивності, що дуже важливо для підприємців. Я починаю день з перемоги над собою, ще й встигаю побачити, як пробуджується природа. Це дуже заряджає.


Розпорядок дня тих, хто прокидається о 5 ранку


Мій ранок починається о 5-ій і перша година проходить за системою 20/20/20:

  • 20 хвилин спорту;
  • 20 хвилин медитації;
  • 20 хвилин на читання книг.

Звісно, на подібні особисті справи можна виділяти як більше, так і менше часу, але почати можна саме з такого графіку, а далі адаптувати під себе.

Далі я, зазвичай, працюю. На це зранку в мене є півгодини. Потім прокидаються мої сини та дружина. Ми проводимо час разом й до 9:00 снідаємо.

Потім графік може бути різним. Зазвичай, я їду на тренування в зал, потім до вечора працюю. З 19:30 до 20:30 проводжу час з сім’єю і вже перед сном читаю дітям казки.

Щодо часу засинання, то вже п’ять місяців я практикую ранні підйоми, а спати лягаю не пізніше 23:00, проте найчастіше вже о 21:30-22:00 міцно сплю. Вся моя сім’я також рано лягає, тому немає проблеми поєднання різних графіків.

А от раніше режим у мене був іншим. Прокидався десь о 7:30 — 8:00. Довго розкачувався, весь день хотів спати. Продуктивність була непоганою, але часто доводилося пізно завершувати справи й лягати спати після 12-ї ночі.


Користь ранніх підйомів


Новий графік приніс мені лише позитивні зміни. Через два тижні я став підтягнутішим, спокійнішим завдяки щоденним медитаціям та спорту. Мене менше турбували будь-які проблеми зі здоров’ям. Хоч спортом я займався і раніше, але не щодня, відповідно, й результат був дещо іншим.

Через 66 днів практики вдалося:

  1. Розвинути системність. Це те, чого прагне більшість підприємців, але мають далеко не всі. Новий ритм дав мені можливість подивитися на всі процеси збоку, розставити пріоритети та правильно розпланувати своє навантаження.
  2. Жити в моменті. Це коли ти не живеш очікуванням якихось подій, а насолоджуєшся тим, що в твоєму житті відбувається зараз. Я почав відчувати момент, проживати його, отримувати задоволення від простих речей.
  3. Відкрити велике джерело додаткової енергії. Кожен день хочеться досягати нових результатів та ставити перед собою ще амбітніші цілі. Для мене, як для лідера, дуже притаманна жага до перемоги. А ранні підйоми дали мені перемогу над своєю лінню, над собою, показали, що в мене таки є непогана сила волі. Основний бізнес готовий до злету, ще декілька проєктів готуються до запуску. Мене це надихає!
  4. Позбутися емоційних ям. Настрій стабілізувався, все стало на свої місця. В цьому допомагає медитація. Незважаючи на вік, я все ще не до кінця знаю себе, весь свій потенціал та не завжди можу реально оцінити, щирі мої бажання чи ні, якісь речі справді приносять радість чи я себе обманюю. А медитації допомагають це зрозуміти, й, відповідно, краще керувати емоціями.

І ще один досить особистий, але важливий момент — я став своєрідним героєм для своєї дружини. Це ж щастя для жінки, коли її ранки починаються з кави, яку приготував чоловік, щирої, щасливої посмішки та компліментів.


Поради для тих, хто планує прокидатися о 5 ранку


Забудьте про поділ людей на «жайворонків» та «сов». Вважаю це стереотипом та певним виправданням своїх лінощів. Все життя думав, що належу до «сов», бо потребував більше часу, щоб виспатися та набратися сил. Але 5 місяців ранніх підйомів підтверджують, що все в наших руках.

Зрозумійте своє «Навіщо?». Визначте свою мотивацію, нагороду, знайдіть вигоду у ранніх пробудженнях. Бо почати прокидатися рано нескладно — просто один-два дні підряд ляжте спати не пізніше 23:00 й встаньте не пізніше 5:00. А от щоб довго протриматися й зробити це стилем життя, лише емоцій та ентузіазму недостатньо. Мені своє «Навіщо?» допомогла знайти книга, про яку розповідав вище.

Не хвилюйтеся, якщо не вийде. Ранні підйоми — не єдиний спосіб покращити своє життя, стати щасливішим чи продуктивнішим. Розглядайте це як можливість перевірити свою силу волі. В будь-якому випадку ви нічого не втрачаєте, адже завжди можете повернутися до звичного режиму.

Проконсультуйтеся з лікарем, якщо маєте проблеми зі сном. Наприклад, довго не можете заснути, страждаєте від безсоння тощо. У своїй практиці я не стикався з подібними випадками, тож порада фахівця зайвою не буде.

Обговоріть свій новий челендж з близькими. Особливо якщо у вас немає власної кімнати й ваші ранні підйоми можуть заважати іншим. Краще завчасно попередити рідних, пояснити свою мотивацію, обговорити, як тепер виглядатиме ваш розпорядок дня. Особливо якщо раніше ви прокидалися, умовно, о 12 дня, а спати лягали о 2-3 ночі. Їм теж, можливо, потрібен буде час, аби переналаштуватися й звикнути.

Будьте готові до того, що спочатку буде важко. Особливо, якщо організм роками звик засинати й прокидатися пізніше. Перші тижні я мріяв, коли вже нарешті закінчиться цей челендж і я зможу повернутися до звичного ритму. Було таке відчуття в тілі, ніби в мене підвищена температура, проте через 66 днів це бажання пройшло й повернутися до попереднього графіку більше не хочеться.

Прокидатися раніше легше, якщо на вас чекає улюблена робота!

Знайдіть свою команду мрії серед вакансій в крутих українських та міжнародних компаніях →

Вакансії

Читайте також

Засіб від прокрастинації: техніка Помодоро

3 лайфхаки з управління часом від Анни Мазур

Як прокачати навичку позитивного мислення і що це дасть

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: